Sari la conținut

KYMCO QUANNON


Postări Recomandate

ce-mi puteti spune despre aceasta motocicleta ?

la prima vedere , imi place !

salut,pana mai ieri erai foarte interesat de R125 si RS125...astazi iti place Quannonu?:) :blink: in fine nu-i nimic...

Ce pot sa-ti spun despre Kymco Quannon,e ca in 3ani si ceva de utilizare zilnica(mai putin iarna)merge ca in prima zi...consumul este in jurul valorii de 4(conteaza si cum mergi)un prieten de al meu a scos 3.5 in oras,deci se poate :peace:

Per total is multumit de ea,dar dupa 3 ani si ceva imi cam ajunge,si vreau ceva mai mare...in fine e buna pentru un incepator,poti sa pui fata si bagajele pe ea si sa pleci,eu unu mi-as mai lua tot Quannon daca ar fii sa aleg acum o motocicleta...

bafta,si hotarastete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima mea motocicleta a fost tot un Quannon.

Da, pot spune ca am fost multumit de ea, dar nici sa exagerez ca predecesorul meu sa spun ca poti pune bagaje si pasager si sa mai si pleci la drum! Doar daca ai nervi sa mergi cu 60-80 tot drumul.

 

Consumul e drept e mic si foarte mic, la mine era undeva in 3%.

 

E o motocicleta mica, usoara, numai buna pentru incepatori, dar o sa te cam plictisesti repede si o sa vrei ceva mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate nu mai fa posturi la minut dute la un magazin urcate pe toate vezi care iti place si alege parerea ta conteaza nu a altora

si asta este adevarat!bun sfat! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-mi puteti spune despre aceasta motocicleta ?

la prima vedere , imi place !

 

Si la mine prima motocicleta a fost Quannon ! Nevasta-mea a invata si ea sa mearga tot pe ea dupa ce si-a luat carnetul.

In 3 ani de folosinta nu am avut nici cea mai mica problema, iar intretinerea aproape ca nu a contat... 1 L de ulei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,pana mai ieri erai foarte interesat de R125 si RS125...astazi iti place Quannonu?:) :blink: in fine nu-i nimic...

Ce pot sa-ti spun despre Kymco Quannon,e ca in 3ani si ceva de utilizare zilnica(mai putin iarna)merge ca in prima zi...consumul este in jurul valorii de 4(conteaza si cum mergi)un prieten de al meu a scos 3.5 in oras,deci se poate :peace:

Per total is multumit de ea,dar dupa 3 ani si ceva imi cam ajunge,si vreau ceva mai mare...in fine e buna pentru un incepator,poti sa pui fata si bagajele pe ea si sa pleci,eu unu mi-as mai lua tot Quannon daca ar fii sa aleg acum o motocicleta...

bafta,si hotarastete

 

sunt interesat de multe motociclete , deoarece nu vreau sa fac o alegere pe care sa o regret mai tarziu .........

dar iti multumesc oricum pentru raspuns .

Editat de bogdan_ionut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt interesat de multe motociclete , deoarece nu vreau sa fac o alegere pe care sa o regret mai tarziu .........

dar iti multumesc oricum pentru raspuns .

bine ar fi sa te duci undeva sa le vezi in fata.. eu nu am mai vazut yzf pana nu mi la adus acasa si am ramas :wow parea mai mic in poza, e cu totul diferit dute la un magazin si vezi urcate pe ele intreaba vezi preturile vezi pe care stai mai bine, care ti sar potrivi si care tiar conveni cand vine vorba de consumabile,fiecare isi lauda motoru cum poate asa o sa faci si u dar pana la urma conteaza parerea ta si ce iti place tie nu altuia toate motoarele sunt la fel (tot 2 roti sunt si fac accelasi lucru)daca alti au rs si toti zic iati frate rs ca trage si nustiu ce(dau doar un ex) normal ca o sati iei rs si poate dupa o sati para rau cand o sa incerci un r sau kymco

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...