Sari la conținut

Acesorii


Ragnarok
 Share

Postări Recomandate

Va dau mai jos cateva poze despre chestii care (parerea mea) se potrivesc cu ideea de chopper.

Toate sunt facute din sarma (daca e cineva interesat de proces...astept reactii) si zic ca ar merge. Eu lucrez asa ceva de vreo 6 luni, m-a prins microbul, am cateva idei despre ce o sa fie pe motoru' meu (cand o sa fie...). Pot face (in principiu) orice, preturile se discuta in functie de marimea piesei si de complexitatea tesaturii. Preturile pot parea mari, dar avand in vedere ca e 100% manual...

Astept reactii/pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer ... din ce-am vazut acolo nu prea-mi place nika da` mi-au venit ceva idei (presupun ca lucrezi si cu modele de la clienti).

 

lasa si tu un nr de tel ... oras... si dupa ce-mi iau moto (saptamana asta) te sunt.

oki?

 

(si niste preturi poti pune pe langa modele)\

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer ... din ce-am vazut acolo nu prea-mi place nika da` mi-au venit ceva idei (presupun ca lucrezi si cu modele de la clienti).

 

lasa si tu un nr de tel ... oras... si dupa ce-mi iau moto (saptamana asta) te sunt.

oki?

 

(si niste preturi poti pune pe langa modele)\

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat costa o vesta, format din inele de 15 mm din inox de 2,5 mm, tesatura medie sau rara, sa aiba aerisire buna dar in acelasi timp sa ofere protectie impotriva armelor albe, marimea XXXL?

Ceva asemanator cu ce se purta in antichitate, fara maneca, doar vesta.

Inelele pot fi sudate? (Nu intre ele, ci capetele lor) sa nu se deschida daca se agata accidental (intr-o arma alba :D )?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo dom"le,bag sama ca din TM vin numa lucruri faine....is oamenii mai deschisi la minte,mai indrazneti si cu gust!

 

 

 

Blackrider-SB

:D))))))) salut si bine ai revenit printre noi:))))))) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avent, omule, nu mi-ai mai raspuns :D ; eu ma chinui acolo, scriu un post kilometric, documentat ca lumea si tu... Si daca ti se pare prea mult si nu te intereseaza, da si tu un reply, poate mai si negociem... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei...astea sunt niste chestii....chiar faine...facute manual ....stiu ca e de lucru, nu gluma

Arata bine....sa stii... ca m-am gandit imediat la o "camasa" de zale....dupa ca imi repar motorul...mai vb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma chinui acolo, scriu un post kilometric, documentat ca lumea si tu...

Chiar asta e, m-ai bagat complet in ceata cu postul kilometric, am crezut ca ti-am dat toate detaliile necesare unei veste iar tu i-mi spui un pret.

Am inteles ca e de 10 x mai scump inox-ul, dar la mine si lantul de argint se innegreste, intro vesta de zale care nu e de inox, si afara e cald, cred ca voi arata ca draqu.

Oricum merci pt. informatie, voi apela la tine spre sfarsitul verii.

Vii pe 22 in Cluj? Poate ne arati cate ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asta e, m-ai bagat complet in ceata cu postul kilometric, am crezut ca ti-am dat toate detaliile necesare unei veste iar tu i-mi spui un pret.

Am inteles ca e de 10 x mai scump inox-ul, dar la mine si lantul de argint se innegreste, intro vesta de zale care nu e de inox, si afara e cald, cred ca voi arata ca draqu.

Oricum merci pt. informatie, voi apela la tine spre sfarsitul verii.

Vii pe 22 in Cluj? Poate ne arati cate ceva.

Imi pare rau, da' momentan sunt in s(tr)esiune pana prin iunie si na... Oricum, probabil ca o sa fiu la Sibiu, daca nu, la Sighi ne vedem sigur.

Sincer sa fiu, nu am inteles cu ce anume te-am bagat in ceata din post-ul ala; astept intrebari suplimentare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei...astea sunt niste chestii....chiar faine...facute manual ....stiu ca e de lucru, nu gluma

Arata bine....sa stii... ca m-am gandit imediat la o "camasa" de zale....dupa ca imi repar motorul...mai vb

Astept (cu nerabdare :D ) sa ma cauti... Nu de alta da' gandeste-te si tu: cu cat vand mai multe chestii din astea sunt cu un pas mai aproape de a-mi cumpara si eu motor... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Salut, ma intereseaza daca poti sa faci niste embleme pentru rezervor - Virago - cam asa cum arata poza atasata. Pune si un pret pt. o pereche please. Axl

Sorry ca raspund asa greu.

As putea face ceva in genul ala dar in felul urmator: fac o bucata de material din zale (uita-te prin topic ca sa vezi ce spun) si schimb o parte din inele, le pun din alt material, ceva care contrasteaza si iese scrisu'. Asa ceva se cheama inlay.

Ca sa iti faci o idee iti pun mai jos cateva poze cu un inlay-uri; iti poti face o idee. Evident, daca inelele sunt mai mici, se poate adauga mult mai mul detaliu si arata si mai bine, dar creste volumul de munca.

Ar arata fain daca materialul ar fi sarma zincata (gri stralucitor) si "scrisul" (Virago) sa fie din cupru (rosu stralucitor). In functie de dimensiune si de material (s-ar putea sa vrei titaniu, se poate face...) pretul ar ajunge la ceva gen cateva sute de mii. Evident, daca vrei materiale mai scumpe (titaniu) se adauga pretul materialului; la cateva sute de mii iti pot face din materiale normale (vezi zincata + cupru).

Ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va mai spun o chestie ieri.

Va anunt cu mandrie ca ma apropii de sfarsitul camasii de zale. Pana la adunarea din Timisoara va fi gata. Daca ma vedeti, simtiti-va liberi sa ma abordati. Avent, ne vedem in Timisoara, poate te mai gandesti la camasa dupa ce o vezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Am uitat sa va mai spun o chestie ieri.

Va anunt cu mandrie ca ma apropii de sfarsitul camasii de zale. Pana la adunarea din Timisoara va fi gata. Daca ma vedeti, simtiti-va liberi sa ma abordati. Avent, ne vedem in Timisoara, poate te mai gandesti la camasa dupa ce o vezi...

mai tu care esti din timisoara ca si eu sunt timisorean si habar nam cine esti,cunosti pe cineva din TRUST.MC timisoara

te salut si astept detaliii :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai tu care esti din timisoara ca si eu sunt timisorean si habar nam cine esti,cunosti pe cineva din TRUST.MC  timisoara

    te salut si astept detaliii :baldy:

Nope, nu cunosc pe nimeni si pana acuma mi-a fost cam asa :baubau: sa ma bag in seama avand in vedere ca inca nu am motor. Poate, daca ai chef si vii la intalnire, ma introduci si tu prin lume... :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...