Sari la conținut

Motociclisti Obsedati De Jocuri Pe Calculator


Moria
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si simulatoare de lupta :crack: ArmA 2/3 & Iron Front si sa bag si dayZ aici chiar daca nu e simulator de lupta.

Sim auto pe langa altele mentionate mai sus...seria Forza,F1,rFactor hai si Euro Truck Simulator 2

iar la pac pac fara minte poate intra call of duty si battlefield(cel din urma e mult peste si se poate pune undeva la granita dintre COD si ArmA doar in anumite aspecte..in rest poate fi considerat 95% arcade)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol:)) largiti-va orizonturile:P

 

Adica? la un vre-un joc cu 4 butoane si alea marcate cu triunghi/cerc/patrat/romb... eventual colorate? Aia e largire de orizonturi? :D

 

On topic... astept sa nu se mai plinga lumea de crashuri si netcode praf la BF4 si il iau si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan bf3 la greu! Care mai joacă pe multi? Ne facem squad? Pm me :)

 

Apropo de simuri, a apărut assetto corsa!

Dezamagire pentru mine cel putin...copie nereusita dupa Forza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica? la un vre-un joc cu 4 butoane si alea marcate cu triunghi/cerc/patrat/romb... eventual colorate? Aia e largire de orizonturi? :D

ei, hai. daca ar fi s-o luam asa, profilul jucatorului mediu de FPS e adolescentul de 13 ani care consuma inexplicabil de multa hirtie igienica. hai sa ne batem in tipuri de jocuri si-n scoruri in benchmarkuri (btw, cred ca stii ca exista pe bune oameni muci la jocuri dar care-s bolnavi de scos cel mai mare scor in 3Dmark).

 

sau uita-te cam ce bani se scot din jocuri pe telefon, care sint atit de limitate dpdv al controalelor in primul rind.

 

daca e sa-ti zic sincer, mare parte din jocurile 3D mi se par o labareala extrem de trista, mi se pare ridicol cum incearca sa imite filmele blockbuster. poti sa stai in poponeata pe canapea la un blockbuster semiadormit, fara sa freci gamepadul. cind vad intro-urile alea care-s nimic altceva decit o colectie de stereotipuri, dar facuta mai neindeminatic decit un film (macar de-ar fi kitsch intentionat), ma apuca asa o scirba... vad ca acum e moda sa bagi faze din ala si-n gameplay, halal revolutie a jocurilor.

 

plus ca, daca tot am zis in treacat de nostalgie, exista o industrie a jocurilor inca de pe vremea cind multi din cei care posteaza aici nu se nascusera si placa video nu putea fi folosita si pt. incalzirea locuintei. le jucau si atunci oamenii, si pe vremea aia chiar trebuia sa plusezi la inventivitate, ca n-aveai cum sa impresionezi cu cutscenes lame.

 

ideea unui joc e sa te manipuleze, sa-ti folosesti simturile in mod natural, fara sa fie realitate. IMO nu e nevoie sa poti sa numeri cosurile de pe fetele personajelor ca sa placa, sau ca fizica engine-ului sa fie copie perfecta a realitatii. tocmai aici mi se pare ca e arta.

 

rant over.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gn77b

 

Io nu am greturi... sa joace lumea ce vrea dar cind mi se spune sa imi largesc orizontul de la un simulator nu pot sa nu ma intreb amuzat... spre ce? Un simulator de regula este un sand box game adica iti permite sa face ce vrea muschiul tau :D

 

PS Nu am consola dar cind apare GTA5 pt PC mi-l iau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cind mi se spune sa imi largesc orizontul de la un simulator nu pot sa nu ma intreb amuzat... spre ce?

nu ti-a zis tie si nu cred ca la asta se referea. daca de ex as juca numai FPS-uri, oricit de realiste ar fi grafica, miscarile si fizica, se cheama ca tot ingust mi-ar fi orizontul.

iti permite sa face ce vrea muschiul tau :D

da de mincare, suge pwla?

