Sari la conținut

Ajutor


eldorado
 Share

Postări Recomandate

salut ma numesc vlad si sunt nou pe forum...am o intrebare:de vreo 3 luni m-am decis sa imi cumpar un scooter.Bugetul meu este de 60-62 :D de milioane.am cautat si singurul lucru care l-am gasit a fost Peugeot Ludix Snake.Va rog sa imi spuneti am alte optiuni avand in vedere ca eu caut ceva nou limita fiind 65 de milioane.daca nu cine stie sa imi spuna si mie daca este bun Peugeot-ul care l-am ales.

multumesc :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ma numesc vlad si sunt nou pe forum...am o intrebare:de vreo 3 luni m-am decis sa imi cumpar un scooter.Bugetul meu este de 60-62 :D de milioane.am cautat si singurul lucru care l-am gasit a fost Peugeot Ludix Snake.Va rog sa imi spuneti am alte optiuni avand in vedere ca eu caut ceva nou limita fiind 65 de milioane.daca nu cine stie sa imi spuna si mie daca este bun Peugeot-ul care l-am ales.

multumesc :P

 

da vrei cv nou si bun la banii aia ar fi piaggio fly 50 2t sau la yamaha erau cv jog, neos, oricum sa nu te incurci in niciun caz cu FB-urile mult mia bn este varinata SH-ului (la banii astia iti iei cv bun sh)

 

peugeot-ul e bunicel da e urat mah ce naiba mai acceptabil e vivacity-ul

Editat de costin_owner
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul as opta pentru un motor serios la banii aia...hai ma ce drq chiar asa s-a unplut forumu asta de copii de bani gata??unde e munca pentru bani???no offence dar e un pic ciudat sa dai 65 de mil pe un scuter...fa echivalenta si cu banii aia iti poti lua un moto mai vechiut dar care sa iti ofere satisfactii nu un scuter care e in blana la 100...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul as opta pentru un motor serios la banii aia...hai ma ce drq chiar asa s-a unplut forumu asta de copii de bani gata??unde e munca pentru bani???no offence dar e un pic ciudat sa dai 65 de mil pe un scuter...fa echivalenta si cu banii aia iti poti lua un moto mai vechiut dar care sa iti ofere satisfactii nu un scuter care e in blana la 100...

 

:P corect ai dreptate cu 2000 de euro iti iei un dna de 125 care rupe....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati ani ai costine??

daca ai 16 merge un dna de 125 sau rs mai vechiut sau chiar cbr daca ai bani...daca ai 17 mai asteapta un an mai fa bani si ia ceva de 400

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati ani ai costine??

daca ai 16 merge un dna de 125 sau rs mai vechiut sau chiar cbr daca ai bani...daca ai 17 mai asteapta un an mai fa bani si ia ceva de 400

 

am 17 mah da mi s-a pus pata pe motorashu' ala ce sa fac...

si mai e si treaba cu mosii din prima un MOTOR fie el si sh oricat de ieftin nu prea cred k sunt de acord asa mai prinzi experienta una alta...e mai usor sa indraznesti sa-i zici de ceva mai mare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scootere peugeot

 

www.peugeot-motocycles.ro

 

Dar daca as fi tu, as opta pentru un scooter second hand. Nu merita sa-ti cumperi nou(spun din proprie experienta :P )

 

experientza ta nu e una fericita din cate se pare :D :crack: :kiss:

io am ludix shi are 20.000 km fara a avea mari probleme ( a fost una singura, dar din cauza unui taxi care a intrat in mine)

 

 

Eu unul as opta pentru un motor serios la banii aia...hai ma ce drq chiar asa s-a unplut forumu asta de copii de bani gata??unde e munca pentru bani???no offence dar e un pic ciudat sa dai 65 de mil pe un scuter...fa echivalenta si cu banii aia iti poti lua un moto mai vechiut dar care sa iti ofere satisfactii nu un scuter care e in blana la 100...

 

io am dat 65 mil pe un scuter :lol: :D :eek: bani muncitzi:D:D:D

la fel cum am dat shi 2.800 pe un motor :) :eek: :)

 

 

------------------------

 

io am muncit de m-am spetit sa-mi iau scuter shi motor, asta e ordinea :yikes:

da tot nu intzeleg ce avetzi cu aia care au parintzi cu bani :rose: :rose: :D

nu au nici o vina ca ai lor parintzi s-au descurcat mai bine in viatza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dead man walking

Ideea mea e urmatoarea: merita sa-ti cumperi un scooter nou deoarece, in primul rand ti se ofera garantie pentru ce cumperi si in al doilea rand stii ca nu a fost chinuit pe tot felul de coclauri si ca nu a fost forjat.

Eu zic ca nu merita, pentru ca: DACA nu vrei sa il pastrezi mai mult decat un sezon(o vara :D ) ca sa inveti sa mergi cu el nu are nici un rost,sau?

Ai dreptate, experientele mele nu au fost intocmai "placute", dar oare din ce cauza? Tinand cont ca in 3 ani am strans de-abia 2300 km trebuia sa ma mai tina inca vreo 10 ani(poate aveam pe-atunci aprox. 8000 km :crack: ). Si nu mi s-au stricat pe rand piesele, nu dom'le, toate de-odata :kiss: Ori port EU vin apnetru ca s-a stricat ori sunt vinovati aia de la Peugeot. De fapt, ei sunt vinovati. :P

Editat de Andreas_Krastl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dead man walking

Ideea mea e urmatoarea: merita sa-ti cumperi un scooter nou deoarece, in primul rand ti se ofera garantie pentru ce cumperi si in al doilea rand stii ca nu a fost chinuit pe tot felul de coclauri si ca nu a fost forjat.

Eu zic ca nu merita, pentru ca: DACA nu vrei sa il pastrezi mai mult decat un sezon(o vara :D ) ca sa inveti sa mergi cu el nu are nici un rost,sau?

Ai dreptate, experientele mele nu au fost intocmai "placute", dar oare din ce cauza? Tinand cont ca in 3 ani am strans de-abia 2300 km trebuia sa ma mai tina inca vreo 10 ani(poate aveam pe-atunci aprox. 8000 km :crack: ). Si nu mi s-au stricat pe rand piesele, nu dom'le, toate de-odata :kiss: Ori port EU vin apnetru ca s-a stricat ori sunt vinovati aia de la Peugeot. De fapt, ei sunt vinovati. :P

Sal, ce anume s-a stricat la scuter?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...