Sari la conținut

Foaie De Inox


Supapa_Jr
 Share

Postări Recomandate

Pai mi-ar trebui doar pt finala...la masina :crack: acum...cred ca mi-ar trebui si foaie de inox pt ca nu cred ca gasesc teava de inox de 20 de cm diametru...

 

Oricum nu stiu daca reusesti sa indoi tabla de inox cum vrei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer..e destul de urat din partea ta sa spui ca e destul de convenabil...unde mai gasesti tu ceva din carbon la banii astia!

hai mai bine sa le vezi.

putem sa mergem vineri dupa-amiaza sau in we.

Editat de GSK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teava de inox de orice dimensiune gasesti undeva pe la Delfinului (vb. numai de Bucuresti). Din spate de la Delfinului daca vrei sa ajungi pe Baicului trebuie sa mergi pe o straduta intortocheata. Dupa prima curba la stg (venind dinspre Delfinului, drept in fata e poarta fabricii Revinox. Acolo au tevi de orice dimensiune, cantitatea minima 3 ml (ca ex de pret: teava de fi 22 mm 40 ron 3 ml).

Atentie!!!! Teava este sudata longitudinal (bineinteles ca nu se vede sudura), nu este trasa, si eu unu nu am reusit sa o indoi pe masina hidraulica de curbat tevi nicicum (am incercat toate variantele, umpluta cu nisip, incalzita, incet, repede etc.) fara sa faca acele cute enervante. Mai poti incerca la cei care fac balustrade de inox pt vila lu' Becali.

Au si pagina www.revinox.ro da' la mine nu merge

Bafta!

Editat de itc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toba la mine este integrala de inox sudata si lustruita de spui ca este dintr-o bucata.

A fost facuta ca si comanda speciala la I.A.R. Brasov pentru o firma de trike-uri din Germania.

din cite cunosc in tara sunt doar doua exemplare din acele tobe si ambele sunt montate pe Simson.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toba la mine este integrala de inox sudata si lustruita de spui ca este dintr-o bucata.

A fost facuta ca si comanda speciala la I.A.R. Brasov pentru o firma de trike-uri din Germania.

din cite cunosc in tara sunt doar doua exemplare din acele tobe si ambele sunt montate pe Simson.

 

Tu nu cred ca realizezi cu ce fel de scule se lucreaza la IAR...Si ce fel de oameni le folosesc...Pacat ca au ajuns sa faca tobe pentru motociclete...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I.A.R. este mai mult atelier de reparatii aeronautice, in special elicoptere. Datorita idiotilor care sunt reprezentanti ai poporului roman nu mai are liciente aerospatiale care sa permita constructia de aeronave sub licienta lor. Cei mai buni meseriasi care i-am vazut eu lucrau acolo. Unii mai lucreaza si sa stiti ca din miinile lor ies adevarate minuni. Iar ca sa nu moara de foame accepta si asemenea comenzi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...