Sari la conținut

Din Nou Putin Ajutor Va Rog


RauL_z3u07
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai primele luni o sa circul numai printre blocuri,si am vazut multi politisti mituiti de alti,mai ales acu in seara asta cand am venit acasa...erau 2 tipi cu un Gillera Runner,ia oprit pt ca nu au respectat semnele de circulatie,scuteru se vedea ca e forjat ma gandeam ca e furat,politisti au fost SUPER BAIETASI ca nu ia cerut ceva vreau act sa dovedeasca ca nu e furta si au plecat,da mi se pare ca ia bagat ceva la buzunar:P da stiu ca Gillera Runner nu are fata de moto:P si e legal sa mergi cu el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci... eu zic ca acum degeaba mai iti mai iei... de ce nu te-ai gandit cu vreo 2-3 luni inainte sa iti iei ? dak tot asta vrei...

dar, dak esti asa nerabdator sa il iei, sa faci vreo 500 km si dupaia sa il tii o iarna degeaba, ia-ti.

 

si ia-ti pt inceput ceva simplu, scuter, cu forma de scuter. care nu te complici cu viteze, ambreiaj... ca la inceput o sa fie complicat. pe cand scuterele doar accelerezi si pleaca :baldy:

 

ah... si nu iti recomand ceva nou, deoarece o sa cazi cu el. si ceva nou, zgariat si indoit scade foarte mult la pretul de revanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca si Dna e cu viteze?;) si oricum prima oara am vrut si eu un SH da tata se incapataneaza sa-mi ia ceva nou

 

tot nu sunt lamurit,uni spun ca la tzr iti trebuie A1,alti ca nu,care e adevaru pana la urma? :baldy: uitate ce scrie aici http://www.yamaha-motor.ro/products/gearbo...p?view=techinfo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca si Dna e cu viteze?:D si oricum prima oara am vrut si eu un SH da tata se incapataneaza sa-mi ia ceva nou

 

tot nu sunt lamurit,uni spun ca la tzr iti trebuie A1,alti ca nu,care e adevaru pana la urma? :) uitate ce scrie aici http://www.yamaha-motor.ro/products/gearbo...p?view=techinfo

 

DNA-ul are cutie automata..rs tzr xr6 au cutie cu viteze :D

 

care e mai bun dintre astea 2?Aprilia SR50 sau Peugeot JetForce?

jetforce-ul mai misto sr vezi pe toate strazile.. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

daca tot vrei ceva gen moto ia un dna 50, si te obisnuiesti si cu pozitia pe un motor (rs50;125),si cand faci 16 dai de a1,dai dna ul plus o diferenta si ti iei un rs;( eu asa fac) :ok:

cineva care are rs 125 il da pt ceva mai mare nu cred k o sa gasesti vreun noob care sa dea rs 125 pe un dna 50...parerea mea :angry:

Editat de 46Rossi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva care are rs 125 il da pt ceva mai mare nu cred k o sa gasesti vreun noob care sa dea rs 125 pe un dna 50...parerea mea :ok:

 

nu trebuie neaparat la schimb :) vinde dna-ul mai pune ceva si ia RS :)

eu asa am inteles din ce a spus :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot vrei ceva gen moto ia un dna 50, si te obisnuiesti si cu pozitia pe un motor (rs50;125),si cand faci 16 dai de a1,dai dna ul plus o diferenta si ti iei un rs;( eu asa fac) :(

a prost te agiti cu dna-ul:P ca din toate scuterele,in afara de cele cu viteze as aleage Peugeot Jetforce :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...