Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu sunt momentan fara asigurare (poveste lunga ...) sper sa o rezolv saptamana viitoare. In rest am muncit mult si nu am prea avut timp de motociclit + vremea nu a fost una deosebita. Tinem legatura aici, trebuie sa ne vedem intr-un weekend deathm, ca in rest i-am cunoscut pe toti :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt momentan fara asigurare (poveste lunga ...) sper sa o rezolv saptamana viitoare. In rest am muncit mult si nu am prea avut timp de motociclit + vremea nu a fost una deosebita. Tinem legatura aici, trebuie sa ne vedem intr-un weekend deathm, ca in rest i-am cunoscut pe toti :) .

 

trebuie, trebuie. tu i'ai cunoscut pe toti, eu nu cunosc pe nimeni :laugh: eu merg fara asigurare din ianuarie :bounce:. bine ca nu prea ies eu din zona mea si chiar si asa imi e cam frica dar altfel nu prea am cum sa ma misc, si mai presus de toate, nu prea pot sa stau cu motoru in spate fara sa il folosesc, imi e mila de el. poate dupa ce termin cu reparatiile imi fac asigurarea, preconizez luna viitoare. aaa, si poti sa imi spui andrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie, trebuie. tu i'ai cunoscut pe toti, eu nu cunosc pe nimeni :laugh: eu merg fara asigurare din ianuarie :bounce:. bine ca nu prea ies eu din zona mea si chiar si asa imi e cam frica dar altfel nu prea am cum sa ma misc, si mai presus de toate, nu prea pot sa stau cu motoru in spate fara sa il folosesc, imi e mila de el. poate dupa ce termin cu reparatiile imi fac asigurarea, preconizez luna viitoare. aaa, si poti sa imi spui andrei.

 

Andrei? Sa nu iti faci asigurare online. Never ever. Am incercat cu Genialloyd la masina, pana mi-au dat drumul la asigurare a durat 2 saptamani. Am zis sa mai imi incerc odata norocul cu Direct Line la motocicleta si, din nou, sunt 7 zile de cand astept contrasegno. Luni le trimit scrisoare de messa in mora apoi ii amenint cu Guardia di Finanzia, avocat & stuff :) : Ne vedem in curand sper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei? Sa nu iti faci asigurare online. Never ever. Am incercat cu Genialloyd la masina, pana mi-au dat drumul la asigurare a durat 2 saptamani. Am zis sa mai imi incerc odata norocul cu Direct Line la motocicleta si, din nou, sunt 7 zile de cand astept contrasegno. Luni le trimit scrisoare de messa in mora apoi ii amenint cu Guardia di Finanzia, avocat & stuff :) : Ne vedem in curand sper.

 

poate ai tu ghinion. eu cunosc 2 baieti care au asigurare la direct line si in 3 zile lucratoare le'a ajuns asigurarea originala acasa. deci tot pe net facuta. despre moto nu stiu... poate au o alta politica. oricum cand e sa o fac, o fac pe net, ca pe unde am vb ma ajunge mult mai scump. pe net cea mai ieftina am gasit la 750. e mult dar...asta e, nu e usor sa ai "trotineta"

 

da si tu un semn cand te "redresezi"

Editat de deathm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in asta cred ca stau acasa... sau...SAU.. cred ca am sa la duc la un lac ceva.. si daca e asa am sa ma duc la comabbio ca e convenabil si relativ aproape... tu ai ceva in plan?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai as veni si eu la o baie, ca anul asta nu am prea facut. Iesi cu motorul sau cu masina ? Si esti singur sau cu prietena/sotia ? Eu vin cu sotia 99% .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai as veni si eu la o baie, ca anul asta nu am prea facut. Iesi cu motorul sau cu masina ? Si esti singur sau cu prietena/sotia ? Eu vin cu sotia 99% .