 

daca as fi nasol ti-as aminti acuma cum iti exprimai tu parerea despre hobby-urile altora pe alt topic, mai demult :D dar nu e cazul, ca-mi place ce/cum postezi :)

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica? la un vre-un joc cu 4 butoane si alea marcate cu triunghi/cerc/patrat/romb... eventual colorate? Aia e largire de orizonturi? :D

 

On topic... astept sa nu se mai plinga lumea de crashuri si netcode praf la BF4 si il iau si eu...

Hold your horses, orizont largit nu inseamna sa joci ceva din ce in ce mai dificil, ci pur si simplu si altceva, mai usor, mai greu, conteaza mai putin, depinde de player. A fost mai mult o gluma anyway, n-am nimic cu oamenii care joaca doar un anumit gen, de ce as avea? Game on!

 

Eu mi-am luat BF4 dar cu ocazia asta am aflat ca-mi trebuie niste upgrades la comp deci astept sa vina alea intai:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hold your horses, orizont largit nu inseamna sa joci ceva din ce in ce mai dificil, ci pur si simplu si altceva, mai usor, mai greu, conteaza mai putin, depinde de player. A fost mai mult o gluma anyway, n-am nimic cu oamenii care joaca doar un anumit gen, de ce as avea? Game on!

 

Eu mi-am luat BF4 dar cu ocazia asta am aflat ca-mi trebuie niste upgrades la comp deci astept sa vina alea intai:D

Ati auzit ma?!? Sange de gamerita,sariti pana mai puteti :)

Acum lasand gluma deoparte,DA este adevarat ce spui in legatura cu orizontul,chiar si o schimbare de platforma(console...orice tip ar fi xbox,ps,wii,samd)constituie o largire a orizontului.

Iar despre jucatul unui singur joc,daca esti dedicat si bun la un joc atunci cel putin teoretic ar trebui neaparat sa participi la concursuri organizate pentru jocul respect.

Iar in legatura cu "nu esti gamer"...gamer este si un copil care joaca Mario,cat timp joci,nu conteaza ce...esti gamer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sange de gamerita,sariti pana mai puteti :)

cica-n ziua de azi is aproape 50% din totalul gamerilor.

(Mentionez ca glumesc inainte sa se atace un zmeu la cine stie ce shooter)

da' cum iti permiti???

sa nu amorteasca threadu...

[trolling]mai joaca cineva WOW userul meu e badboy69[/trolling]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hold your horses, orizont largit nu inseamna sa joci ceva din ce in ce mai dificil, ci pur si simplu si altceva, mai usor, mai greu, conteaza mai putin, depinde de player. A fost mai mult o gluma anyway, n-am nimic cu oamenii care joaca doar un anumit gen, de ce as avea? Game on!

 

Eu mi-am luat BF4 dar cu ocazia asta am aflat ca-mi trebuie niste upgrades la comp deci astept sa vina alea intai:D

 

Ei lasa ca nu mi-a cazut vreun galon sau glicemia. Ziceam si io. Io sint fan simulatoare de astea dar joc doar cu amicii (Budd e unu dintre ei :D ) coopuri si glumitze. Nu joc shootere single player decit pe eazy pentru ca nu vad rostu de mai mult (de la noptile pierdute si venele sparte cu Quake 3 SP) dar multiplayer prefer cit mai spre sim... Si BF3 am jucat numai modul ala fara icoane (care oricum iti creeaza ameteala si greata).

 

E adevarat ca acum am doar un joc instalat dar asta pina apare ceva sa ia locul lu BF3 (BF4 fara buguri) si poate un RPG gen Skyrim mai decent.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la noptile pierdute si venele sparte cu Quake 3 SP

ce vremuri frate... cind mi-am luat primul PC am jucat Quake 3 o saptamina continuu intr-o vacanta. efectiv somn, mincare si ieseam din casa numai daca ardea. incepusera sa mi se para ciudate dimensiunile oamenilor si cladirilor din realitate, asa de tare ma obisnuisem cu "focala" camerei din jocul ala. not good :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un joc marfă gen mindfuck: Stanleys Parable. Circa 15 endinguri diferite, recomand!

