Sari la conținut

Care Aveti Permisu Si Care Va Riscati :p


Postări Recomandate

Voiam sa stiu cati is la fel de fraieri ca mine sa se plimbe prin orash cu scuter sau motor fara permis. :P

Acuma m-am hotarat sa fac si eu scoala sa stiu ca nu mai transpir tot cand vad masina politiei pe langa mine :crack: . Care ati facut scoala dati`mi si mie ceva detalii despre ce va trebui sa fac. In data de 12 incep scoala.

 

 

P.S. : ar fi tare un sodaj sa vedem cati merg la risc si cati merg legal. :kiss: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

de la 1septambrie trebuie sa va inscrieti scuterele <50cc la primarie si puteti sa mergeti fara carnet....

 

:D daca sunt de 49 cc cubi si au limitator :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu am permis,dar eu nu ies pe drumuri publice.In orice caz nu e bine,tocmai am vazut azi un scooter oprit de politie,in cluj au cam inceput curcanii sa vaneze scooteristi si nu numai........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:eek: daca sunt de 49 cc cubi si au limitator :lol:

 

da...limitator....cum sa nu :P :D :crack:

iti trebuie doar un limitator pe hartie, de ex. stii ce "viteza maxima contructiva" are rs-ul meu? 30km/h :D

daca ma prinde politzaiul cu o viteza de peste 30km/h nici macar nu sunt eu de vina, ci "incompetentii" de la rar :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...limitator....cum sa nu

iti trebuie doar un limitator pe hartie, de ex. stii ce "viteza maxima contructiva" are rs-ul meu? 30km/h

daca ma prinde politzaiul cu o viteza de peste 30km/h nici macar nu sunt eu de vina, ci "incompetentii" de la rar

 

 

da totusi te poate fute aia de la rar si politia ... la un prieten de`al meu i`o verificat sa vada daca are limitatoru pe el s`or uitat pe la motor si l`or turat sa vada cate ture baga, amu iti poate cere si sa il duci sa vada

 

 

 

.... da totusi nu ati zis prea multi care aveti sau nu permis :P sau vegheaza careva ????????? sa stiu dreq ca io ma dau de gol aici ca prostu :D:P

Editat de Bogdan16ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

da...limitator....cum sa nu :P :D :crack:

iti trebuie doar un limitator pe hartie, de ex. stii ce "viteza maxima contructiva" are rs-ul meu? 30km/h :D

daca ma prinde politzaiul cu o viteza de peste 30km/h nici macar nu sunt eu de vina, ci "incompetentii" de la rar :lol:

 

stai tu linistit ca nu va mai fi asa "limitator pe hartie",te vor verifica si daca te vor prinde te vor arde :kiss: asa ca nu te mai baza ca in acte esti tu limitat...in germania motociclete de 5-600 de cc le limiteaza la 35 de cai sa le poata conduce in primii 2 ani de cand au luat permisu,si la noi usor usor vom face ceea ce fac si ei :blbl:usor usor intram in U.E. :eek: iar cei de la R.A.R nu sunt incompetenti si nici nu vor fi...

Editat de Andr3y
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

eu nu am permis si merg pe drumuri publice dar nu departe rau de casa!dak e sa pot sa fug........!!!!dar luni dau examen sper sa il iau.....................!fac cinste dak e ca oriku vin la buc!! :P

 

sunt curios sa iti vad si eu scula :crack: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voiam sa stiu cati is la fel de fraieri ca mine sa se plimbe prin orash cu scuter sau motor fara permis. :P

Acuma m-am hotarat sa fac si eu scoala sa stiu ca nu mai transpir tot cand vad masina politiei pe langa mine :crack: . Care ati facut scoala dati`mi si mie ceva detalii despre ce va trebui sa fac. In data de 12 incep scoala.

P.S. : ar fi tare un sodaj sa vedem cati merg la risc si cati merg legal. :kiss: :D

 

daca te opresc degeaba mai faci tu shcoala ca nu o sa mai potzi sa-tzi iei permis o perioada buna de timp :lol: :D :eek:

 

plus ca nu ar fi bine sa incepi viatza cu cazier :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii greu la scoala ??? io unu stiu legislatia si toate alea ..... da parca mii frica cand o sa ma puna aia la chestionare .... de obicei fac 22 sau 23.

 

TazzY ... pe tine te doare-n 14 de politie ca daca e sa te opreasca prima oara tre sa te prinda iar cu un motor de cross/enduro sigur nu te prind :P In cartier la mine nimeni nu are permis si unu are scuter, altu are gilera dna(asta are numa 15 ani) , altu puch, dar nimeni nu are permis :D .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii greu la scoala ??? io unu stiu legislatia si toate alea ..... da parca mii frica cand o sa ma puna aia la chestionare .... de obicei fac 22 sau 23.

 

TazzY ... pe tine te doare-n 14 de politie ca daca e sa te opreasca prima oara tre sa te prinda iar cu un motor de cross/enduro sigur nu te prind :kiss: In cartier la mine nimeni nu are permis si unu are scuter, altu are gilera dna(asta are numa 15 ani) , altu puch, dar nimeni nu are permis :lol: .....

 

 

:crack: :P

 

tineri si foarte nelinistiti frate.... oare la 18 ani ce-oti mai face :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copiii astia... :P

 

chiar aj vrea sa va vad prinsi de politie :crack: macar sa va speriati bine si sa va intre in cap the hard way ca ce faceti nu e bine

 

 

iar faza cu spartul de banci si busa chiar o cred :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 18 ani ne luam Aul si ne luam cate un motor cam la 650 si ne apucam de tuning la astea de 125.de ce nu se face !!!!!FACE SI TINERI SI NELINISTITI.....la clasa 50!!!!!!ca nu toti au 125,unii mai au si 50uri(adica eu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe bine zi`mi tu ce ai face ? nu te-ai plimba cu scuter/motoreta/chopper/orice alta chiar daca nu ai avea permis ??? amu fii sincera. eu unu nu pot rezista tentatiei. sper sa iau carnetu ala din prima ca altfel nu mai dau altu pentru carnet si merg tot fara :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

evident ca NU m-as risca fara permis. Poate altii au oo pt asa ceva eu nu am chef sa regret mai tarziu ca m-a mancat aiurea cand puteam sa merg la scoala si sa imi iau permisul.

 

dar avand in vedere ca vreau enduro as fi iesit poate in padure sau undeva unde nu sunt riscuri. Evident ca nu as fi condus-o eu pana acolo.

 

amu am fost foarte sincera :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...