Sari la conținut

Scuteristi De Balta....


cristi-mic
 Share

Postări Recomandate

Eu opresc la semafor, in fata mea 3 masini....mai erau vreo 5 secunde si se facea verde....vine scuteristul pe linga mine...face dreapta, taie banda continua si continua ocolind practic semaforul. Bineinteles ca masinile l-au ajuns din urma (el practic necistigind deloc timp cu manevra asta) si a mai incurcat s traficul putin.

Continuati, baieti...TL-89-SOR...

 

Nu mai vorbesc de baiatul unui anumit parlamentar (fost :angryfire: ), care trece pe linga mine (eu oprit la stop, treceau pietonii), urca pe trotuar si trece pe zebra prin fata mea, in timp ce pietonii sareau care-ncotro...

 

Cum sa nu-i injuri...poate au si pretentia sa-i saluti, ca sint tot pe 2 roti ...

 

M-a enervat faza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica urca pe trotuar ca sa nu stea la semafor ? aia nu-i voie... si nu-i frumos din partea lui... da ce sa-i faci ? trebuie sa existe si jmecheri (ca asa se cred ei) deastia care strica imaginea tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul e ca sunt multi scuteristi in Tulcea care merg aiurea rau de tot...sa-ti mai zic un exemplu :la intersectia de la BIG unu cu un A4 mergea linistit pe directia inainte,iar unu cu scuteru il depaseste cu 2m inainte de intersectie si ii taie fatza ,facand dreapta si trecand la cativa cm de masina... :angryfire:

eu pe Sorin(TL 89 SOR) il stiu destul de bine si adevarul e ca , cateodata face niste manevre destul de periculoase..i-am spus sa se mai potoleasca dar vad ca degeaba..

de exemplu cand e coloana la semafor si eu ma bag in fata,depasind coloana pe dreapta...stiu ca nu e bine dar dc incap intre bordura si coloana..asta e ,cred, singura greseala pe care o fac eu..in rest merg bine! :angryfire:

si faza asta cu depasitul coloanei la semafor am vazut-o si la "case mai mari"...

hai salut :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa intelegi ceva: NICIODATA nu e numai viata ta in joc. Intotdeauna exista un pieton pe care-l calci sau o masina care te calca ea pe tine. Sau niste oameni, mai mult sau mai putin rude, care trebuie sa suporte consecinte.

Poate trebuia sa postez la "Te dau in vileag", dar cred ca e mai vizibil aici. Nici eu nu sint sfint, dar nu fac manevre de genul asta.

Mergeti si voi mai cu grija, ca dup-aia se leaga politia de noi, cei cu motoare, din cauza voastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa intelegi ceva: NICIODATA nu e numai viata ta in joc.

cristi-mic, sunt motociclisti cu nevasta si copii care nu inteleg treaba asta.Nu are rost sa faci morala unor adolescenti.Daca aia nu inteleg... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot ai deschis topicul asta, mai bine te refereai la pustanii de 14-15 ani pe scuter ,la cei care merg pe contrasens, la aia care depasesc fara sa se asigure, la cei care claxoneaza pietonii la trecerile de pietoni. mie astea mi se par mai grave. a, si nu inteleg cum poti sa zici sa avem grija ca se ia politia de voi cu motoarele.... sa inteleg ca daca sunt soferi care merg beti la volan, sau fac accidente, sau etc, inseamna ca eu tre sa le zic: "baieti, mai usor, ca se ia politia si de mine ca si eu sunt sofer"??? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa bah ca bine a zis cristi-mic... trebuie sa mergi regulamentar si civilizat. ca dak te inveti sa faci deastea pe scuter, cand o sa ai moto, cum o sa faci ? si asa zice si nenea politzai ... isi fac un fel de antipatie fata de 2 roti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa bah ca bine a zis cristi-mic... trebuie sa mergi regulamentar si civilizat. ca dak te inveti sa faci deastea pe scuter, cand o sa ai moto, cum o sa faci ? si asa zice si nenea politzai ... isi fac un fel de antipatie fata de 2 roti...

sunt total de acord cu mersul regulamentar, dar nu inteleg faza cu antipatia politistilor... daca eu merg regulamentar, nu ma poate opri nenea gargea ca sa imi dea amenda pt un nebun pe care l-a vazut el mai devreme si nu l-a putut prinde. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak vrea el, face pe dracu'n patru si tot iti gaseste o problema pt amenda.

asa poate sa-mi gaseasca motiv de amenda si daca el nu se simte bine, daca l-a inselat nevasta, etc. pe mine cel putin, de cate ori m-a oprit politia cu scuteru, nu s-a luat de mine fara motiv sau din cauza altora cu scutere , mai ales pe cei cu moto.... ma rog... .si inca o data : sunt de acord si pentru a se merge regulamentar, (sau cel putin sa se incerce asta) dar nu sunt de acord sa am de tras eu sau altcineva dupa greselile altora. a, si daca tot am ajuns la regulamentar, hai sa mergem toti cu 50km/h.... sa vedem, cati sunt pentru? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am raspuns mai devreme ca nu intru prea des prin partile astea :crack:....

