Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

...

 

pentru asta tinem legatura. in austria am fost o singura data, prin trecere, in drum spre tara, si asta doar pe autostrada. eu ma uit la degraba la cat de lunga e plimbarea, decat unde. sa fiu sanatos pana atunci, si poate ai un coleg de plimbare. tu mergi singur?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Apropo .. pe drum inapoi am prins o ploaie ... de zile mari. M-am oprit sub un pod si mi-am pus numai geaca de ploaia, ca deja eram aproape de Bergamo. Acum ca am numarul tau te sun pe joi/vineri sa vedem ce si cum. Cum ziceam, sa vad de alea 2 facturi si apoi cum stau cu munca.

 

 

 

Te sunam cand suntem prin zona, in teorie ar fi Bergamo - Stelvio - Bolzano prima zi, apoi Dolomitii o zi intreaga, iar in ultima zi plecarea spre casa prin Trento. Oricum te sun cand si daca o sa plecam, poate ne intalnim pe undeva pe drum :cheers:

Salutare.Nush dc cateodata nu merge forumul la mine..probleme cu serverul cred..in fine..acum am vazut reply ul .Atunci astept un semn de la voi...E fain de facut daca tot veniti de la Stelvio sa faceti si pasul Tonale,dupa in drum spre Bolzano se poate face si Pasul Mendola..sunt niste peisaje si tornante faine tare...

O zi faina si sper sa ne auzim la un telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tin sa anunt ca din pacate eu nu mai ajung in aceasta plimbare :angryfire::baldy: oricum nu au intrat zilele in sac. distractie placuta si asfalt uscat.:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Nush dc cateodata nu merge forumul la mine..probleme cu serverul cred..in fine..acum am vazut reply ul .Atunci astept un semn de la voi...E fain de facut daca tot veniti de la Stelvio sa faceti si pasul Tonale,dupa in drum spre Bolzano se poate face si Pasul Mendola..sunt niste peisaje si tornante faine tare...

O zi faina si sper sa ne auzim la un telefon.

 

Maine dimineata plec, o as te sun cand ajung in zona ta (Trento), probabil in jurul orelor 13:00-14:00. Am o harta a Italiei pentru motociclisti de la Due ruote si o harta mai detaliata a Dolomitilor. O sa ne consultam cand ne vedem ... :D

 

tin sa anunt ca din pacate eu nu mai ajung in aceasta plimbare :angryfire::baldy: oricum nu au intrat zilele in sac. distractie placuta si asfalt uscat.:peace:

 

Am vorbit ieri la telefon, pacat ca nu poti sa vi dar nu-i nimic, mai sunt zile si trasee de facut prin nordul Italiei sunt gramada. Ramane sa ne auzim pe alt week end. Ciao.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu duminica mai ies, la comabbio, la o baie si un gratar. asfalt uscat si...vreau si eu cateva poze daca se poate pe unde ajungeti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Poate cineva sa-mi recomande un loc de cazare langa Milano, fara mari pretentii? Caut o pensiune sau un hotel cu camere decente la pret rezonabil, una sau doua nopti, trei persoane. Binenteles, cand ajung dau beri!

Grazie! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Poate cineva sa-mi recomande un loc de cazare langa Milano, fara mari pretentii? Caut o pensiune sau un hotel cu camere decente la pret rezonabil, una sau doua nopti, trei persoane. Binenteles, cand ajung dau beri!

Grazie! :cheers:

 

Eu stau la aprox 40 de km de Milano, stiu un loc unde a lucrat sotia mea si vroia in jur de 40 de E / noapte, camere decente cum ziceai dar fara baie in camera. Daca vrei un B&B nu e greu de gasit pe net, mai ales ca in perioada asta Milano e trei sfert gol, sunt toti plecati in vacanta si probabil nu prea scump.

