Sari la conținut

proiect tula


danibacsi
 Share

Postări Recomandate

salutare,

este cineva interesat sa contunueacest proiect /nu ca ar iesi ceva extraordinardar vine iarna si poate estecineva dornic sa mai taie ,sa mai sudeze/style_images/1/folder_attach_images/attach_add.png/style_images/1/folder_attach_images/attach_add.png/style_images/1/folder_attach_images/attach_add.png/style_images/1/folder_attach_images/attach_add.png tel 0722.535070

post-30719-1290707016_thumb.jpg

post-30719-1290707356_thumb.jpg

post-30719-1290707456_thumb.jpg

post-30719-1290707549_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă uit Âşi mă tot uit cum aÂş fi procedat Âşi eu dacă nu existau restricțiile RAR-ului privind modificările aduse cadrului. Foarte miÂşto aÂşezat motorul, precum Âşi tot centrul de greutate cu ocazia asta! Ca joc Âşi joacă, ar fi interesantă continuarea proiectului. Cu cât se "înstrăinează" maldărul de țevi Âşi fiare?

 

Numai bine!

Mesaj completat

Ciudată editare mi-a făcut forumul.

 

Adăugasem ideea cum că, atunci când am tăiat cu taică-meu Muraveyul micuț de i-am pus motoraÂş de Hoinar, n-am umblat la jug decât jos, tăind capătul țevii la un alt unghi Âşi resudarea țăpănoasă; am evitat slăbirea țevoiului rusesco-bădăran.

 

Sigur că, pe-atunci, n-aveam nici prea multă inspirație, nici prea multă carte-n cap Âşi puțini aniÂşori. Soluția ta e mult mai abruptă, mai "beaong!" Âşi mai bine aleasă. Îmi place mult Âşi-mi place ce-ar putea ieÂşi. Ca joc Âşi joacă, ar fi interesantă continuarea proiectului. Cu cât se "înstrăinează" maldărul de țevi Âşi fiare?

 

Numai bine!

Mesaj completat

ÂŞi bleah că m-am tot repetat. Las' că înțelegi dumneata! :)

post-7792-1290709562_thumb.jpg

post-7792-1290709575_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu buba ciopârțirii. Dar măcar de s-ar învârti toate-n jurul banului! Proiectul ar putea ieÂşi totuÂşi miÂşto.

 

În fine, of Âşi spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadru taiat, sudat, bani aruncati si niciodata recuperati.

salutare,nu stiu de ce dar comentariul tau chiar nu ma intereseaza,apreciez la tine faptul ca ai facut o constatare in privinta ca drului ,care de altfel era si evidenta,iar in ce priveste treaba cu banii vezi-ti de criza ta si la pe a altora in pace.este un hobby al meu isi nu-i treaba ta pe ce-mi cheltui eu banii ok?de aceea ,respectuos si civilizat te-as ruga sa inccheiem subiectul ecesta.multumesc pt intelegere,

cu respect,Daniel

Mesaj completat

Mă uit Âşi mă tot uit cum aÂş fi procedat Âşi eu dacă nu existau restricțiile RAR-ului privind modificările aduse cadrului. Foarte miÂşto aÂşezat motorul, precum Âşi tot centrul de greutate cu ocazia asta! Ca joc Âşi joacă, ar fi interesantă continuarea proiectului. Cu cât se "înstrăinează" maldărul de țevi Âşi fiare?

 

Numai bine!

Mesaj completat

Ciudată editare mi-a făcut forumul.

 

Adăugasem ideea cum că, atunci când am tăiat cu taică-meu Muraveyul micuț de i-am pus motoraÂş de Hoinar, n-am umblat la jug decât jos, tăind capătul țevii la un alt unghi Âşi resudarea țăpănoasă; am evitat slăbirea țevoiului rusesco-bădăran.

 

Sigur că, pe-atunci, n-aveam nici prea multă inspirație, nici prea multă carte-n cap Âşi puțini aniÂşori. Soluția ta e mult mai abruptă, mai "beaong!" Âşi mai bine aleasă. Îmi place mult Âşi-mi place ce-ar putea ieÂşi. Ca joc Âşi joacă, ar fi interesantă continuarea proiectului. Cu cât se "înstrăinează" maldărul de țevi Âşi fiare?

 

Numai bine!

Mesaj completat

ÂŞi bleah că m-am tot repetat. Las' că înțelegi dumneata! :alcy:

salutare,cand aam avut aceasta idee m-am gandit ca imi trebuie 2motorete; pe una sa o modific iar pe cealalta sa o duc la rar pe o platforma pt itpb ineintelesschimband motoarele,doar pt itp,pe sosea nu gasesti un politist sa inteleaga ceva si la cat sunt de curiosi m-ar fi oprit doar pt aprivi pt ca cu actele nu ar fi fost nimic in neregula.eu am gandit ca acest proiect sa poatafi fi losit si iarna inlocuind rotile cu placi de snowboard propulsia asigurand-o cu un nmotor de dacia 500 cu elice de motoparapanta motorul fiind montat bineinteles in spatele scaunului si deasupra motorului de tula,am si motorul de dacia,din pacate din cauza unor probleme se rioase de sanatate suntnevoit sa abandonez.eu am mai construit pt amuzamentul meu pe un cadru de ij o sanie model choper pt 2pers si pe un cadru de motoreta cu pedale o sanie pt o persoana,acestea sunt fara motor si au inconvenientul ca trebuie duse pe deal,dar la vale ofera o satisfactie extra ordinara.in sfarsi tcer scuze ca am cam exagerat cu scrisul.

sa auzim de bine

cu respect, Daniel

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...