Sari la conținut

Sa Iau Fara Acte?


typec
 Share

Postări Recomandate

Salut, as vrea si io un sfat. Mi-as lua un scuter sau un moped, cat mai urgent. Pana la urma m-am decis la moped, ca n-am timp de toate prostiile cu acte si permis, si ideea e sa mearga prin Bucuresti de la A la B. Presupunand ca voi gasi unul curand, sub 10 milioane, First Bike in stare perfecta dar fara acte, imi recomandati sa il iau?

 

Merge sa facem doar contract v-c intre mine si proprietar, ca sa pot sa il inregistrez la primarie? Ce e de facut, sau... mai degaba e de nefacut?

 

PS: Atentie, postul nu este despre calitatea acestei mari motociclete. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, as vrea si io un sfat. Mi-as lua un scuter sau un moped, cat mai urgent. Pana la urma m-am decis la moped, ca n-am timp de toate prostiile cu acte si permis, si ideea e sa mearga prin Bucuresti de la A la B. Presupunand ca voi gasi unul curand, sub 10 milioane, First Bike in stare perfecta dar fara acte, imi recomandati sa il iau?

 

Merge sa facem doar contract v-c intre mine si proprietar, ca sa pot sa il inregistrez la primarie? Ce e de facut, sau... mai degaba e de nefacut?

 

PS: Atentie, postul nu este despre calitatea acestei mari motociclete. :P

 

Pai cum vrei sa faci, frate, act de v-c daca ala n-are actele biclei, deci nici macar nu e proprietar? Cum crezi tu ca poate sa-ti vanda oficial ceva ce nu poate dovedi ca e al lui?

 

PS: Atentie FB sunt de o calitate a produselor si serviciilor mai mult decat inferioara. :D

 

Pai daca nu are acte de unde stii ca il cumperi de la proprietar? Sa nu fie furat, ca dupa aia intri in belea mare

PPS: Corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am retiunut, de la 20 septembrie a trebui absolvit un curs de legislatie rutiera si de catre mopedisti, iar acestea vor trebui declarate le primarie. In cazul in care nu ai acte cum vei face acest lucru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai complica, mergi pe strada si fura un scooter sau moped... Macar nu mai dai banii pe el. Cind te saturi de scootere, potzi sa cumperi o motocicleta de 1000, pe chitantza de mina, furata din occident.

Asta e viatza de motociclist adevarat ! Bravo !

Daca nu incurajam noi furturile moto vor ramine o groaza de oameni pe strazi, in foame, frig si mizerie, saracii... !

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai complica, mergi pe strada si fura un scooter sau moped... Macar nu mai dai banii pe el. Cind te saturi de scootere, potzi sa cumperi o motocicleta de 1000, pe chitantza de mina, furata din occident.

Asta e viatza de motociclist adevarat ! Bravo !

Daca nu incurajam noi furturile moto vor ramine o groaza de oameni pe strazi, in foame, frig si mizerie, saracii... !

 

 

Ezact, ezact, asa-i zice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai complica, mergi pe strada si fura un scooter sau moped... Macar nu mai dai banii pe el. Cind te saturi de scootere, potzi sa cumperi o motocicleta de 1000, pe chitantza de mina, furata din occident.

Asta e viatza de motociclist adevarat ! Bravo !

Daca nu incurajam noi furturile moto vor ramine o groaza de oameni pe strazi, in foame, frig si mizerie, saracii... !

 

:angryfire: :angryfire: :angryfire: ;) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...