Sari la conținut

transalp


cheluall
 Share

Postări Recomandate

Salut popor

Userul este nou(din motive tehinice :) fostul meu user era feri ) ma bucur ca v-am regasit.

Am dat cautare in disperare dupa un transalp facut chopper de cineva aici pe forum, nu am gasit. Ma poaate ajuta cineva cu info?

Multumesc

Feri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut popor

Userul este nou(din motive tehinice :) fostul meu user era feri ) ma bucur ca v-am regasit.

Am dat cautare in disperare dupa un transalp facut chopper de cineva aici pe forum, nu am gasit. Ma poaate ajuta cineva cu info?

Multumesc

Feri

pe ala as vrea sal vad si eu! cu sigurnata sa folosit doar de motor transmisie, restul.....da poate imaginile vorbesc mai bine.

up up!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred, era sigur un Transalp. La vremea respetiva aveam si eu unul si ma batea gindul sa pun flex-ul pe el. Este un post de cel putin 4 ani. Am tras cu ochiul la profilul lui Basty si nu am gasit o adresa de web, poti sa imi dai adresa? Multumesc

 

Bobberul e chiar beton, felicitari! Referitor la Transalp, nu despre DR-ul facut la Brasov este vorba? Basty a construit un bobber fenomenal, cu furca springer dintr-un DR 800, se poate vede pe site-ul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, DeChamp. De unde ai luat imaginea?

 

 

Am cautat pe google imagini formula "transalp chopper". Alta poza cu subiectul asta nu apare in afara de asta. Cadrul pare a fi de Shadow desi nu bag mana in foc. Oricum carterul este aproape identic la Transplant cu cel de Shadow, teoretic baza motorului este aceeasi deci si prinderile ar trebui sa fie la fel s-au asemanatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadrul nu e de nici un fel de shadow, nici 600, nici 700, nici 800, nici 1100, nici, nici nici, e un softail custom, intalnit foarte des pe motoarele de harley.

 

Nici rotile nu sunt de "translap", in afara de motor nu mai are nimic din transalp, iar radiatorul si masca lui din cauza deschiderii cadrului in partea din fata ii strica toata imaginea.

 

De fapt asa zisul transalp nu mai exista, sa zicem ca ii duce numele doar prin prezenta motorului.

 

Salutari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...