Sari la conținut

Am cazut, s-a indoit pedala de frana - rezolvare temporara?


Postări Recomandate

Cam la toate motocicletele cu care am mers frana spate are o eficacitate care tinde spre 0. Adica daca ai nevoie sa te opresti in punctul X, cu siguranta NU prea te opresti, poate doar daca mergi cu 20 la ora.

Se poate merge safe si fara frana spate, mai ales pe o moto de strada/sport. TEMPORAR. Eu personal nu mi-as bate capul sa repar pedala de frana, cand TEMPORAR se poate merge foarte bine si fara ea. DE fapt asta a intrebat si omul, o solutie TEMPORARA. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam la toate motocicletele cu care am mers frana spate are o eficacitate care tinde spre 0. Adica daca ai nevoie sa te opresti in punctul X, cu siguranta NU prea te opresti, poate doar daca mergi cu 20 la ora.

Se poate merge safe si fara frana spate, mai ales pe o moto de strada/sport. TEMPORAR. Eu personal nu mi-as bate capul sa repar pedala de frana, cand TEMPORAR se poate merge foarte bine si fara ea. DE fapt asta a intrebat si omul, o solutie TEMPORARA. :blbl:

normal frana fatza este 85% si spatele 15% asa se zice ,fata se foloseste cel mai des pt ca greutatea motorul este in fatza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar voiam sa zic ca Temporar se poate merge f bine si fara, de aici deducem ca toata pologhia cu indreptatul pedalei.. e useless.

Pana cumpara alta poa sa mearga si fara, that's it.

 

Daca intreba CUM o poate repara, "nu am bani de alta, vreau sa o repar" era o poveste diferita, dar el a cerut o solutie temporara. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...