Sari la conținut

Plimbare de Duminica, 27.Mar.2011


Postări Recomandate

Pe data de 27.Martie.2011 am facut o “scurta” plimbare de Duminica. Ne-am intalnit la ora 11:00 la BILLA de unde am facut cateva cumparaturi: carne, apa, seminte, dulciuri, fiecare ce a vrut. Am alimentat la iesire din Arad si am plecat la drum in jurul orei 12:00.

Am mers pe Valea Muresului spre Deva prin: Vladimirescu, Cicir, Mandruloc, Paulis, Lipova, Odvos, Conop, Barzava, Capruta si din Julita am facut stanga spre Gurahont. Se trece dealul pe un drum frumos virajat cu o lungime de 30 km din care momentan sunt proaspat asfaltati aproximativ jumatate, prima jumatate de la Julita la Gurahont. Imediat dupa primii 3-4 km ce am intrat pe acest drum am vazut un loc fain de picnik si ne-am oprit sa frigem ce am cumparat. Am deviat de la drumul principal 100m prin noroi si am parcat. Am inceput sa adunam lemne pentru foc, sa “pregatim terenu” :) Vremea era destul de buna, nici foarte frig, da nici foarte cald. Pe parcursul zilei temperatura a variat de la 7 la 13 grade.

Am stat aprox 2 ore pana am facut toti carnea, pana am mancat, am mai lenevit putin si ne-am continuat drumu. Inca cativa km pe asfalt bun, proaspat facut!

Undeva la jumate din distanta asfaltul se termina si incepe, defapt continua vechiul drum. Cei care au mai fost in anii anteriori stiu cum este, adica rau :baldy: Am mers frumos la “pas” 20-25 km/h si intr-un final am ajuns in Gurahont la ora 16:45.

Din Gurahont pana in Ineu este drum impecabil, foarte frumos virajat, o placere sa te plimbi pe el. Am mai facut cateva mici pauze pana in Arad si in jurul ore 19:30 parca am fost in Arad.

Participanti am fost: Eu cu Silvia (TransALP), Atti cu Moni (TransALP), Ovi (Pegaso), Alex (TDM), Dudă (GS Adventure).

In cazul in care apar probleme cu Slide-urile upload'ate pe YouTube intrati la mine pe BLOG si uitati-va acolo, is si poze - Lutzifer.TransALP.ro: Julita-Gurahont!

 

PART 1

 

 

PART 2

 

Poze:

 

SL376214.JPG

 

 

SL376216.JPG

 

 

SL376221.JPG

 

 

SL376222.JPG

 

 

SL376225.JPG

 

 

SL376233.JPG

 

 

SL376234.JPG

 

 

SL376237.JPG

 

 

SL376239.JPG

 

 

SL376245.JPG

 

 

SL376246.JPG

 

 

SL376247.JPG

 

 

SL376250.JPG

 

 

SL376251.JPG

 

 

SL376253.JPG

 

 

SL376272.JPG

 

 

SL376277.JPG

 

 

SL376284.JPG

 

 

SL376295.JPG

 

 

SL376297.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Love it! Sunt usor invidios!!!

:D

:D Nu trebuie sa fi! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos!!!!

 

Dar daca venea paduraru........................... :D

Catelul a fost fericit? Eu cred ca da!

Mersi :D

 

Ce era daca venea pădurarul? Am facut focul la locul lui, am adunat niste crengi care oricum erau "gunoaie", la plecare am lasat curat... nu cred ca am incurcat/deranjat pe cineva cu ceva. :D

Si catzelul chiar era in lumea lui, a mancat una buna. Chiar era bine de venea padurarul poate il lasa liber pe saracu, ca era legat de bariera. :) Handicapati de oameni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi :D

 

Si catzelul chiar era in lumea lui, a mancat una buna. Chiar era bine de venea padurarul poate il lasa liber pe saracu, ca era legat de bariera. :) Handicapati de oameni!

Prima data am crezut ca nu vad eu bine ca era legat de bariera. In zonele astea.......rurale......animalele sunt cam chinuite.

Scuze de OFF!

Plimbarea a avut toate ingredientele necesare: asfalt, forestier, gratarel si o companie placuta.

La mai multe!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima data am crezut ca nu vad eu bine ca era legat de bariera. In zonele astea.......rurale......animalele sunt cam chinuite.

Scuze de OFF!

Plimbarea a avut toate ingredientele necesare: asfalt, forestier, gratarel si o companie placuta.

La mai multe!!!!!!!!!!!!

Da, chiar a avut toate ingredientele necesare pentru o tura reusita. Ai uitat sa precizezi ca si vremea a fost destul de frumoasa. Putea sa si ploua fix asa bine :D cu 2-3 zile inainte netul zicea ca va ploua Duminica... dar s-au sucit ! :)

 

Si nu ai fost OffTopic, pentru ca subiectul are legatura cu excursia :D face parte din context!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap...foarte frumos ...iar gratarul ala mi-a facut o foameee!!!

Mersi ! :D

 

Maine mergem din nou sa frigem ceva, asa ca pregatiti-vă pofta culinara :D O sa apară un topic nou numa cu, cărnuri :) Si evident motoare :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...