Sari la conținut

CTS - sistemul power valve la cagiva


campers
 Share

Postări Recomandate

salut

am o cagiva mai batranica , freccia , care banueisc eu ca nu functioneaza power valva

cum verific ?

 

in poza astasata , trebuia cumva ce este inconjurat cu verde , sa se miste ? caci nu se misca nici la 10k rpm ..(logic ar fi sa faca ceva acea rotita , ca doar n-a fost pusa degeaba acolo)

Unde este inconjurat cu mov, ce piesa trebuia sa aibe acolo ?

cand trec de 6-7 mii ture , parca se aude motorasul un pic mai gros , dar cred ca e de la gazele evacuate normal , nu de la cts ..

intreb pentru ca , pana acum am avut cablu turometru stricat, si cand am incercat top speed am incercat cu o masina cu care am mers in paralel , iar ala zicea ca a avut 160 km/h ..

 

acum , ca i-am pus cablul la kilometraj , vad ca merge doar 120-130 ... e normal ? am mai intrebat in stanga-dreapta si am inteles ca ar fi trebuit sa bata pe la 150km/h macar ..

motorul are forta(pt un 125) si ambreajul nu pare a patina ..

 

 

Mesaj completat

ok , intre timp am mai intrebat pe cineva si mi s-a spus ca ar trebui sa se invarta rotita , iar unde am insemnat eu cu mov ar putea fi cts mecanic .

a mea fiind c12r, este electronic ..

post-60554-1300035481_thumb.jpg

Editat de campers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...