Sari la conținut

4500 De Km Pe Nepusa Masa Sau Ce Face Romanul De Francofonie


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

Eu am vorbit serios cand am spus de un drum cu Palermo la vara. Sau poate Spania... Daca exista amatori... pe noi ne-a prins microbul :crack: pe distante lungi. Dar nu mai plecam asa la alergat sa facem cate 1000 km pe zi. Desi si asta are farmec... :crack: dar te cam rupe in doua dupa o saptamana

 

hai un vikend in croatia, suntem vreo 3-4 tourere deja...sper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe cand in Croatia ca noi taman am intrat in UE la Palermo....

 

Pai pe cand in Croatia ca noi taman am intrat in UE la Palermo....

post-14994-1167769563_thumb.jpg

post-14994-1167769660_thumb.jpg

post-14994-1167769835_thumb.jpg

 

Tentanta ideea cu Spania. Vorbim daca nu suntem in Italia la ora aia venim.

:crack:

 

La Multi Ani conumitari !!!! :crack:

 

Carla sunt dar era sotul logat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Felicitari pentru poze,daca aveti de gind sa va duceti in Sicilia si treceti pe la Venezia opritiva sa bem o bere!Va urez multi km cu BMWul! :cheers:

...off topic !!...eu am trecut de mai multe ori prin venetia,mestre,treviso,padova...spre milano dar nu am stiut de tine ca te cautam!!...ramine pt la vara cind merg din nou!!...da-mi pm cu nr tau de tel!

 

...on topic!...faine poze...fain trip!...pacat ca nu a-ti mai rezistat oleaca pina in arad ca aici avem cazare super si la preturi cu bun simt!...data viitoare opriti-va in arad ca la szeged nu-i treaba!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut si noi sa ajungem in Arad, dar eram atat de obositi ca simteam ca tremura si geaca pe noi. A fost un chin chiar si drumul pana la Mako si nu sunt decat 20 km. Sotul meu s-a oprit la un moment dat ca avea senzatia ca are pana.

Editat de carla_ro_b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut si noi sa ajungem in Arad, dar eram atat de obositi ca simteam ca tremura si geaca pe noi. A fost un chin chiar si drumul pana la Mako si nu sunt decat 20 km. Sotul meu s-a oprit la un moment dat ca avea senzatia ca are pana.

..da,cunosc senzatia aia...e nasol!...eu in vara cind am patit asa ceva am dormit intr-o parcare aglomerata din austria,la umbra cu capul pe bagaje cu manusile si casca in cap!...concluzie:a fost fain dar tare cald!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ne-am intors din Italia,din nou,si tot nu am apucat sa ne oprim in Arad...

Sotul meu a inebunit,si-a luat un virago 750 sa-l transforme in bobber...

Asta tot din capitolul "cand nu are ce face inventeaza el ceva"

Poate cu prima ocazie facem o iesire mai lunga...ca vad nici voi nu glumiti :lol:

 

Asteptam vesti bune de drum :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ne-am intors din Italia,din nou,si tot nu am apucat sa ne oprim in Arad...

Sotul meu a inebunit,si-a luat un virago 750 sa-l transforme in bobber...

Asta tot din capitolul "cand nu are ce face inventeaza el ceva"

Poate cu prima ocazie facem o iesire mai lunga...ca vad nici voi nu glumiti :P

 

Asteptam vesti bune de drum :moron:

.... :haha: ...iar a-ti trecut prin arad si nu v-ati oprit???....rusinicaaa :crack: ....nui bai...si maine e o zi!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La drumul asta am avut noroc,ploaia ne-a ocolit :eek: cu o precizie uimitoare

Dar am mers si pe ploaie torentiala fara probleme(Buc-Mamaia)...pe la Cernavoda sa oprit si ne-am "zvantat" pana la destinatie :cheers:

Ma rog exista si posibilitatea sa te opresti dar pierzi toata "distractia" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da dar cu motoarele care le aveati va "permiteati sa mergeti". si, dupa mine, aici e si chestie de mentalitate. mie mi-e super frica de asa ceva si chiar si atunci cand vad ca vin nori de ploaie si sunt cu motoru mi-e foarte greu sa conduc si merg si f prost ca nu ma pot concentra. :cheers: si tot astept sa ajung cat mai repede daca sunt aproape de casa sau sa ma opresc undeva unde sunt in siguranta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... :cheers: ...nu stii tu ce fain e sa mergi pe ploaie!!...dupa mersul pe ceata este urmatoarea pe lista mea de preferinte!!...pe bune!...intotdeauna gindeste-te ca poate fii mai rau!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol e pe ploaie ca daca e torentiala asa cum a fost aia pe care am mers noi, ai senzatia ca treci printr-un nor stelar de bolovani, asa de tare te lovesc picaturile. Dar dupa aceea este cea mai faina chestie. As mai face oricand un drum ca ala. Si cu ceata am patit-o de nu vedeam roata bine si cu vantul in Austria de ne-a secerat rotile, ne-a impins efectiv de pe asfalt. Atunci a fost cam naspa. Si la toate eram cu Honda care nu era chiar cea mai usor manevrabila motocicleta (cel putin in comparatie cu BMW-ul)

 

Dar sunt amintiri super si acum cred ca ar fi chiar distractiv daca s-ar repeta

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GIV acuma ca am vazut ce "prietene ai" abia astept sa trec prin Arad....(alea de pe profile)

Nevasta-mea este deacord cu mine,mare greseala ca nu ne-am propus un popas pe la voi :D

Se pare ca avem neveste intelegatoare :cheers:

 

:eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GIV acuma ca am vazut ce "prietene ai" abia astept sa trec prin Arad....(alea de pe profile)

Nevasta-mea este deacord cu mine,mare greseala ca nu ne-am propus un popas pe la voi :ok:

Se pare ca avem neveste intelegatoare :D

 

:eek:

..sa inteleg ca, carla ro b este sotia ta?..daca da ,nu stiu de ce mi-a luat atita sa-mi dau seama!! :scratch: ...hai recunoaste ca-i fain sa ai nevasta intelegatoare si sa fie suficient de desteapta sa treaca cu vederea tot felul de idiotenii ce ne trec prin cap zilnic!! :cheers: ....

.. :blbl: :) :) pt toate femeile destepte care ne suporta toanele!! :hurt: :lol: :ok:

...asa cum am mai spus,data viitoare cind mai treceti prin arad faceti bine si opriti-va ca nu va fugareste nimeni!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carla este "atasul" meu de cursa lunga :)

si in viata si pe motor :scratch:

Ca bine zici....sa ne traiasca "femeile destepte care ne suporta toanele"

Cu siguranta data viitoare cand trecem prin Arad ne oprim sa :blbl:

 

:cheers:

Editat de mih77ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...