Sari la conținut

Ce Parere Aveti Despre Noul Sr?


46Rossi
 Share

Postări Recomandate

ce parere aveti fratilor despre sr-ul din 2006.Mi-am cumparat si acum nush daca am luat decizia corecta

Scuterul vine maine(vineri) sau cel tarziu luni.Este deja in tara dar mai trebuie platita vama....o sa pun si cateva poze promit :-p

 

 

Luni cel mai sigur vine scuterul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa vreau si eu sa vad poze reale cu el :hug: :moto:

ce adrese de mess aveti?....sa va trimit si poze reala si sa mai vb si noi despre alea alea.... :angry: :ok: :) :)

 

cam tarziu v-ati hotarat... deja incep zapeziile si frigul :moto:

da mah danut..poate facem si o liniuta ceva :-p sr vs dna...normal sr win ..DNA il ia pe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Continuare dintr-un topic inchis (deh, sunt obsesiv-compulsiv, nu ma pot linisti daca nu zic ceva):

 

Cei de la Aprilia au facut intai modelul pe injectie care nu a avut succes...

Nu chiar. De fapt, a avut succes considerabil. Si are in continuare. Mai mare decat versiunea pe carburatie (fapt perfect explicabil, de altfel, avand in vedere ca sunt sute de alte scutere de 50cc pe carb, insa doar un singur competitor pe injectie si ala are cu vreo 20 kg in plus). Cat despre problemele cu injectia, ele n-au fost cauzate de sistemul in sine, ci de o proprietate de rahat a uleiului sintetic (sau, cel putin, a unor categorii de uleiuri sintetice), aceea ca, in anumite conditii, uleiul sintetic formeaza o emulsie cu acei vapori de apa ce-si gasesc drum (din compresor) in rampa de injectie. Slobozul asta alb-galbui ineaca sistemul. La ultimul model Ditech au pus standard un fel de capcana de vapori (sau cel putin asa stiu), insa la cele mai vechi trebuie montat kitul oferit de Aprilia (la dealer sau la un service care stie despre ce-i vorba). Evident, nasulenia asta nu se aplica in cazul in care folosesti zeama de dinozaur.

 

Singurul lucru ce poate fi cu adevarat considerat o problema este faptul ca derestrictionarea e complicata. Insa, iarasi, nu-i din cauza sistemului propriu-zis, ci deoarece caseta de GameBoy (da e o caseta speciala de GameBoy) cu programul de diagnostic costa 375 euro (asta inainte sa pui toate taxele de transport 'n' shit). Mult prea putine service-uri din romanica au genul ala de bani, iar din cele care au, si mai putine au genul ala de bunavointa (practic, singura cale e prin dealer).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am mai auzit de o astfel de limitare (cu caseta... nush ce)

acolo este software-ul de injectie delimitat ? sau este un fel de CDI care se cumpara si se monteaza pe fiecare scuter ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu ca ar fi probleme legate de derestrictionare dar chiar nu exista asa ceva in romania????Nu prea e logic

 

la reprezentanta sigur il pot delimita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

Ms ms....ar fi prea tare sa nu il pot delimita la reprezentanta dar mai stii?????suntem in romania ce draq :ok: :) :)

 

stai calm ca il delimiteaZa la reprezentanta :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU AM UN PRETENAR CU UN SR CARE A MERS VARA ASTA NUMAI LA BLANA CU EL AFACUT 8000 DE KM SI INCA MERGE PERFECT. PAREREA MEA ESTE CA INLOCUIREA BATRANULUI CARBURATOR CU INJECTIA DE BENZINA E FORTE BUNA. ATENTIA MERGE 110 LA ORA. PRESUPUN CA CEL NOU 2006 MERGE LA FEL DE BINE DESI EU PREFER SR MAI VECHI.

post-13765-1161602966_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU AM UN PRETENAR CU UN SR CARE A MERS VARA ASTA NUMAI LA BLANA CU EL AFACUT 8000 DE KM SI INCA MERGE PERFECT. PAREREA MEA ESTE CA INLOCUIREA BATRANULUI CARBURATOR CU INJECTIA DE BENZINA E FORTE BUNA. ATENTIA MERGE 110 LA ORA. PRESUPUN CA CEL NOU 2006 MERGE LA FEL DE BINE DESI EU PREFER SR MAI VECHI.

fiecare cu gusturile lui,da la design sr din 2006 e forta :angry: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...