Sari la conținut

Problema cu robinetul de benzina


MadDog9
 Share

Postări Recomandate

Buna sunt ady din bistrita si as avea o problema cu robinetul de benzina. Intr-o zi m-am hotarat sa imi vopsesc motoru si mi-am desfacut rezervorul, scotand si robinetul de benzina de la rezervor,iar acum dupa ce l-am montat am obervat ca curege benzina neetansandu-se cum trebuie. Mai mentionez ca s-a vopsit si locul unde a fost robinetul. Am comandat garnitura noua dar mai departe nu stiu cum sa procedez. Va rog mult sa ma ajutati sa imi fak motoru si pot iesi linistit cu el fara teama de a lua foc din mers pt ca benzina ar curge direct pe motorul incins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna sunt ady din bistrita si as avea o problema cu robinetul de benzina. Intr-o zi m-am hotarat sa imi vopsesc motoru si mi-am desfacut rezervorul, scotand si robinetul de benzina de la rezervor,iar acum dupa ce l-am montat am obervat ca curege benzina neetansandu-se cum trebuie. Mai mentionez ca s-a vopsit si locul unde a fost robinetul. Am comandat garnitura noua dar mai departe nu stiu cum sa procedez. Va rog mult sa ma ajutati sa imi fak motoru si pot iesi linistit cu el fara teama de a lua foc din mers pt ca benzina ar curge direct pe motorul incins.

PAI PUNE SI TU O POZA SA VEDEM CUM ARATA

nu cumva ii de antimoniu si ai strans prea tare si a crapat???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata mi-a ajuns garnitura de la robinet, dar nu stiu cum sail montez ca sa nu mai am probleme. Cineva m-a sfatuit sa dau jos vopseaua ak unde era pus robinetul ca din cauza asta nu se etanseaza cum tb ca am pipait si am simtit mici deformatii in spatiul robinetului si dupa ce il montez mi-a mai zis sa pun silicon in jurul lui dar nu stiu dak nu topeste siliconul benzina.

Editat de MadDog9
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

silicon de garnituri, nu o sa ai nici o problma, nu ai nici un fel de presiune acolo

 

Multumesc de ajutor. Va doresc tuturor asfalt usat si multi km la bord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...