Sari la conținut

Intruniri Bulgaria 2011 ?


dara
 Share

Postări Recomandate

Va rog, daca tineti legatura cu motociclisti bulgari, stie cineva programul intrunirilor de la ei de anul acesta?

Multumesc.

Foarte buna initiativa sa stim si noi programul intrunirilor de la ei. De cate ori am fost ne-au primit frumos si ne-am simtit bine. Am trimis cate un mail la cei pe care ii cunosc de pe acolo, sa vedem cand si ce o sa imi raspunda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca veti gasi raspunsurile aici ... ne vedem pe drum :laugh:

 

 

Multumesc, am mai gasit si aici: http://www.motosapiens.org/forum/viewtopic...?f=31&t=320

Mesaj completat

cred ca veti gasi raspunsurile aici ... ne vedem pe drum :)

 

 

Multumesc, am mai gasit si aici: http://www.motosapiens.org/forum/viewtopic...?f=31&t=320

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am intrebat o persoana competenta (Todor Rashkov, presedintele clubului Bad Company din Veliko Tarnovo, unul din organizatorii moto-rock-festivalului de acolo) si mi s-a raspuns ca exista doua liste de intruniri la ei:

1. Organizate de Bulgarian Moto Association

2. Organizate de cluburi neasociate (free members ).

 

Pentru cei care stau mai prost cu chirilicele si limba bulgara ofer o traducere apriximativa a primei parti a primei liste (intruniri moto organizate de Asociatia Motociclistilor Bulgari):

 

APRILIE

29-30-1.mai

“The Riders” MC - Yambol

29-30-1.mai

"Night Wolves" MG Bulgaria - Veliko Tarnovo

 

MAI

20-22

MC ”Монтана от 1998 “ (MONTANA DIN 1998) - ?

 

IUNIE

3-5. YADRENITE - Kozloduy

10-12. “The Black Roses” MC - Kazanlak

24-26. MC “Iron Boys” - Varna

 

IULIE

1-3. MK ”Ягула” (Yagula) - Lom

15-17. МK “Планински Братя” (Fratia Muntelui) - Berkovitza

22-24. МК “ Волни ездачи” (Motociclistii Voluntari) - Stara Zagora

29-31. МК “Пирински Вълци” (Lupii din Muntii Pirini) - Predela

 

AUGUST

5-7.. МК “Орлите“ (MC Vulturii) - Shabla

5-7. Nigt Riders Bg - Gabrovo

12-14. МК “Осоговски Ездачи” (Motociclistii din Osogovsk???) - Kyustendil

18-21. Bad Company - Veliko Tarnovo

Национален мото-рок фест Света Гора (Festivalul National de Moto-Rock din Padurea Argintie)

29-4.septembrie. МК ”Диви Деца” (MC Copilul Salbatic) Varna-Kamchya

 

SEMTEMBRIE

2-4. MC “Brothers from Hell” - Sofia

9-11. МТК ”Пътни Братя” (MC Drumul Fratilor) - Pleven

16-18. МК ”Лошите деца на Дядото” (MC Copiii rai) - Sofia

Мото-рок фест (Moto rock fest)

30-1.2 octombrie. МК “ Демоните” (Demonii) Nova Zagora - inchiderea sezonului 2011

Cu ajutorul celor de la Free Riders Bulgaria

 

Ar mai fi doua liste: partea a doua de la primul link si cel de al doilea link, dar deocamdata am obosit de la atata bulgara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult.

Daca nu e cu suparare, m-ar interesa daca se tine intrunire la Nikolovo-Ruse, retin ca era clubul Spirit of Freedom, sper sa nu incurc. Am vazut ceva in week-endul cu 22 mai, insa nu am inteles daca e vreun party de o seara in vreun bar sau e chiar intrunirea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult.

Daca nu e cu suparare, m-ar interesa daca se tine intrunire la Nikolovo-Ruse, retin ca era clubul Spirit of Freedom, sper sa nu incurc. Am vazut ceva in week-endul cu 22 mai, insa nu am inteles daca e vreun party de o seara in vreun bar sau e chiar intrunirea.

Se pare ca nu se stie.

