Sari la conținut

Husqvarna te 310 sau te 449 ?


alegros
 Share

Postări Recomandate

Nu vreau sa fiu carcotas, dar pe criza asta, ca sa se mai vanda ceva trebuie preturi mai mici si calitate mai buna...cam greu de realizat asa ceva, de obicei nu prea se pupa cei doi factori si cum pretul celor doua modele recent scoase pe piata este cam acelasi iar tehnologia si dotarea de pe 449 este superioara fata de 310.....ma gandesc ca motorul mai ieftin ar putea fi explicatia....

chestie da economie: in Ro se fac componente pt. Boeing. O fi boingu mai prost sau doar mai eften? Si gata, nu mai discut ca am dat-o in craci cu discutia asta. concluzia mea: raman in continuare fan husqvarna, cu oarece rezerve fata de modificarile pe care le-a facut bmw, care nu prea m-au convins . tehnic vorbind.

Editat de floricel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu carcotas, dar pe criza asta, ca sa se mai vanda ceva trebuie preturi mai mici si calitate mai buna...cam greu de realizat asa ceva, de obicei nu prea se pupa cei doi factori si cum pretul celor doua modele recent scoase pe piata este cam acelasi iar tehnologia si dotarea de pe 449 este superioara fata de 310.....ma gandesc ca motorul mai ieftin ar putea fi explicatia....

 

preturi mici nu exista ........ te 310 in italia si in germania costa 8100 euro, iar te 449 costa 8450 euro doar in romania exista preturile astea "de criza" deci nu ai de ce sa iti faci griji la "calitate" din pct de vedere al pretului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca nu exista si la noi publicatii care sa teseteze modelele noi

ca sa stim si noi ce e cu ele, :alcy:

spre exemplu, pentru ATV-uri sunt 2

 

sau poate nu stiu eu sa fie dar nu cred

 

 

testele pt modele 2011 au aparut in motociclismo in luna sept daca bine tin minte

Mesaj completat

cine vrea poate sa afle mai multe info de la: http://www.moto.it/prove/husqvarna-gamma-2...lta-pagina.html

Mesaj completat

sus in colt in dreapta este si un google translate si se pot selecta si engleza dar si ROMANA :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Am citit tot topicul si mi s-a parut interesant.Daca imi permiti,o sa iti spun si parerea mea:

 

- aleg 449 daca as fi un pilot expert.Nu este o motocicleta pentru incepatori,ai nevoie de multa experienta ca sa o duci peste tot.Mai concret,ca sa ma intelegi,este o motocicleta puternica si cu ceva kg in plus,pe care daca nu le tii in frau bine,ajungi sa impingi,ridici pana te simti lesinat si nu mai poti nici sa bei apa...

 

 

- 310 l-as aprecia dupa ce mi-am rupt bine spatele si muschii cu 449 :crack: Glumesc...Este o motocicleta potrivita pentru cine vrea sa se bucure mai mult de enduro.Este usoara,manevrabila si cu un cuplu foarte bun care te scoate din situatii grele.

 

 

Ce am spus mai sus,ar fi valabil in cazul in care vrei sa mai mergi si pe la curse de enduro(destul de grele pe la noi)iar in caz contrar,fara dubii 449!!!

Nu am testat personal decat 310 model 2009,dar am discutat cu colegi care le-au testat pe amandoua(2011).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...