 

In alta ordine de idei, acum o ora m-am intors din Dolomiti, maine promit sa fac un reportaj succint + poze. A fost de vis !!! Jumatate turism jumatate 'racing' am tras pe drumurile de pe acolo pana nu am mai putut :D . De repetat, daca e posibil in companie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Poate cineva sa-mi recomande un loc de cazare langa Milano, fara mari pretentii? Caut o pensiune sau un hotel cu camere decente la pret rezonabil, una sau doua nopti, trei persoane. Binenteles, cand ajung dau beri!

Grazie! :cheers:

 

 

eu stau la 5 minute de milano. la mine in oras am 1 hotel care e super ok, care daca vorbesti cu omu iti ia 50 de euro pe noapte, fara mic dejun. acum depinde de tine, cum stai cu banii si ce preferinte ai. daca nu sunt hosteluri dar la alea tre sa faci prenotare din timp, ca de nu, nu te baga in seama. cam cand vii pe aci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau la aprox 40 de km de Milano, stiu un loc unde a lucrat sotia mea si vroia in jur de 40 de E / noapte, camere decente cum ziceai dar fara baie in camera. Daca vrei un B&B nu e greu de gasit pe net, mai ales ca in perioada asta Milano e trei sfert gol, sunt toti plecati in vacanta si probabil nu prea scump.

 

In alta ordine de idei, acum o ora m-am intors din Dolomiti, maine promit sa fac un reportaj succint + poze. A fost de vis !!! Jumatate turism jumatate 'racing' am tras pe drumurile de pe acolo pana nu am mai putut :D . De repetat, daca e posibil in companie.

deci ai tras si astazi :) .sory ca nu te am mai asteptat la Mendola dar nu prea mai aveam stare sa stau in casa si ..am urcat mai devreme sus....sa bagi poze :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, acum o ora m-am intors din Dolomiti, maine promit sa fac un reportaj succint + poze. A fost de vis !!! Jumatate turism jumatate 'racing' am tras pe drumurile de pe acolo pana nu am mai putut :D . De repetat, daca e posibil in companie.

 

data viitoare vin si eu. TREBUIE!!!! sa incerc si sapt asta sa vad daca rezolv ceva cu asigurarea. mi'a facut asta o gramada de nervi. daca nu reusesc nimic nici saptamana asta sa rezolov asigurarea, sambata dupa munca, ma duc cu prietena, cu cortu'. mai mult ca sigur mergem la comabbio, plasam cortu, apoi mergem sa vedem ce gasim interesant prin zona aia. daca nu venim noi la tine, poate vreti voi sa veniti o noapte pe acolo. oricum, mai vedem. IMI TREBUIE ASIGURAREEEE !!!!!:angryfire:

 

astept sa citesc relatarea ta apropo de aceasta plimbare pe care tocmai ai incheiato :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ai tras si astazi :) .sory ca nu te am mai asteptat la Mendola dar nu prea mai aveam stare sa stau in casa si ..am urcat mai devreme sus....sa bagi poze :)

 

Nu-i nimic, mai sunt zile destule de plimbari. Daca s-ar putea, as vrea sa organizam o iesire intr-o duminica noi toti romanii cu motociclete din nordul Italiei. Vedem noi unde si cum .. important e sa ne vedem ...

 

data viitoare vin si eu. TREBUIE!!!! sa incerc si sapt asta sa vad daca rezolv ceva cu asigurarea. mi'a facut asta o gramada de nervi. daca nu reusesc nimic nici saptamana asta sa rezolov asigurarea, sambata dupa munca, ma duc cu prietena, cu cortu'. mai mult ca sigur mergem la comabbio, plasam cortu, apoi mergem sa vedem ce gasim interesant prin zona aia. daca nu venim noi la tine, poate vreti voi sa veniti o noapte pe acolo. oricum, mai vedem. IMI TREBUIE ASIGURAREEEE !!!!!:angryfire:

 

astept sa citesc relatarea ta apropo de aceasta plimbare pe care tocmai ai incheiato :cheers:

 

Nu e o idee rea, ne auzim pe joi-vineri.