 

Pe vremea lu' Ceasca mobristii (ca de altele n-aveau) erau luati de Militie si tunsi zero.

 

Acum vreo 10 ani (voi erati mici) ne lua Politia la intrebari cind ne stringeam mai mult de 3-4 si ne ameninta in toate felurile, ca sa nu mai umblam asa.

 

Acum vreo 2 ani (voi tot mici erati) la fel, ne vinau in fiecare seara si ne reprosau ca unul merge nu-stiu-cum, ca altul n-are tobe etc. asta pentru ca seful Politiei nu putea sa doarma de grija noastra.

 

Acum (voi ati mai crescut) scriu si aia in ziare despre ispravile voastre. N-are nici o legatura cu chestia cu masinile, aia e o extrapolare total gresita. In schimb eu am tot 2 roti, si desi merg perfect regulamentar (inclusiv cu 50 la ora in oras), tot sint asimilat celor ca voi...si tratat in consecinta. Asa ca nu va mai razvratiti, si incercati sa mergeti cit de cit decent...

 

Nu ma deranjeaza ca o parte din scutere sint furate, ca mergeti in gasca sau ca baraiti polizoarele prin oras. Va inteleg perfect, desi n-as face ca voi. Dar macar niste reguli de bun-simt sa respectati (in trafic si in afara lui) daca se poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am raspuns mai devreme ca nu intru prea des prin partile astea :crack:....

 

Pe vremea lu' Ceasca mobristii (ca de altele n-aveau) erau luati de Militie si tunsi zero.

 

Acum vreo 10 ani (voi erati mici) ne lua Politia la intrebari cind ne stringeam mai mult de 3-4 si ne ameninta in toate felurile, ca sa nu mai umblam asa.

 

Acum vreo 2 ani (voi tot mici erati) la fel, ne vinau in fiecare seara si ne reprosau ca unul merge nu-stiu-cum, ca altul n-are tobe etc. asta pentru ca seful Politiei nu putea sa doarma de grija noastra.

 

Acum (voi ati mai crescut) scriu si aia in ziare despre ispravile voastre. N-are nici o legatura cu chestia cu masinile, aia e o extrapolare total gresita. In schimb eu am tot 2 roti, si desi merg perfect regulamentar (inclusiv cu 50 la ora in oras), tot sint asimilat celor ca voi...si tratat in consecinta. Asa ca nu va mai razvratiti, si incercati sa mergeti cit de cit decent...

 

Nu ma deranjeaza ca o parte din scutere sint furate, ca mergeti in gasca sau ca baraiti polizoarele prin oras. Va inteleg perfect, desi n-as face ca voi. Dar macar niste reguli de bun-simt sa respectati (in trafic si in afara lui) daca se poate...

zi-mi te rog cristi-mic, daca in loc de scuter, respectivul sau respectivii care te deranjeaza in trafic ar avea motoare, ai mai fi spus chestiile asta pe forum? sau ai o placere sa te stii cu motor si sa te iei de scuteristi? am inteles toti ca ai motor, bravo pt asta, dar , repet, cred ca chestia asta e mai mult personala cu scuterele.... faptul ca sunt vre-o 2,3 sau 4 care nu respecta regulile, nu inseamna ca nu pot exista si motociclisti care nu le respecta.... sau soferi, etc..... asta e , pana la urma, vezi tu, degeaba ai scris chestiile astea aici, pt ca cei la care te referi,si de care merita sa te iei nu prea intra pe forum... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, daca v-ati documenta ati afla ca nu am decit o mina de prieteni printre motociclistii din Tulcea, restul nu exista pentru mine. Asa ca nu am nimic special cu cei pe scutere.

 

...si cu asta am incheiat discutia, care oricum avea alt scop...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte bine ai spus cristi-mic. si si treaba aia cu 'voi erati mici' :crank: ... intradevar... in urma cu 2 ani putini dintre noi aveau scuter... cred :crack:

dar, dupa cum a zis si geotalent, cei mai multi dintre cei rau-famati, nu intra pe astfel de forumuri.

 

dar apreciez ca incerci sa ne faci sa mergem regulamentar.

 

ps. eu merg cat se poate de regulamentar... viteza cei drept ... cam trec de 50... dar inca nu m-a luat radaru' :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ba daramtilor ....nu mai facetzi orasu de rusine in plm...nu ca as avea scuter ca a lu sorin(speed fight care l voi da la schimb cu sr-ul lui ady nicola asta ca sa stie si sa pregateasca actele :baldy: ) dar nu-i frumos...credeti ca numai in tulcea se intampla chestiile aste dar in afara unde pusti de 16 ani conduc motoare de 250 cmc fara permis , casca si neinmatriculate......asfalt uscat tuturor scuteristilor din romania ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...