 

inca nu se stie. eu vreau cu trotineta, sorcu vrea cu masina ca sa bea o bere ca omu... prietena imi face capu mare ca nu vrea ca ii e frica, ca vai vezi doamne daca se intampla nush ce, si cum bine stii, nu am asigurare. eu nu am probleme... poate reusesc si vin cu mobra. noi de obicei cand mergem acolo facem si un gratar (mereu), daca va hotarati sa veniti poate poate mancati si ceva. daca vrei lasa'mi nr tau de telefon si ne organizam sambata seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Numele meu e TITI sunt din Vaslui dar locuiesc in Italia ( 8 ani). In august sper sa fac un drun in Romania cu "trotineta" impreuna cu "prietenul meu cel mai bun" SURI ,un jack russell terrier de 8 luni. Si eu ma distrez cu tururi lungi pe moto in special pasii de munte:stelvio,gavia. Dar favoritii mei raman muntii DOLOMITI unde sunt cele mai frumoase peisaje si strazi bune. Cand mai veniti pe Monte Baldo (locuiesc chiar sub el) sau partea veronesa a lacului Garda dati un semn :cheers:

 

 

 

Salut. Stiu ca ai intrebat in martie si eu raspund in iunie dar acum m-am iscris. Eu mi-am asigurat trotineta kawasaki ER-6N 650 cc cu Directline. Pot sa te asigur ca e cea mai ieftina dintre toate: 350 €/an . Desigur daca ai peste 25 ani,Si incepand de anul trecut se poate intrerupe cand vrei si deschide cand vrei. Asa mai economisesti cateva luni iarna.

Salutare in primul rand..vad si eu in sfarsit pe cineva mai aproape.Scuze nu m am prezentat: ciprian sunt.posesor de vfr..voiam sa te intreb ceva.Acum ccateva sapt,poate o luna nu ai fost pe pasul Tonale cu catelul pe moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care mai sunt prezenti pe forum, si care nu au plecat in concediu... nu vrea nimeni sa mearga la o tura prin zona varese?.. poate un gratar, o bericica (fara alcool), si de ce nu o baie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care mai sunt prezenti pe forum, si care nu au plecat in concediu... nu vrea nimeni sa mearga la o tura prin zona varese?.. poate un gratar, o bericica (fara alcool), si de ce nu o baie....

 

ai putea sa adaugi si " cei care-mi sunteti vecini", ca eu din Sicilia pana la voi... :diggin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai putea sa adaugi si " cei care-mi sunteti vecini", ca eu din Sicilia pana la voi... :diggin:

tu nu intri in calcul...tu esti deja in vacanta. :friends: oricum, daca ai drum pe aici, sau vrei sa iti faci, esti binevenit. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@deathm Daca nu ploua (cu galeata) maine dau o fuga pana la tine, macar sa ne cunoastem - asa cum am stabilit la telefon. Daca nu ... pace, mai sunt zile.

 

Eu oricum vreau sa dau o fuga sa vad Dolomitii, probabil de Ferragosto. Doua-trei zile prin munti, cu cort si mancare pe unde se nimereste. Fara pretentii de restaurant & hotel, nici nu imi permit in acest moment si oricum e totul prenotat. De mult ma bate gandul sa ma duc pe la Passo Pordoi, pe la Cortina d'Amprezzo, etc. Sper sa reusesc anul acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@deathm Daca nu ploua (cu galeata) maine dau o fuga pana la tine, macar sa ne cunoastem - asa cum am stabilit la telefon. Daca nu ... pace, mai sunt zile.

 

Eu oricum vreau sa dau o fuga sa vad Dolomitii, probabil de Ferragosto. Doua-trei zile prin munti, cu cort si mancare pe unde se nimereste. Fara pretentii de restaurant & hotel, nici nu imi permit in acest moment si oricum e totul prenotat. De mult ma bate gandul sa ma duc pe la Passo Pordoi, pe la Cortina d'Amprezzo, etc. Sper sa reusesc anul acesta.

