Sari la conținut

Vacanta in Thassos


SwatGuard
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Pe la sfarsitul lui august o sa plec intr-o vacanta in Grecia, mai exact pe insula Thassos.O sa plec cu autocarul.

As dori sa aflu cateva pareri de la cei care au fost acolo, eventual tavernele care merita mentionate, lucruri distractive care le-ati facut,plajele pe care ati fost, etc.Hotelul unde o sa fiu cazat este in zona Limenas,mai exact langa portul vechi.

 

Multam anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vacanta placuta!

 

Mananci bine la Simi (langa hotelul tau) si peste tot unde mananca grecii :)

 

Eu de sambata sunt in Thassos, Limenas si voi sta o saptamana.

 

Nu rata plimbarea cu barca ZOE: 6 ore, maxim 8 pasageri plus capitan plus echipaj, opreste unde vrei tu. Pe fiul capitanului il cheama Nikos Bogdanis si stie foarte bine engleza. Ca preturi 120 eur 6 ore 4 persoane plus echipaj cu mancare si bautura incluse (gratar vita pe barca, vin, suc).

 

In Potos este singura de pe insula firma ce organizeaza scufundari. Pe patron il cheama Vasiliadis.

 

O plimbare pe munte cu atv-ul este binevenita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai trezit interesul cu scooterul.Ai idee cam cat ar costa ? Merci

 

Insula nu e mare, intr-o sapt o poti vedea lejer si poti sa faci plaja/baie sau mananci in diverse locatii. Iti recomand sa inchiriezi un scuter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Pe la sfarsitul lui august o sa plec intr-o vacanta in Grecia, mai exact pe insula Thassos.O sa plec cu autocarul.

As dori sa aflu cateva pareri de la cei care au fost acolo, eventual tavernele care merita mentionate, lucruri distractive care le-ati facut,plajele pe care ati fost, etc.Hotelul unde o sa fiu cazat este in zona Limenas,mai exact langa portul vechi.

 

Multam anticipat.

 

 

gasesti aici o multime de informatii. Timp sa ai sa le citesti pe toate :)

 

Iar asta e topicul vechi. Eu am fost in Thassos in 2009 si, la vremea respectiva, am citit vreo 70 de pagini de pe vechiul topic. Am facut si un rezumat asa ca il "urc" aici, poate iti e de folos (s-ar putea ca unele informatii sa nu mai fie de actualitate). Tot de pe acolo am obtinut si un traseu privind traversarea Sofiei prin centru. Atasez si acest fisier.

 

Have fun!

thassos.doc

traversarea_Sofiei_prin_centru.doc

Editat de Pentarus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...