Sari la conținut

Nici O Zi Fara O Stire Sumbra


dilivio
 Share

Postări Recomandate

de vreo 2 saptamani ma uit in fiecare zi la sectiunea accidente sa vad ce "noutati" mai sunt...si ma ingrozesc, pur si simplu raman masca.La rubricile de stiri aud in fiecare zi de inca un motociclist care a inchis ochii sau s-a nenorocit.

Eu sunt incepator si inca nu mi-am luat un motor al meu, dat incep sa ma gandesc din ce in ce mai mult sa-mi iau un motor mic sau poate un chopper.

Microbul il am in mine, ce-i drept pentru ca m-am nascut intre motoare si masini, si nici nu incape vorba sa renunt la visul meu.

Chiar nu se poate face nimic sa prevenim sau macar sa mai oprim din valul asta de accidente?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu citesc forumul de prin 2004 (inregistrat in ziua cand m-am incris la scoala de soferi) si am vazut peste 500 accidente aici,dar nu m-am descurajat deloc.E vorba ca poti sa ai noroc sau ghinion,eu am avut numai noroc pana acum (nu am cazut) si o cazatura sau un accident citit aici nu or sa ma faca sa renunt la motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu citesc forumul de prin 2004 (inregistrat in ziua cand m-am incris la scoala de soferi) si am vazut peste 500 accidente aici,dar nu m-am descurajat deloc.E vorba ca poti sa ai noroc sau ghinion,eu am avut numai noroc pana acum (nu am cazut) si o cazatura sau un accident citit aici nu or sa ma faca sa renunt la motocicleta.

 

am cazut si eu.. de 2 ori, dar nu renunt in veci.. ! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cazi, te ridici si mergi mai departe (daca poti). Trebuie sa-ti asumi un risc, in orice ai face. Cati mor in accident de masina?? Cati mor fara nici o vina in urma unui accident de masina? Mult mai multi. Cu atentie sporita, fara impresii de genu "hai sa-i arat la ala ce tare pot merge" se poate merge mult si bine, fara a fi vreo "vedeta" in acest topic (bine, sunt si exceptii). Bafta :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar,conteaza mult cum ti-e norocul...Dar e foarte important sa ai doza aia de cumpatare care iti trebuie sa asiguri "conducerea preventiva".Multi dintre noi nu isi mai aduc aminte de ea dupa ce isi iau permisu si motoru,insa daca esti destul de constient ca sunt multi idioti care au permis de conducere si ca trebuie sa te feresti de ei,eu zic ca poti trece usor de unele pericole.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cazi, te ridici si mergi mai departe (daca poti). Trebuie sa-ti asumi un risc, in orice ai face. Cati mor in accident de masina?? Cati mor fara nici o vina in urma unui accident de masina? Mult mai multi. Cu atentie sporita, fara impresii de genu "hai sa-i arat la ala ce tare pot merge" se poate merge mult si bine, fara a fi vreo "vedeta" in acest topic (bine, sunt si exceptii). Bafta :angryfire:

 

E adevarat ca accidentele de masina sunt cu mult mai numeroase, dar ia in calcul ca masinile, cel putin in Bucuresti, sunt de cateva ori mai multe.

Legat de atentie, intradevar, faptul ca vedem tot timpul in jurul nostru cat de usor se poate intampla o nenorocire, nu face decat se ne ascuta simturile.Totodata, microbul vitezei este in toti si sa nu-mi spuna mie un motociclist ca nu l-a mancat niciodata mana dreapta :angryfire: .Si eu sunt in aceeasi situatie pt ca am zis mereu ca o sa fiu cel mai precaut sofer si motociclist si nu m-am putut abtine ( ce-i drept nu am facut prea mari grozavii).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat ca accidentele de masina sunt cu mult mai numeroase, dar ia in calcul ca masinile, cel putin in Bucuresti, sunt de cateva ori mai multe.

Legat de atentie, intradevar, faptul ca vedem tot timpul in jurul nostru cat de usor se poate intampla o nenorocire, nu face decat se ne ascuta simturile.Totodata, microbul vitezei este in toti si sa nu-mi spuna mie un motociclist ca nu l-a mancat niciodata mana dreapta :angryfire: .Si eu sunt in aceeasi situatie pt ca am zis mereu ca o sa fiu cel mai precaut sofer si motociclist si nu m-am putut abtine ( ce-i drept nu am facut prea mari grozavii).

Sincer nici eu nu ma prea pot abtine si am avut si 2 incidente neplacute, dar asta nu ma face sa renunt, ci din contra sper sa merg cat de repede pana in Germania dupa inca un motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am hotarat... Eu le vand pe amandoua (scuter 250 si gsx 600 f)!!!

O sa-mi reiau pasiunea cand se va mai civiliza poporul asta!

numai tarani...

Joi 07.09.2006 am cazut si eu... nu are sens sa povestesc cum (old story - soferul nu s-a asigurat la schimbarea benzii). Ziua aia parca a fost cu ghinion in randul motociclistilor....

 

Sincer... am 26 de ani si vreau sa traiesc macar inca o data pe atat :angryfire: Astept sa iasa blonda din service de la Suzuki si o gasiti la rubrica "Vanzari - motociclete intre 500 si 749 cmc".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...