Sari la conținut

Esapamentul :)


gabitzu6
 Share

Postări Recomandate

detaliaza...poze, si cum ai facut-o :angryfire: ca mai sunt si altii interesati :angryfire:

 

 

Am retezat curat cu flexul toba la 4 cm de capat sa elimin sudurile, am dat afara toate tevile/tablele/sitele, am bagat un capitonaj de fonoabsorbant pentru filtrarea frecventelor inalte , am sudat o bucata de balustrada (fi 50) de ornamentul de inox si l-am montat la loc cu nituri.

 

Rezultatul: toba arata ca facuta de fabrica, e cu 4 cm mai scurta si suna de 40 de ori mai cu coi ;) Cand gasesc pozele le pun aici sa vedeti "inainte si dupa" :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

verifica www. remus.at , www.sebring.at

Eu am luat remus de la reprezentanta Ssang Yong de pe Bd. Mihalache (in incinta sunt unii cu tuning si au tobe de la cei doi producatori).

 

 

 

PT xt 125???da si u mai multe detalii plz...cati bani,cum se aude,etc

 

 

:crack:

 

verifica www. remus.at , www.sebring.at

Eu am luat remus de la reprezentanta Ssang Yong de pe Bd. Mihalache (in incinta sunt unii cu tuning si au tobe de la cei doi producatori).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am retezat curat cu flexul toba la 4 cm de capat sa elimin sudurile, am dat afara toate tevile/tablele/sitele, am bagat un capitonaj de fonoabsorbant pentru filtrarea frecventelor inalte , am sudat o bucata de balustrada (fi 50) de ornamentul de inox si l-am montat la loc cu nituri.

 

Rezultatul: toba arata ca facuta de fabrica, e cu 4 cm mai scurta si suna de 40 de ori mai cu coi :crack: Cand gasesc pozele le pun aici sa vedeti "inainte si dupa" :crack:

 

stai ca nu am inteles.......adica ai eliminat teava gaurita dinauntru cu o teava fara gauri ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am retezat curat cu flexul toba la 4 cm de capat sa elimin sudurile, am dat afara toate tevile/tablele/sitele, am bagat un capitonaj de fonoabsorbant pentru filtrarea frecventelor inalte , am sudat o bucata de balustrada (fi 50) de ornamentul de inox si l-am montat la loc cu nituri.

 

Rezultatul: toba arata ca facuta de fabrica, e cu 4 cm mai scurta si suna de 40 de ori mai cu coi :crack: Cand gasesc pozele le pun aici sa vedeti "inainte si dupa" :crack:

 

 

la ideea asta m-am gandit si eu dar nu stiam de unde sa iau fonoabsorbant.

poti sa imi spui si mie de unde sa iau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...