 

Cateva poze intre timp :) :

 

post-57306-0-38585100-1313352282_thumb.jpg post-57306-0-73907800-1313352351_thumb.jpg post-57306-0-95922500-1313352428_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i nimic, mai sunt zile destule de plimbari. Daca s-ar putea, as vrea sa organizam o iesire intr-o duminica noi toti romanii cu motociclete din nordul Italiei. Vedem noi unde si cum .. important e sa ne vedem ...

 

 

DAAAA!!! trebuie facuta si asta. la o plimbare prin serpentine si de ce nu sa stam toti cu cortu pe undeva si apoi sa o luam iar de la capat. :rock:

 

da ce ma?..ai pus poza cu cauciucu sa vada lumea ce bine te'ai dat? :crack: mai fa cateva ture si apoi pune, ca zice lumea ca is doar murdare. e bine ca te'ai distrat. hai si cu relatarea aia ca abia astept. si de ce nu si alte poze

 

eu nu stiu cum fac altii dar eu nu prea pot sa ma dau prea bine prin serpentine, cu scantei, cu pasager. stie cineva un consilui ceva?... pasageru nu prea are probleme, se tine bine, dar imi e mie putin frica. ii dau eu de capat pana la urma...

Editat de deathm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAAAA!!! trebuie facuta si asta. la o plimbare prin serpentine si de ce nu sa stam toti cu cortu pe undeva si apoi sa o luam iar de la capat. :rock:

 

da ce ma?..ai pus poza cu cauciucu sa vada lumea ce bine te'ai dat? :crack: mai fa cateva ture si apoi pune, ca zice lumea ca is doar murdare. e bine ca te'ai distrat. hai si cu relatarea aia ca abia astept. si de ce nu si alte poze

 

eu nu stiu cum fac altii dar eu nu prea pot sa ma dau prea bine prin serpentine, cu scantei, cu pasager. stie cineva un consilui ceva?... pasageru nu prea are probleme, se tine bine, dar imi e mie putin frica. ii dau eu de capat pana la urma...

 

Mi-am luat inima in dinti si pana la urma am scris un mic rezumat + upload toate pozele . Enjoy.

 

/index.php?/topic/666827-dolomiti-2011/

 

Si nu te lua de roata mea spate, mi-au luat 2 ani si cateva luni sa ajung la acest rezultat :P .

 

Vorbib de pasager cand ne vedem, eu sunt OK in 2 pe moto. Ciao !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat inima in dinti si pana la urma am scris un mic rezumat + upload toate pozele . Enjoy.

 

http://www.motocicli...-dolomiti-2011/

 

Si nu te lua de roata mea spate, mi-au luat 2 ani si cateva luni sa ajung la acest rezultat :P .

 

Vorbib de pasager cand ne vedem, eu sunt OK in 2 pe moto. Ciao !!!

 

acum ma uit la poze. FRUMOS!!. nu ma iau de roata ta, e bine ca cel putin ai ajuns in acest stadiu. dar ai vazut ce fel e a mea :blbl: in doar 1 an. cu diversionu nu ajunsesem la acest stadiu. si cu asta de prin aprilie am inceput sa o uzez si mai pe lat ca de nu... :crack: oricum bravo tie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau la aprox 40 de km de Milano, stiu un loc unde a lucrat sotia mea si vroia in jur de 40 de E / noapte, camere decente cum ziceai dar fara baie in camera. Daca vrei un B&B nu e greu de gasit pe net, mai ales ca in perioada asta Milano e trei sfert gol, sunt toti plecati in vacanta si probabil nu prea scump.

 

eu stau la 5 minute de milano. la mine in oras am 1 hotel care e super ok, care daca vorbesti cu omu iti ia 50 de euro pe noapte, fara mic dejun. acum depinde de tine, cum stai cu banii si ce preferinte ai. daca nu sunt hosteluri dar la alea tre sa faci prenotare din timp, ca de nu, nu te baga in seama. cam cand vii pe aci?

 

Multam!

Voi ajunge la Milano cel mai probabil sambata. Voi incerca sa caut si pe net un B&B daca imi permite timpul, pentru ca sunt cam pe fuga de trei zile incoace. Voi sta doua nopti, iar apoi o tai spre Cinque Terre.

