Sari la conținut

Moare motorul in timpul mersului


Postări Recomandate

Si daca sa zicem ca ar fi CDI-ul (eu sper totusi sa nu fie) de unde recomanzi sa-mi iau unul? Merge si second? Unul nou am auzit ca e exagerat de scump.

CDI merge si second dar cu conditia sa fie si acela bun! de achizitionat poti de pe ebay sau de la ce-i care dezmembreaza un Diversion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

CDI merge si second dar cu conditia sa fie si acela bun! de achizitionat poti de pe ebay sau de la ce-i care dezmembreaza un Diversion.

 

Azi s-a intors de la service, toate bune. Buba se pare ca era in doua locuri: un contact imperfect la mufa de la CDI si un minitool din ala cu surubelnita si inbus care se pare ca picase cumva dupa capacul ala din care iese pedala de schimbator. Unealta aia a picat acolo si mi-a cam mutat de loc senzorul de neutral (daca bine tin minte). Simtisem eu cu vreo 2 zile inainte sa ma lase in drum ca ceva nu e in regula cand caut neutralul, dar nu m-am gandit ca poate fi asta. Cine stie de cand era acolo unealta aia si cat am umblat cu ea si eu, dar mai ales vechiul proprietar :D

 

Bine ca s-a rezolvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi s-a intors de la service, toate bune. Buba se pare ca era in doua locuri: un contact imperfect la mufa de la CDI si un minitool din ala cu surubelnita si inbus care se pare ca picase cumva dupa capacul ala din care iese pedala de schimbator. Unealta aia a picat acolo si mi-a cam mutat de loc senzorul de neutral (daca bine tin minte). Simtisem eu cu vreo 2 zile inainte sa ma lase in drum ca ceva nu e in regula cand caut neutralul, dar nu m-am gandit ca poate fi asta. Cine stie de cand era acolo unealta aia si cat am umblat cu ea si eu, dar mai ales vechiul proprietar :D

 

Bine ca s-a rezolvat.

Ai scapat "ieftin" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

hmmm deci din rezervor(robinet) pleaca 2 furtunase unu care ar fiu de facuum (cel subtire) si cel gros care da benzina,nu are nici un rost sa mai caut alta problema ..in concluzie sa raman la subiectul bujii nu?

imi poti spune si mie unde duce furtunasul acela subtire de vacum de la pompa?

La mine nu il mai gasesc si nici in manual nu il gasesc parca a intrat in pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...