 

stai asa.... tocmai mi;ai dat o idee. de ferragosto am putea merge si noi cu voi, asta daca nu va deranjeaza. daca mergem, si noi tot cu cortul si fara pretentii. tinem legatura apropo de ferragosto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai asa.... tocmai mi;ai dat o idee. de ferragosto am putea merge si noi cu voi, asta daca nu va deranjeaza. daca mergem, si noi tot cu cortul si fara pretentii. tinem legatura apropo de ferragosto.

 

Ne-am vazut, ne-am plimbat, ne-am salutat :ok:

Bag un post aici ca poate sunt si alti amatori pentru week-end ul viitor. In teorie ar fi vreo 3 zile prin Dolomiti, plecand de la Stelvio, Bolzano, Cortina d'Ampezzo, Trento, etc. Cazare la cort, mancare la sac/pizza/ce se gaseste si plimbari cat cuprinde. Altcineva e interesat? Nu ne-am hotarat 100%, dar pe aproape. Eu cu niste facturi&cash de primit, deathm cu asigurarea. Sa vedem ... traseul e misto, sper sa reusim sa mergem pana la urma. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am vazut, ne-am plimbat, ne-am salutat :ok:

Bag un post aici ca poate sunt si alti amatori pentru week-end ul viitor. In teorie ar fi vreo 3 zile prin Dolomiti, plecand de la Stelvio, Bolzano, Cortina d'Ampezzo, Trento, etc. Cazare la cort, mancare la sac/pizza/ce se gaseste si plimbari cat cuprinde. Altcineva e interesat? Nu ne-am hotarat 100%, dar pe aproape. Eu cu niste facturi&cash de primit, deathm cu asigurarea. Sa vedem ... traseul e misto, sper sa reusim sa mergem pana la urma. :moto:

 

sa vedem acum.. sper sa rezolv cu asigurare saptamana asta si, daca raspunsul e pozitiv, ceea ce sper din toata inima, incepand odata cu data asigurarii, merg oriunde se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am vazut, ne-am plimbat, ne-am salutat :ok:

Bag un post aici ca poate sunt si alti amatori pentru week-end ul viitor. In teorie ar fi vreo 3 zile prin Dolomiti, plecand de la Stelvio, Bolzano, Cortina d'Ampezzo, Trento, etc. Cazare la cort, mancare la sac/pizza/ce se gaseste si plimbari cat cuprinde. Altcineva e interesat? Nu ne-am hotarat 100%, dar pe aproape. Eu cu niste facturi&cash de primit, deathm cu asigurarea. Sa vedem ... traseul e misto, sper sa reusim sa mergem pana la urma. :moto:

buna seara mario mt :).in sfarsit vad ca vreti sa ajungeti pe langa trento.in caz ca ajungeti....poate va insotesc si eu daca nu este deranj :) macar pentru o plimbare..o cafea...

toate cele bune si iti las un nr de tel pe p.m .mi ar face placere sa ne vedem..si daca e timp frumos..dc nu si o plimbare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai asa.... tocmai mi;ai dat o idee. de ferragosto am putea merge si noi cu voi, asta daca nu va deranjeaza. daca mergem, si noi tot cu cortul si fara pretentii. tinem legatura apropo de ferragosto.

Apropo .. pe drum inapoi am prins o ploaie ... de zile mari. M-am oprit sub un pod si mi-am pus numai geaca de ploaia, ca deja eram aproape de Bergamo. Acum ca am numarul tau te sun pe joi/vineri sa vedem ce si cum. Cum ziceam, sa vad de alea 2 facturi si apoi cum stau cu munca.