@deathm: Interesant. Lasa-mi, te rog, pe PM numele localitatii si al hotelului. Eventual si un numar de telefon. Multam din nou!

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, sunteti nebuni?! nu mai pot, trebuie sa ma relochez si eu in nord.ma intereseaza in mod expres Bolzano. puteti sa ma ajutati sau nacar sa imi dati sfaturi

sa ma scuzati de off-topic, dar zona in care stau eu, e cam offtopic de restul italiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, sunteti nebuni?! nu mai pot, trebuie sa ma relochez si eu in nord.ma intereseaza in mod expres Bolzano. puteti sa ma ajutati sau nacar sa imi dati sfaturi

sa ma scuzati de off-topic, dar zona in care stau eu, e cam offtopic de restul italiei

 

cu ajutatul depinde...depinde ce vrei. cat despre tura din zona bolzano tre sa vorbesti cu mario, ca el e din zona aia. eu inca nu am ajuns pana acolo. tu vino pe aici ca dupa aia vedem noi ce si cum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, sunteti nebuni?! nu mai pot, trebuie sa ma relochez si eu in nord.ma intereseaza in mod expres Bolzano. puteti sa ma ajutati sau nacar sa imi dati sfaturi

sa ma scuzati de off-topic, dar zona in care stau eu, e cam offtopic de restul italiei

 

Cand ai de gand sa ajungi pe aici, ad un semn. Treci pe la mine, ne cunoastem un pic :cheers: si apoi iti spun tot ce stiu eu despre trasee prin nordul Italiei si pe langa lacuri. Motociclesc pe aici de 2 ani dar am ajuns sa cunosc binisor zona. Daca te grabesti un pic ai sanse sa faci o tura numai la cort (adica cat timp mai este cald).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de raspunsuri. cu permisiunea voastra,o sa va abordez pe PM sau pe yahoo_mess, pentru a ma face inteles si detalii :cheers:

 

ori pm ori mess... cum iti e mai confortabil

parerea mea - mess

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emigrantilor :whip: Lehamith pt mess, cine o vrea...ma duc sa ma-nvart cu Mario prin sensuri giratorii, salutari \m/

 

bravo voua :kick::baldy:... eu nu pot... INCA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai fa si tu asigurarea aia odata ca se duce naibii sezonu, n-ai gasit nimic super ieftin? poate ai vreun vecin cu vechime pe la asig (de preferabil ultima la DirectLine) si fa manevra aia care am zis-o cateva pagini indarat. Sau daca ai la masina, posibil sa poti baga si motorul pe aceeasi asig, si iar iesi in castig. Ne gasim...

Editat de Lehamith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai fa si tu asigurarea aia odata ca se duce naibii sezonu, n-ai gasit nimic super ieftin? poate ai vreun vecin cu vechime pe la asig (de preferabil ultima la DirectLine) si fa manevra aia care am zis-o cateva pagini indarat. Sau daca ai la masina, posibil sa poti baga si motorul pe aceeasi asig, si iar iesi in castig. Ne gasim...

 

nu poti sa combini clasa de asigurare de la masina la motor. ieftin am gasit, dar ex-asiguratoru' e plecat in vacanta, si imi trebuie atestatu de risc. fara ala nu pot sa ma misc. singura chestie ar fi sa fie de acord vecinu meu sa faca asigurarea pe numele lui, si asa as platii max 400E. acum tre sa vad daca reusesc ceva sapt asta, daca nu cel tarziu sapt viitoare. iti dai seama ca vreau si eu sa o fac mai repede, si cat mai ieftin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca nu poti combina clasele, dar din ce am vazut pe la altii care au asig la masina -> ii fac reducere daca isi fac si la moto. acuma tu sti mai bine ce bisnite ai p-acolo :D sa ne anunti sa ne aruncam pi strazi, da` fara viteza mare

 

ma bag la filme, ne auzim salutari \m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...