Partea a doua a primei liste e lista de intruniri posibile (neconfirmate):

 

MAI

20-22. MC ”Spirit of Freedom - Retro Bike Party (sunt sigur ca e vorba de evenimentul din Nikolovo desi acolo nu e precizata localitatea)

 

IUNIE

17-19. Nigt Riders - Moto party (nu e precizata localitatea)

24-26. MC ”Тракийски конници” (Calaretii Traci) - Chirpan

25-26. Калашниците Мото (Motoare Kalashnikov) - comemorare moto in memoria lui Teddy (nu e precizata localitatea)

 

IULIE

8-10. МК”Огнени Сенки” (MC Umbrele Focului) - Pleven

28-31. Swallow 33 - Polski Trambesh

 

AUGUST

26-28. “Змейовете” (Dragonii, Zmeii, etc) мото-курбан (asta nu stiu cum se traduce, cica ar fi sacrificiu moto sau asa ceva) - P. Banya

 

SEPTEMBRIE

10-11. Drag Race & Stunt-The Riders Bg (nu e precizata localitatea)

 

 

Si in sfarsit a doua lista (cluburi neafiliate):

1. 6-8. Mai - Red Riders MC - Yambol, Bakadzhik

2. 27-29. Mai - Tornado MC - Asenovgrad

 

3. 17-19. Iunie - Nautilus MC - Parvomay

4. 24-26. Iunie - Thunders MC - Ruse

 

5. 1-3. Iulie - Vagabonds MC - Plovdiv

6. 15-17. Iulie - Srednogorie MCC - Pirdop

7. 22-31. Iulie - Bulgarian Association Moto - camping Kraimorie Bourgas Municipality - vacanta de vara

 

8. 18-21. August - Boliari MC - Veliko Tarnovo, Sveta Gora (Padurea Luminoasa cred) - Moto-Rock Fest (asta e si pe lista oficiala la Bad Company ca e organizata in comun si cu primaria de acolo)

9. 26-28. August - Hienite MC (Hienele) - Haskovo, Yamacha

 

10. 2-4. Septembrie - Iron Brothers MCC - Panagyurishte

11. 23-25​​. Septembrie - Bulgarian Association Moto - Sopot - inchiderea sezonului 2011

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos, am inteles, e de urmarit in continuare daca se tine sau nu ceva la Nikolovo. Mi-a placut locatia, iar oamenii se purtau frumos si as mai merge.

 

Multumesc mult inca o data pentru efortul de a traduce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

L-am vazut azi in fuga pe Crazy la targul din Bucuresti si mi-a dat un afis asa ca treaba e sigura: Retro Bikes Choppers Party in 20-21-22 mai, organizat de MG Spirit of Freedom in Lekopark Lipnik (Teketo) din Nikolovo, adica cred ca exact unde a fost si anul trecut.

Auzisem ca vrea sa-l faca numai pentru chopper/cruiser/etc. pentru ca l-au enervat unii cu vitezanele care au barait anul trecut si nu au lasat lumea sa doarma, se pare ca asa e, adica asa scrie pe afis ca in rest nu mi-e clar daca ai voie sau nu sa intri cu vitezane...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am vazut azi in fuga pe Crazy la targul din Bucuresti si mi-a dat un afis asa ca treaba e sigura: Retro Bikes Choppers Party in 20-21-22 mai, organizat de MG Spirit of Freedom in Lekopark Lipnik (Teketo) din Nikolovo, adica cred ca exact unde a fost si anul trecut.

Auzisem ca vrea sa-l faca numai pentru chopper/cruiser/etc. pentru ca l-au enervat unii cu vitezanele care au barait anul trecut si nu au lasat lumea sa doarma, se pare ca asa e, adica asa scrie pe afis ca in rest nu mi-e clar daca ai voie sau nu sa intri cu vitezane...

