Sari la conținut

Sambata 4 iun - Zetea la lac


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

Pana la urma vin si eu... daca se merge in general pana in "luat carnet" nu cred ca-i bai nici cu tenere. Nu stiu sigur daca si intoarcerea as face-o maine sau merg spre Reghin dupa lac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers ca ceasul atomic, am plecat la 8 am sosit la 8. poze nu am facut multe, ne-am plimbat pe saturate. traseu ff misto, vi-l recomand, multumesc celor care ne-au indrumat pe drumul asta.

 

 

p1010893lp.jpgp1010895.jpg

 

p1010896t.jpg

 

p1010897c.jpg

 

p1010898y.jpg

 

p1010899l.jpg

 

p1010900m.jpg

 

p1010901l.jpg

 

p1010903am.jpg

 

p1010904t.jpg

 

p1010905u.jpg

 

p1010906p.jpg

 

p1010907.jpg

 

p1010910ap.jpg

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo frumos frumos

 

ai cumnva si ruta " relevata" ? ( nu cea " proiectata").

 

 

Si ..mi se pare sau ai niste pete pe senzor ( sau lentila mai degraba )

 

sunt usor invidios - ati avut o vreme de povesteeeeee

 

la mai multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt usor invidios - ati avut o vreme de povesteeeeee

 

nu chiar. in mare da, o ploaie mai serioasa pe traseu, eu m-am rupt la sinaia sa "lungesc" tura prin zona si am mai prins inca ceva transe de ploaie dupa pe retur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fox: ce e aia ruta relevata? log-ul? cred ca da, in orice caz nu ai ce face cu el, ruta a fost exact cea din ultima harta postata. cu pozele asa e , am avut o amprenta pe lentile, aparatul nu are oblon automat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fox: ce e aia ruta relevata? log-ul? cred ca da, in orice caz nu ai ce face cu el, ruta a fost exact cea din ultima harta postata. cu pozele asa e , am avut o amprenta pe lentile, aparatul nu are oblon automat.

 

ok, roger :)

tu stii mai bine - eu parca la garmin am vauzt ca se" exporta" log-ul in format gpx ( sau cam asa ceva)

 

dar daca spui ce e aia " pusa' mai sus ,pe aia o iau

 

sa tra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am exportat loguri in gpx dar am convertit in gdb, se creeaza sute/mii de poi-uri si aparatul refuza sa lucreze, trebuie sa stergi 9 din 10 pana le aduci la un nr rezonabi. de fapt, nestiind daca acolo e drum sau ce e, vrea sa pastreze ruta si din cauza asta o definste cu multe poi-uri. laso-ncolo, e un drum pe sos nationale nici nu-ti trebuie gps. la vanatori faci dreapta inainte de sighisoara si aia e.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am exportat loguri in gpx dar am convertit in gdb, se creeaza sute/mii de poi-uri si aparatul refuza sa lucreze, trebuie sa stergi 9 din 10 pana le aduci la un nr rezonabi. de fapt, nestiind daca acolo e drum sau ce e, vrea sa pastreze ruta si din cauza asta o definste cu multe poi-uri. laso-ncolo, e un drum pe sos nationale nici nu-ti trebuie gps. la vanatori faci dreapta inainte de sighisoara si aia e.

 

uff dorule, asa ma stii de " ratacit":)

 

nu e pentur mine ca eu nu folosesc "garminisme". am un amic " strainez " si vroaiam sa l trimit unde ati intarcat voi balaia :)

 

sa te tachinez - garmin 660 , nava amiral ...face d'astea ?:))

multam inca odata pt raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uff dorule, asa ma stii de " ratacit":)

 

nu e pentur mine ca eu nu folosesc "garminisme". am un amic " strainez " si vroaiam sa l trimit unde ati intarcat voi balaia :)

 

sa te tachinez - garmin 660 , nava amiral ...face d'astea ?:))

multam inca odata pt raspuns

 

 

ce sa faca frate ca nu inteleg?daca are garmin descarca ruta asa cum am postat-o fisier *.gdb si sa si-o incarce in gps folosind mapsource care e free pe net.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...