Sari la conținut

Vand Izh Jupiter 3


Ionita_Alexandru90
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P
Daca stau sa ma uit bine la ce motociclete pizdoase ai u nu cred ca ai mers p vreo comunista asa ca multi vorbesc putin apreciaza valoarea, apropo nu e pictata in acoarele sau orice altceva zici u ci in vopsea metalizata si apoi dat lacul; nu ma ajuti q nimic si nici nu am nevoie am postat anuntul pt potentiali cumparatori nu pentru comenturi invidioase si pentru o caracterizare improprie a motocicletei, pretul dupa cum am spus este negociabil nu usor negociabil asa ca pretul poate scade mult dar nu pana nu o probeaza si o vede langa el!

Mesaj completat

Multumesc tuturor comunistilor pt apreciere!

 

 

am avut o groaza, incepand cu 12 ani 3 mobre, 2 minsk, un voshod, un ij 56, un ij jupiter 3, un jupiter 4, jawa 350 ts, planeta5, combinatie de jupiter 4 cu roti, bascula, amortizor, furca, frane de cbr 1000f. ce zici, am avut destule ca sa le stiu valoarea? eu zic ca da, avand in vedere ca-s 12 la numar :crack: mai am si acum un ij 56 si un jupiter 3. ambele reconditionate, aprinderi electronice, instalatie pe 12... crezi ca iau mai mult de maxim-maximorum 400 de euro pe ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as vrea sa vand caruciorul de butelii si sa-mi iau un Vulcan, dar nu se poate. Om fi noi iubitori de comuniste, dar valoarea lor e mai mult sentimentala decat materiala, si toti stim asta. Vezi la cei care reconditioneaza "scule",cu piese originale, timp si multa transpiratie, daca mai pot vinde in castig la final, si mai vorbim.

Spor la vanzare si iarta-ne unele remarci. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut o groaza, incepand cu 12 ani 3 mobre, 2 minsk, un voshod, un ij 56, un ij jupiter 3, un jupiter 4, jawa 350 ts, planeta5, combinatie de jupiter 4 cu roti, bascula, amortizor, furca, frane de cbr 1000f. ce zici, am avut destule ca sa le stiu valoarea? eu zic ca da, avand in vedere ca-s 12 la numar :crack: mai am si acum un ij 56 si un jupiter 3. ambele reconditionate, aprinderi electronice, instalatie pe 12... crezi ca iau mai mult de maxim-maximorum 400 de euro pe ele?

Eu zic ca exagerezi grav dar daca le dai u p alea asa pune niste poze si mai vedem ,daca e asa le iau eu la 200-250 euro ca asa ai cam zice u ca merge piata; Trebuie sa intelegeti ca japonezele alea supersoprt si sport care le iei la 800 d euro sunt motoare de 11000 euro deci io zic ca atunci cand cumperi asa ceva sa te astepti la o rabla care e gata sa cada , altfel nu imi explic de ce ar mai vindeo propritarul(ori acte aiure, ori piese p duca, ori alergata de i-a sarit pistoanele in sus, ori consum d te sparge etc...)

Editat de Ionita_Alexandru90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca exagerezi grav dar daca le dai u p alea asa pune niste poze si mai vedem ,daca e asa le iau eu la 200-250 euro ca asa ai cam zice u ca merge piata; Trebuie sa intelegeti ca japonezele alea supersoprt si sport care le iei la 800 d euro sunt motoare de 11000 euro deci io zic ca atunci cand cumperi asa ceva sa te astepti la o rabla care e gata sa cada , altfel nu imi explic de ce ar mai vindeo propritarul(ori acte aiure, ori piese p duca, ori alergata de i-a sarit pistoanele in sus, ori consum d te sparge etc...)

 

Relax... nimic nu e mai prost decat o comunista!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne turam ca suntem cu comuniste si le sare pistoanili. :crack:

Mesaj completat

Acum am vazut pe topicul de piese, vrei sa faci Ij-ul de 500cm3 si sa-i cresti pretul ! :)

Nop vreau sa il fac d 500 si sa il pastrez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Nop vreau sa il fac d 500 si sa il pastrez

 

 

nu poti sa-l faci de 500 decat daca-i schimbi motorul. 400 este maximul dar ori torni pistoanele pe la ceva mosh (si ies de rahatt) si faci cilindrii din teava de sonda (care oricum este proasta pentru asa ceva) ori faci la comanda in afara si costa cat nu face. been there, done that. nu cumperi motor de 11.000 de euro cu 800. cumperi un motor vechi si daca te uiti la el un pic ai sansa sa iei ceva chiar bun :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te tenteaza un schimb cu un Jupiter 5 restaurat total? desigur mai dai tu o mica diferenta pentru ca al meu face cam 1700 euro.

P.S. Tobele sint cele din imagine si sint noi !

ba fratiilor mai usor cu euro aia ca fac alergie... voi vedeti ce scrie-ti acolo?:crack:)) 1000 e un ij.... ii dau foc.. eu am avut jupiter si l-0m dat cu 3 mil inscris cu acte la zii si vopsit profi de kerosen.... cine il stie... oricum spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba fratiilor mai usor cu euro aia ca fac alergie... voi vedeti ce scrie-ti acolo?:))) 1000 e un ij.... ii dau foc.. eu am avut jupiter si l-0m dat cu 3 mil inscris cu acte la zii si vopsit profi de kerosen.... cine il stie... oricum spor

Frate da ce avea ij-ul tau era intr-o roata si aia sparta???

What the fuck?!! :bigstar:)

Mesaj completat

Pretul este de 800 E :crack:

Mesaj completat

alte poze

post-50363-1298640797_thumb.jpg

post-50363-1298640818_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...