 

Multumesc de info, am vazut si noi o vesta azi acolo. Acuma dilema e ca noi avem enduro...Transalp. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de info, am vazut si noi o vesta azi acolo. Acuma dilema e ca noi avem enduro...Transalp. ;)

Baga o intrebare la Iliyan Tankev - alias Crazy - la +359887487343 si vezi ce zice. L-am vazut si ieri in Ruse pe strada dar nu l-am intrebat de soarta altor motoare ca al meu e "regulamentar" chair daca e cruiser de mic litraj :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga o intrebare la Iliyan Tankev - alias Crazy - la +359887487343 si vezi ce zice. L-am vazut si ieri in Ruse pe strada dar nu l-am intrebat de soarta altor motoare ca al meu e "regulamentar" chair daca e cruiser de mic litraj ;)

 

 

Multumesc, asa am sa fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, asa am sa fac.

Intrunirea e anuntata pentru chopperisti, asa ca daca nu detii asa ceva si in special daca detii vitezana si daca ai mai fost vazut scandal probabil ca o sa fii apostrofat la intrare. Si daca faci scandal indiferent ce motocicleta detii probabil o sa fii dat afara.

Anul trecut la Veliko Tarnovo l-a apucat pe unul cu vitezana o criza pe la 11 si ceva seara si a inceput sa o baraie sa faca burnout. Imediat a venit unul de la cluburile organizatoare si l-a potolit, dupa care au aparut si 2 agenti de paza (acolo e cea mai mare intrunire moto de la ei cu sute de motociclisti la corturi si mii de motociclisti la defilare sambata). I s-a explicat ca fie se cara acasa pe motor, fie i se cheama un taxi si vine a doua zi dupa motor, si doar daca are cort si promite ca sigur sta linistit pana dimineata mai are voie sa stea prin zona dar cu motorul oprit.

Pe de alte parte sincer sa fiu eu nu am vazut inca pe nimeni sa incerce sa faca burnout sau sa sa dea pacanele cu enduro-touring, chestiile astea se achizitioneaza pentru a merge pe drum nasol si lung si deobicei proprietarul chiar vrea ca drumul sa fie lung nu sa-i moara obiectul pe drum, asa ca nu cred sa fie probleme cu un asemenea motor, sa zicem ca astea nu se disting prin zgomot produs intentionat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunirea e anuntata pentru chopperisti, asa ca daca nu detii asa ceva si in special daca detii vitezana si daca ai mai fost vazut scandal probabil ca o sa fii apostrofat la intrare. Si daca faci scandal indiferent ce motocicleta detii probabil o sa fii dat afara.

Anul trecut la Veliko Tarnovo l-a apucat pe unul cu vitezana o criza pe la 11 si ceva seara si a inceput sa o baraie sa faca burnout. Imediat a venit unul de la cluburile organizatoare si l-a potolit, dupa care au aparut si 2 agenti de paza (acolo e cea mai mare intrunire moto de la ei cu sute de motociclisti la corturi si mii de motociclisti la defilare sambata). I s-a explicat ca fie se cara acasa pe motor, fie i se cheama un taxi si vine a doua zi dupa motor, si doar daca are cort si promite ca sigur sta linistit pana dimineata mai are voie sa stea prin zona dar cu motorul oprit.

Pe de alte parte sincer sa fiu eu nu am vazut inca pe nimeni sa incerce sa faca burnout sau sa sa dea pacanele cu enduro-touring, chestiile astea se achizitioneaza pentru a merge pe drum nasol si lung si deobicei proprietarul chiar vrea ca drumul sa fie lung nu sa-i moara obiectul pe drum, asa ca nu cred sa fie probleme cu un asemenea motor, sa zicem ca astea nu se disting prin zgomot produs intentionat...

 

La intrunirea de la Veliko de acum 2 ani am patit sa se faca burnout pana spre 5 dimineata, de ne duduia pamantul sub cort la ora aia - vitezane, intr-adevar. Si nu era numai unul care facea asa, erau o droaie.

 

Da, asa e, ce e drept nici toba aftermarket nu avem. In plus fatza de motivele enumerate de tine, mai vrem sa ne si auzim in mers la bluetooth, asa ca preferam toba cat mai silentioasa. Numai ca ma intereseaza si pt alti cunoscuti, chiar in afara de cei cu Transalp, Africa Twin si BMW - toate enduro, mai sunt si 'rataciti' cu vitezane. I-am trimis deocamdata sms lui Crazy, multumesc inca o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...