 

Cât despre assetto corsa, (deşi nu am jucat forza pe xbox decât f puţin,) este un simulator foarte bun, şi e încă în dezvoltare. Forza e arcade!

Editat de DaggT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba lasati-o-n cacao.

Orice joc in plus pe care il joci, pe orice platforma in plus e o largire de orizonturi la fel cum un pachet de tigari diferite e un pas spre sanatate.

Gata, acu ma duc si pe topciul alora cu tigarile sa le spun ca nu fumez :P

 

Daca gamingul devine un viciu ca fumatul, da, o largire de orizonturi inseamna sa iesi, sa te vada soarele si tu pe el :) By all means, do it. Dar nu cred ca e cazul, nu mai sunt jocurile alea care sa te tina 24 de ore in priza si sa adormi cu capul pe tastatura. Sau poate am imbatranit eu si nu ma mai entuziasmez asa usor, nu stiu.

 

[trolling]mai joaca cineva WOW userul meu e badboy69[/trolling]

trollezi, tu, trollezi, Harap-Alb, dar unii inca joaca si multi nu recunosc, ar fi o rusine, pare-se, conform babelor din sat.

 

Tot pentru BF-isti....i love it, devine epic pe final:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai zi si tu ce joci, nu ne trola, ca sintem motociclisti gingasi si ne supy usor.

 

serios acuma, zi ce joci si baga-ti p..., pardon, shutul in ce cred altii. cred ca sint si campioni la Minesweeper, ma gindesc ca nu e usor.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vremuri frate... cind mi-am luat primul PC am jucat Quake 3 o saptamina continuu intr-o vacanta. efectiv somn, mincare si ieseam din casa numai daca ardea. incepusera sa mi se para ciudate dimensiunile oamenilor si cladirilor din realitate, asa de tare ma obisnuisem cu "focala" camerei din jocul ala. not good :D

vremuri erau alea cand se juca saboteur pe hc :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai zi si tu ce joci, nu ne trola, ca sintem motociclisti gingasi si ne supy usor.

 

serios acuma, zi ce joci si baga-ti p..., pardon, shutul in ce cred altii. cred ca sint si campioni la Minesweeper, ma gindesc ca nu e usor.

Eeee, n-am stat sa scriu un post lung si plictisitor cu ce joc eu, care nu intereseaza pe nimeni, nici macar pe mine:D Ca sa-l fac scurt, tre sa aleg si pe care din ele? pe ce criteriu? Joc tot ce prind...cand am timp si cu cine, in caz ca e rost de ceva multi/lan. Mai slabut cu simulatoarele si cu indie games. Tine de chef, dupa un an de zile in care nu m-as fi apropiat de un turn-based, mi s-a pus o pata teribila si am stat o noapte la un MMH, asa, din senin. Sau se intampla sa vreau sa frustrez niste insi si ma bag intr-un shooter ori sa fac pe antrenorul in ceva Manager si sa retrogradez o echipa gen Manchester U. De-aia nu scriu eu ce ma joc, e cu schepsis:P

Ce e cert e ca acum astept cu nerabdare sa ma joc BF4, in clipa de fata doar ma uit la el. Pana atunci ma gandeam sa bag un TW:Rome 2 chiar daca e mai vechisor dar mi-a placut mult seria si vreau sa-l bifez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un joc marfă gen mindfuck: Stanleys Parable. Circa 15 endinguri diferite, recomand!

m-am uitat o tira la un gameplay, will check it out.

vremuri erau alea cand se juca saboteur pe hc :rusinica:

stai ca mi-ai amintit de profa de info din generala...

de aia noi cu simulatoarele sintem destul de safe fata de trolli

man da' nu te mai scuza atita :D joaca ce-ti place.

[troll mode on]dar pe de alta parte, stiu si eu, dai atitia bani pe un setup de gaming, cu un gameboy nu te distrezi? :D[troll mode off]

 

mai glumim si noi, nu te supara.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...