Sari la conținut

inclinare moto => scade turatia


Postări Recomandate

Salut

am observat ca la moto mea , cand o las pe cric (sta f aplecata ) , scad turele la relanti ..

 

daca o ambalez un pic si o tin ambalata in timp ce o aplec , parca nu mai scad ...

 

nu cred ca e normal ..

are ceva jeg prin carburator oare ? (oricum urmeaza o revizuire a carburatorului si schimbata sufa acceleratie , da' mai peste 2-3 saptamani , sa se mai incalzeasca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

daca e foarte aplecata e foarte posibil sa inchida cuiul mai repede :laugh: plutitorul sa se ridice cand a mai putin gaz si nah...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

depinde din ce parte isi trage socul benzina. daca e in partea "de sus" cand e inclinata...

 

desigur, exista posibilitatea sa ai si joc in rulmenti si sa se plimbe ambielajul prin carter dar eu zic sa te uiti mai intai la carb. si sa vezi ce faci cu cricul ala sa nu mai stea aiurea! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place ca sta mai aplecata , ca se mai joaca copii prin zona ..si n-as vrea s-o vad trantita vreodata pe cealalta parte .. asa are mai multa stabilitate !

 

treaba asta se intampla de ceva timp , am facut vreo 3-4000 km de cand am observat (poate facea si inainte , da' n-am fost atent).

daca erau rulmentii , pana acum cred ca ori se blocau , ori se spargeau , ori ceva se intampla ..

hmm ..

oricum , sigur voi vedea doar cand o sa o desfac , da' eram curios de pareri cu ce ar putea fi ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cind o lasi pe cric lateral se misca ghidonul si posibil sa-ti impinga cablul de accelertie si sa apese pe clapeta. Mie mi se intimpa invers, se accelereaza cind o las pe cric ca se intinde cablul. Verifica vezi daca nu e si la tine de la cablu. Eu zic ca daca era din jeg in carburator sau alte alea scaderea de turatie trebuia sa duca la oprire pina in final.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand e rece , ajunge cateodata la oprire , chiar si cu socul tras la maxim .. sau poate s-o inneca ? :-/ (asta doar dupa ce a stat iarna asta vreo luna degeaba , ca inainte nu facea)

 

cablul de acceleratie este 'semi-stricat' , urmeaza sa-l inlocuiesc , dar nu cred ca de la asta se trage , pt k oricum are ceva joc cablul de acceleratie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...