 

buna seara mario mt :).in sfarsit vad ca vreti sa ajungeti pe langa trento.in caz ca ajungeti....poate va insotesc si eu daca nu este deranj :) macar pentru o plimbare..o cafea...

toate cele bune si iti las un nr de tel pe p.m .mi ar face placere sa ne vedem..si daca e timp frumos..dc nu si o plimbare :)

 

Te sunam cand suntem prin zona, in teorie ar fi Bergamo - Stelvio - Bolzano prima zi, apoi Dolomitii o zi intreaga, iar in ultima zi plecarea spre casa prin Trento. Oricum te sun cand si daca o sa plecam, poate ne intalnim pe undeva pe drum :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine e deja o problema :( . sambata nu imi pot lua liber de la munca, deci, nu pot sa vin dimineata. doar imediat dupa ce termin munca, las masina, ma duc acasa sa ma schimb si sa pun cortu pe moto, si ma inham la drum. trebuie sa la duc la alessandria, si acolo nu am program fix. sper doar sa termin cat mai repede. asa ca, ne vedem acolo, sau pe drum. abia vineri aflu ce am de facut acolo si pot sa imi fac un calcul aproximativ. X-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine e deja o problema :( . sambata nu imi pot lua liber de la munca, deci, nu pot sa vin dimineata. doar imediat dupa ce termin munca, las masina, ma duc acasa sa ma schimb si sa pun cortu pe moto, si ma inham la drum. trebuie sa la duc la alessandria, si acolo nu am program fix. sper doar sa termin cat mai repede. asa ca, ne vedem acolo, sau pe drum. abia vineri aflu ce am de facut acolo si pot sa imi fac un calcul aproximativ. X-(

 

In acest caz nu are rost sa plecam la drum sambata la ora 2-3 dupa amiaza, deci din 3 zile facem 2 dar atunci sarim peste Stelvio si mergem direct la Dolomiti. Ar mai fi si autostrada, in cateva ore esti la Bolzano ... hai ca vedem vineri ce si cum, nu iti fa griji.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest caz nu are rost sa plecam la drum sambata la ora 2-3 dupa amiaza, deci din 3 zile facem 2 dar atunci sarim peste Stelvio si mergem direct la Dolomiti. Ar mai fi si autostrada, in cateva ore esti la Bolzano ... hai ca vedem vineri ce si cum, nu iti fa griji.

 

daca vrei te duci tu inainte si cauti camping si venim si noi putin mai tarziu.. oricum mai vb pana vineri ca inca mai am de rezolvat si cu asigurarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

eu ma duc sambata 12 pana la Ferrara, mai precis Lido degli Scacchi, unde este un motoraduno "Zanzare del Delta" organizat de Black Devils.

nu raman peste noapte, ma intorc pe inserat...

daca e cineva interesat, eu plec din Firenze putin inainte de pranz.

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

eu ma duc sambata 12 pana la Ferrara, mai precis Lido degli Scacchi, unde este un motoraduno "Zanzare del Delta" organizat de Black Devils.

nu raman peste noapte, ma intorc pe inserat...

daca e cineva interesat, eu plec din Firenze putin inainte de pranz.

numai bine

 

ce se petrece interesant pe acolo? sau, de ce nu mergi cu noi prin dolomiti?

 

si apropo de excursie.... exact de ce ma speriam nu scap :angryfire:. maine trebuia sa ma duc la alessandria, nu ma mai duc. in acest caz, sambata s'ar putea sa am mai mult de munca :angryfire:. eu inca sper sa termin repede si sa incep plimbarea cat mai repede. dar nu am ora fixa, deci.... eu oricat de tarziu ar fi, tot m'as arunca la drum imediat dupa ce termin munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@deathm

ce se petrece interesant pe acolo? sau, de ce nu mergi cu noi prin dolomiti?

 

muzica, bere, gratar, sexy show, etc.

duminica sunt reperibil de dimineata si de tura de dupa amiaza, luni de dimineata, deci nu ma pot misca...

ca sa zic asa... prin zona o sa trec la inceputul lui sept cand ma duc in austria la faak am see. acolo stau 3-4 zile si mai bag si o excursie pana la bled in slovenia. daca e interesat cineva sa se arunce...

Editat de creep
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...