Sari la conținut

Motorul Meu :)


RaveBoy
 Share

Postări Recomandate

Salut, citesc de mult timp forumul cam din iarna .... mi-a luat ceva timp sa imi fac un user pt. ca nu credeam ca am ceva important de spus. Acum am :P Astazi mi-am luat motor si am mers pt. prima data in viata mea cu motorul. Am facut imprumut la banca si acum tre sa strang cureaua sa platesc da nu imi pasa pt. ca am motor:). Am inceput sa caut pe net si m-am hotarat la Yamaha FZR de 400 sau 600 pt. ca se incadrau in bugetul meu si imi place fff mult acest model. Motorul l-am gasit pe net un FZR de 600 mi-a fqt cu ochiu si am vb cu proprietarul ajungand la o intelegere, a venit cu motorul la un prieten mecanic el l-a vazut si mi-a zis ca trebuie schimbata distributia dar mai merge juma de sezon adika aqm si in primavara. ok toate bune si frumoasa am facut actele si m-am suit pe el.

Chiar daca toata lumea zice ca e prea mare mie nu mi s-a parut un motor imposibil de controlat.... am mers incet si o sa merg incet pana ma obisnuiesc cu el. Oricum sunt de parere ca e greu sa mergi pe motor cu toti handicapatii in oras. Om trai si om vedea ... maine iar stau toata ziua calare pe el :D

post-10246-1157145427_thumb.jpg

post-10246-1157145454_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Au ajuns Fazerele mai ceva ca Loganurile :P Sa-l stapanesti sanatos si fara incidente. Mobra nu e greu de controlat cu conditia sa nu o calci pe coada. Stie destul de multe, iar un incepator poate fi usor surprins prins in offside. Daca o tii in ture joase ar trebui sa fie OK.

 

Bafta

 

A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pt. urari ! Aqm am venit din oras si sunt plin de draci ... in parcare la cora am alunecat si l-am scapat un pic norocu meu e ca am forta in maini si picioare si l-am tinut nu s-a zgariat sau ceva de genu asta dar m-am enervat fff tare, cand plecam in fata mea un baiat cu o yamaha yzf thundercat care a cazut mai rau decat mine .... deci nu sunt eu de vina .... vinovatii sunt idiotii cu asfaltu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...