Sari la conținut

Motor Bun Pentru Jupi 4


spartacus
 Share

Postări Recomandate

Salut,

am un IJ cu 2 cilindri si cred ca i s-a dus un cilindru.

In loc sa ii repar motorul ma gandesc sa cumpar un motor japonez sau altceva mai durabil si sa-l montez.

 

Ce -mi sugerati, ca sa nu fie nici scump si sa si fie montabil.?

 

A mai incercat cineva asa ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

am un IJ cu 2 cilindri si cred ca i s-a dus un cilindru.

In loc sa ii repar motorul ma gandesc sa cumpar un motor japonez sau altceva mai durabil si sa-l montez.

 

Ce -mi sugerati, ca sa nu fie nici scump si sa si fie montabil.?

 

A mai incercat cineva asa ceva ?

ma gandeam io la asa ceva mai de demult,dar parerea mea sa pastrezi banii pe care ii dai pe un motor sh

nici nu stii ce iei.mai strange niste bani si i-ai o motocicleta cu totu.sunt o gramada de firme de leaseng care sunt avantajoase ,daca ai un loc de munca

io am in garaj o jawa cu pinionu rupt de a-1-a,si un jupiter cu motoru facut nou.si tot nu merge calumea se topsc pistoanele alea de zici ca-s facute din cacao.acu mi-am luat un bmwf650si credema nu se compara.

asta e parerea mea ,tu faci ce vrei

hai te salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pe aici un IJ cu un motor de japo , de 400 cc cred si am inteles ca se poate in matricula legal , motoru cade fix pe prinderi, nu modifici nimic la cadru. Problema e ca dupa parerea mea mai trebuie si o frina pe disc , deci mai trebuie o fata completa de japoneza, asta pt. mai multa siguranta. Motorul trebuie cumparat cu tot cu instalatie. Am vrut sa fac si eu odata figura asta si nu prea am dat de prea multe oferte pe tema asta. Cred ca cel mai bine e sa ai un tovaras motociclist care sa aduca unu de afara , de la dezmembrari , da sa se si priceapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci.........

cumpri motoru cu tot cu instalati (e ceva bani )

si obligat tre sa ai frana pe disc ca alea de ij .....................

deci alti bani .nu?

modificari pe la juguri ca nu prea se potrivesc la fix(credema am facut io d-astea)

chinuiala,munka,nervi si mai ales dacanici nu te pricepi.....

in fine e alegerea domnului ce are de gand sa faca

hai bafta :D :D :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam aveti toti drreptate... dar ideea e, sa ma aleg cu o motocicleta cu atas pana la urma cum e si IJ si sa nu ma coste prea mult .... dracu stie ce sa ma fac sa am o motocicleta cu atas ca lumea care sa nu ma lase pe drum... sa reziste macar 100 km fara incidente.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai este o solutie , se vind motociclete neinmatriculate si foarte important , multe sint enduro. Daca prinzi una din aia si-ti convine si pretu' ai tot ce-ti trebuie dintr-un singur foc(motor , frine,etc.). Da' e vorba de bani. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un motor de Planeta sau chiar de Ij56 modificat pe 12V e mai rezistent decat un Jupiter. Am vazut insa Ij cu motor de Yamaha XS400, sigur a fost ceva de modificat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...