Sari la conținut

Thassos - din nou


goul
 Share

Postări Recomandate

Ca tot e la moda numita destinatie.

Plecare 9 iulie -Petrom Jilava-ora 7 fix -prima benzinarie de dupa capatul liniilor de tramvai.

Am mai fost acum 2 sapt insa am in iulie o vacanta cumparata de prin februarie.Prefer motocicleta in locul autocarului. Am mers si pe drumul "lung" pe Svilengrad si pe cel "din munti" pe Zlatograd. Personal il prefer pe cel din urma.Nu ca e mai scurt ,ca timp nefiind neaparat mai scurt,ci pentru ca e mai pitoresc si se preteaza mai bine mobrei mele . In functie de amatori stabilim impreuna traseul de urmat.

 

Nu stiu prea multe despre Thassos ,nu am apucat sa fac turul insulei.Trebuie facut.

O sa fie f cald in acea perioada.

Buget aproximativ din ce stiu sau am mai citit de pe celelalte topicuri:

50-60 euro pe zi pt cazare si masa+ bere.(hotel gen 2-3 stele si bere mai ieftina :P)

pana in 100 de euro am dat eu pe benzina dus-intors -fara turul insulei(aprox 100km).(motor mic si pilot usurel= 4,6 %).

 

Pt cine mai merge va puteti vorbi si combina la rezervari de pe acum.Posibil sa gasiti chiar si atunci dar nu bag mana in foc pt ca e full sezon.Eu stau la Hotel Ioannis in statiunea Golden Beach.

 

Cine a mai fost si stie insula mai bine rugam a posta cu sfaturi "been there,done that".(taverne cu papa bun,locuri de vazut).

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Suna bine.. 9 Iulie pica sambata :)

Cate zile in Thassos ? Cred ca cel putin 2-3 zile trebuie pentru

drum + un tur al insulei. Sa vad si daca pot sa-mi iau concediu in

perioada respectiva. In principiu, "m-as baga" si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a mai fost si stie insula mai bine rugam a posta cu sfaturi "been there,done that".(taverne cu papa bun,locuri de vazut).

 

Pai turul insulei obligatoriu, de fiecare data cand vezi c-o ia un drum in jos spre garla, merita sa analizezi daca s-o iei pe el ca poate da intr-un golfuletz fain. Sau poate e o carciuma faina pe acolo... Si daca o ia in sus e fain, dar alea sunt mai de enduro-touring, cu pietre multe, gen forestier, panarame misto de sus.

 

Maxim o zi e turul insulei, partea de N e mai fada, partea de S e mai spectaculoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai facut smecherie ca ai batut drumul pana acolo si ai plecat fara sa vezi nimic. hai drum bun! si eu ma mai duc, mi-a placut.

 

 

 

Asa e . A si plouat.Am mai acumulat puncte pe ploaie:D.Si drumuri as bate mereu daca s-ar putea.

 

 

@MDVD . Eu stau 7 nopti ,voi puteti sta mai putin ,dar dupa parerea mea, cel putin 2 nopti acolo pt turul insulei si un pic de tolaneala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...