Sari la conținut

Honda Cbr 125r 2007


Rony
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

o sa fiu fericita posesoara a unui cbr nou! :D

 

Frumos.Dar am inteles ca abia prin aprilie o sa se ia comenzi ... :|

 

de unde stii ca abea din aprilie iau comenzi?imi poti da ceva detalii te rog....

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fiu fericita posesoara a unui cbr nou! :lol:

de unde stii ca abea din aprilie iau comenzi?imi poti da ceva detalii te rog....

multumesc

A fost un prieten la o reprezentanta Honda in Ungaria si asa ia zis. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul este mai mic pentru ca de anul acesta honda este scutita de taxe vamale....si ar putea fii linistit si mai mic dar na...suntem romani

 

:lol: Corect (adica de fapt... curat murdar! :) ), fiindca teoretic pretul trebuia sa scada cu 22% -adicatelea cu vreo 900 de euro ! :D (motoarele extracomunitare sub 250 cmc au totusi vama 8%, in loc de 30%).

In alta ordine de idei, micuta NU are sistem Ram-Air - ar fi si culmea, la max. 120 km/h cit prinde (masurati, ca tahometrul e mai "optimist" :D ), efectul aerodinamic de "indopare" al motorasului ar fi practic nul...

Oricum, e o moto excelenta pt. incepatori, fiabila si f. economica.

:D

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata fain intr-adevar! (CBRu 2007) da nu inteleg de ce CBR scot in fiecare an mai smecher si mai bun si la NSR nu scot si ei un model nou complet schimbat?? :D

nsr`ul nu se mai fabrica din 2002..parca...mai bun cbr`ul...4T...sunt destule in 2T

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

salut.am si yo o intrb legata de o honda cbr 125 din 2005.ma intereseaza viteza maxima atinsa de aceasta limitata.si viteza maxima fara limitator dar fara nimic in plus pe ea.(aaa si cat costa ca sa scoti limitatoru,se merita)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

modelul honda cbr 125 2004-2005 nu are nici un limitator si viteza max este de peste 125km/h sunt destule filmulete pe youtobe cu top speedul acestui model.

Unele au limitator ,in special cele de Germania la 80km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva daca echipezi un cbr 125 cu roti:dimensiune fata 110 si pe spate 130,are ceva???dauneza motorului in timp scad performantele??

Normal ca dauneaza durata de viata a motorului si in acelsi timp iti scade si din performanta lui. Pe fata am impresia ca nu o sa iti incapa 110 :ok: Pe spate iti intra 130/70 sigur,dar ai grija sa nu fie balon mai mare de 70 ca o sa iti atinga, ti-o spun din experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Parca nu se mai importa..eu asa am auzit...nici la SMAEB nu a fost prezentat modelul, chiar daca era super asteptat de cei mici.Stie cineva ceva in legatura cu asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...