Sari la conținut

Crash pad Ducati


Postări Recomandate

Salutare tuturor, precum spune si titlul postarii mele , detin un Ducati 750SS din ie nuda '01. Am cumparat crash pad-urile compatibile modelului dar exista o problema : pentru a le putea monta, trebuie sa tai carena, lucru ce nu mai deranjaza, mai bine cu carena taiata cu crash pad-ul montat decat cu ea zgariata, saparta s.a . Poroblema contsta in distanta crash padurilor fata de carena(nu ies destul de mult inexterior ). Cred ca in caz de ceva, doamne fereste, motoru sa cada pe crash pad dar si pe carena. Stiti ceva daca e daor o iluzie de-a mea sau e posibila variata prezentata? este o distanta minima pe care trebuie sa o aiba crash pad-ul fata de carena si aici ma refer la lungime ? nu vreau sa tai carena, sa montez crash padurile si dupa sa ma trezesc ca nu am facut nimic montandu-le .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de firma :laugh:

 

Daca e ceva no name si eu mi-as face griji, dar daca e o firma serioasa cu reputatie, aia calculeaza inainte ce si cum cade mobra.

 

Acuma nu iti inchipui ca daca iei crashpads nu se sparge/zgarie nimica, la mobra ii trebuie 3 puncte ca sa se sprijine cand pica :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de firma :laugh:

 

Daca e ceva no name si eu mi-as face griji, dar daca e o firma serioasa cu reputatie, aia calculeaza inainte ce si cum cade mobra.

 

Acuma nu iti inchipui ca daca iei crashpads nu se sparge/zgarie nimica, la mobra ii trebuie 3 puncte ca sa se sprijine cand pica :(

 

Sincer sa fiu nu stiu ce firma e , l-am luat de pe un site care zicea ca e special pt mobra mea . nu imi inchipui ca cu ele mobra nu va pati nimic , dar totusi mai protejaza ceva si daunele nu vor fi asa mari :) la montaj in cazul in care nu vor fi destul de iesite in afara , voi pune niste distantiere ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti poti face unele mai lungi pe strung dupa modelul celor pe care le ai deja. Uite de exemplu crashpadurile de la rizoma sunt decat de forma ptr ca nu fac absolut nimic, fiind mult prea scurte si mult prea subtiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...