Sari la conținut

Accident Muncii


zahei
 Share

Postări Recomandate

Piata Muncii. O noua spitalizare. Scenariu de rutina: dobitoc iese fara sa se asigure, Honda CB intra in el, motociclist ridicat de salvare. L-as calca putin pe cap pe sofer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca e ok. Acum, mai in gluma mai in serios, poate facem o "Lista neagra", in care sa trecem numerele soferilor cu care am avut incidente/accidente :D , si cum vedem unul, il.......vedem la fata locului :D !

Ai idee de starea motociclistului? Insanatosire grabnica!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii cumva despre cine e vorba? Pe mine m-a anuntat un coleg de dimineata (cu tot cu "am numarul masinii si numarul salvarii, daca vrei"). Omul e ok?

 

Zahei, lasa spatiu si pentru piciorushu' meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat in pasajul muncii... destul de repede ... aveam in jur de 100 Kmph.

La iesire incetinesc .... si vad un accident. Se intamplase cu 1 minut inainte. Puteam sa fiu eu.

Un nipru verde a intrat intr-un trabant care a intors ca vita in mijlocul drumului.

 

Concluzii:

1. baiatul de pe nipru ... nu il cunosc... avea umarul tzandari. Niprul .. nimic.

2. trabantul.... nu avea o usa si ... zdrelit bine de tot.

 

Nevasta soferului de trabant era cu gura mare ..... ca ei au dreptate.

 

Intr-un final ... sun la 955 ... sa vina un echipaj sa masoare / constate ...etc.

 

Stiti ce mi se zice la telefon?

 

 

Cum dom'ne, nu cunoasteti procedura? Intai duce-ti victima la spital ... dupa aceea mergeti la cea mai apropiata sextie de politie si .... si numai daca este necesar venim si noi....

 

Am ramas mut. Io le-am zis in zadar ca e sectia 12 de politie aproape si sa trimita un echipaj si ca nu e nici o victima. E doar lovit la umar.

 

 

Intentia mea era sa nu se miste motorul si trabantul pentru a se stabili vinovatul. DEGEABA.

 

AR TREBUI ARESTATI. SUNT MAI PROSTI DECAT PREVEDE LEGEA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, asta e alt accident. mama lor de snhapani. ala de care zic eu s-a intamplat pe calea calarasi, undeva dupa ora 19. nu mai stiu nimic de baiatul respectiv, decat ca a fost luat de salvare ca nu se mai putea ridica de jos.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numele lui e VIcentiu Olteanu si a intrat un conservat in el. venea de la muncii pe calea calarasi. pana in intersectia in "v" cu biserica a iesit unu cu masina de pe o strada laterala si a intrat in el. din cate am inteles el a ricosat in stalp. nu are nimic rupt dar e vanata toata partea stanga. parca mai avea inflamata si splina.

recuperare rapida

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :D Uf... numa tampiti..... eu unul.. (indacie fiind) m-am trezit cu un matiz care mi-a taiat calea la piata victoriei.... nuu stiu unde seuita oamenii astia... nu de alta.. dar eu incepator fiind... (o luna ded permis) ma uit in toate partile pana sa schimb directia.... si ami ales la biciclisti si motociclisti.....

 

Succes la reparatii....(de organe).. si de motoare.. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...