Sari la conținut

TRANSALPINA NOVEMBER 2010


Postări Recomandate

CORECT....eu am de gand sa bag dragstar-ul de 1100cc in rampa :moto: !

Mesaj completat

 

Apoi or fost cu Suzi Busa pe Transalpina asa ca no stress, si cand vine vorba de munti ai grija sa nu vii prin Harghita ca aici chiar te papa ursii :lol:

 

Am fost după urÂşi prin Harghita astă-vară, dar nu i'am găsit. În skimb am dat de un ciopăr jmeker la intrare în Odorhei :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost după urÂşi prin Harghita astă-vară, dar nu i'am găsit. În skimb am dat de un ciopăr jmeker la intrare în Odorhei ;)

Nu ia-ti cautat unde trebe, sunt la vreo 60 de km NordEst de Odorhei, mai la frig asa intre munti...;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CORECT....eu am de gand sa bag dragstar-ul de 1100cc in rampa ;) !

Mesaj completat

 

Apoi or fost cu Suzi Busa pe Transalpina asa ca no stress, si cand vine vorba de munti ai grija sa nu vii prin Harghita ca aici chiar te papa ursii :duel:

 

* hehehe, cand o sa vin eu in Harghita, arunc buzduganul cu o saptamana inainte, sa stiti ca sosesc ;) ca-s ca intr-o tara straina acolo :(

 

intai Transalpia (la anu'), ca d-asta-i topicu'. (iar ma cert cu ianachim si ma da afara :) )

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu i' ati cautat unde trebe, sunt la vreo 60 de km NordEst de Odorhei, mai la frig asa intre munti...;)

 

Nu'i bai! O să'i căutam la anul împreună. Mai ales că s'a mai anunțat încă un voluntar de nădejde pe aici :D Vara asta am fost doar pân' la Zetea ;)

Mesaj completat

* hehehehe, o sa razi tu, dar printre primele choppere care au facut Transalpina (aia de dinainte :( ), a fost un Intruder de 800 cmc.:)

nu spun cine, dar e chopperist convins si a mai mers si cu o Nipra in turul Europei :D

 

eu sunt mai firava, asa ca mai bine merg cu plasticu', ...sa nu ma rupa fierul in bucati.

 

:duel: Cât pe ce să cred că era vorba despre tine Âşi Intruder-ul tău roÂşu... aproposito, ai reuÂşit să'l vinzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

;) Cât pe ce să cred că era vorba despre tine Âşi Intruder-ul tău roÂşu... aproposito, ai reuÂşit să'l vinzi?

 

* da, a plecat la un domn care-l iubeste f. tare ;)

si e tot prin batatura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu\'i bai! O să\'i căutam la anul împreună. Mai ales că s\'a mai anunțat încă un voluntar de nădejde pe aici :) Vara asta am fost doar pân\' la Zetea ;)

Mesaj completat

Da e foarte fain la Zetea, eu de multe ori fug de la Gheorgheni spre Zetea e un drum extraordinar prin padure de brad si cateva serpentine dupa aia o mica depresiune intre munti si dupa aia vine lacul Zetea, iar drumul e bestial si senzational pentru ca e ca un rollercoster ;) !

Va astept cu placere numai sa ma anuntati din timp.

Mesaj completat

* hehehe, cand o sa vin eu in Harghita, arunc buzduganul cu o saptamana inainte, sa stiti ca sosesc :( ca-s ca intr-o tara straina acolo

intai Transalpia (la anu\'), ca d-asta-i topicu\'. (iar ma cert cu ianachim si ma da afara :duel: )

Eu aici m-am nascut si in plus o parte din radacini le am de aici (tata) si (mama) e la Sighetul Marmatiei, alta zona faina care n-am vizitat-o de ceva ani!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e foarte fain la Zetea, eu de multe ori fug de la Gheorgheni spre Zetea e un drum extraordinar prin padure de brad si cateva serpentine dupa aia o mica depresiune intre munti si dupa aia vine lacul Zetea, iar drumul e bestial si senzational pentru ca e ca un rollercoster ;) !

Va astept cu placere numai sa ma anuntati din timp.

Mesaj completat

 

Eu aici m-am nascut si in plus o parte din radacini le am de aici (tata) si (mama) e la Sighetul Marmatiei, alta zona faina care n-am vizitat-o de ceva ani!

 

E bine de Âştiut! Astă-vară abia am reuÂşit să găsim un loc de cazare. Peste tot era fie ocupat, fie tocmai trebuia să sosească un grup din Hungaria... Âşi asta sâmbăta la 8 seara, mă'nțelegi ;) Nu mai spun că marea majoritate nu vorbea româneÂşte, iar cei bine-voitori, abia articulau câteva cuvinte cu greu, lăudabil efortul lor :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine de Âştiut! Astă-vară abia am reuÂşit să găsim un loc de cazare. Peste tot era fie ocupat, fie tocmai trebuia să sosească un grup din Hungaria... Âşi asta sâmbăta la 8 seara, mă'nțelegi ;) Nu mai spun că marea majoritate nu vorbea româneÂşte, iar cei bine-voitori, abia articulau câteva cuvinte cu greu, lăudabil efortul lor ;)

Sunt ceva probleme, pentru ca nu au de unde sa invate, pur si simplu nu sunt romani prin zona! In orasele mari nu ai astfel de probleme Miercurea Ciuc, Odorhei, Gheorgheni, Toplita! De exemplu eu sunt nascut in Gheorgheni aici raportul dintre romani si maghiar e 85% maghiari 15% romani. Dar cand vine vorba de sate si comune romanii sunt inexistenti, dar asta-i alta discutie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...daca tot e titlu generic "Transalpina November 2010" sper sa nu te superi daca populez si eu topicul cu un link http://picasaweb.google.com/rzvn87/Transfa...salpinaNov2010#

povestea mea e mai lunga dar ce se vede in poza a fost facut in data de 1-2 nov 2010

Falicitari omu' din cate vad ai facut o calatorie de neuitat (Transfagarasan si Transalpina dintr-un foc) si pe drum te-ai intalnit si cu baietii care filmau pentru Ghost Rider 2 ....FELICITARI!!! Ai trecut si pe la mine prin oras (Gheorgheni - cred-ca ai ramas cu o impresie proasta ;) ) am vazut cateva poze de la mine din zona si observ ca trecatoarea Pângarați dintre Gheorgheni si Lacu Rosu te-a fascinat mai ales ca jos in vale era ceata!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost super trecerea, ceata cred ca a aparut cand eu eram deja sus... Pe traseu a fost senin si drumul o splendoare, nu am mai oprit sa fac poze, drumul negru taciune cu marcaje albe si in jur copaci dezgoliti de frunze, pe pamant o patura aramie de frunze si cer senin albastru... Sunt unele locuri din care nu imi vine sa plec dar suntem sclavii societatii. Ride to work, work to ride.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...