Sari la conținut

Sambata 16 Dalboka reloaded


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

sigur ca am mai fost de 1000 de ori dar cum destinatiile sunt limitate, asta e de sezon. nu mai pun harti, coordonate si prostii, le gasiti in alt topic anterior cu aceeasi tema. plecarea la 8. intoarcerea pe acelasi drum (bac) sau prin ro - vama- constanta in functie de ora si starea vremii si a stomacului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as fi interesat o sa mai vb si cu niste prieteni :) scz mi-e cam lene sa caut, cati km sunt in total ?

 

eu as fi interesat o sa mai vb si cu niste prieteni :) scz mi-e cam lene sa caut, cati km sunt in total ?

mama cum se nimeresc nu-mi vine sa cred..si sambata am treaba cu acad...drum bun :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur ca am mai fost de 1000 de ori dar cum destinatiile sunt limitate, asta e de sezon. nu mai pun harti, coordonate si prostii, le gasiti in alt topic anterior cu aceeasi tema. plecarea la 8. intoarcerea pe acelasi drum (bac) sau prin ro - vama- constanta in functie de ora si starea vremii si a stomacului.

Ai picat cu plimbarea asta fix pefestivalul de rock de pe acolo din Kavarna, vezi sa nu fie midiile mai scumpe... Oricum nu cred ca o sa fie mult mai scumpe dar in perioada asta de 3 zile si in carciumile de cocalari pe acolo nu se pune decat rock ca sa nu distoneze cu ce vrea primarele lor :rolleyes:

 

Pentru cei care nu cunoasteti fenomenul trebuie sa va spun ca primarele lor care este e pe la al doilea sau al treilea mandat si e mare rocker si motociclist satanist si evident se da pe cruiser (cred ca Intruder de 1800 sau asa ceva), si dat fiind ca a fost si mai este (dar la noi nu merge) programul asta de reabilitare termica a blocurilor el a luat fonduri europene gramada si dat fiind ca la programele astea iti cer ceva contributie locala el a bagat pe post de contributie locala cate un mare mozaic cu o poza de rocker care i-a vizitat orasul la festivalurile organizate de el cam la fiecare capat de bloc (mozaicurile, nu festiuvalurile). Daca ii itrebi azi pe bastinasi cum ajungi intr-un anumit loc ti se explica de exemplu ca mergi pana la blocul Billy Idol si dupa aia faci stanga, sau ca mergi pana la blocul Klaus Meine si dupa aia faci dreapta. Mai exista si blocuri cu Metallica, Doro, Tarja, si desigur eroul locului si favoritul meu Dio, care are si statuie acolo pentru ca a concertat in locul ala de 2 ori, si probabil inca cativa pe care i-am uitat...

 

Asa ca sunt de acord sa mergem la Kavarna Rock City in perioada festivalui ca nu-ti pun aia pe plaja decat Slayer sau mai usurele si chiar si vand si pe plaja chestii legate de festival, mie imi place sa merg si extra-festival dar asta e evident momentul optim.

 

Si apropos pe plaja aia exista un dus dublu si o buda dubla de plastic bulgareasca ce chiar daca e plina nu e murdara, asa ca se poate campa cam tot timpul anului acolo pe gratis. Si preturile la bere sunt bulgaresti adica atata timp cat in majoritatea carciumilor de plaja o halba costa 2.5 aici era anul trecut 1.5 (circa 3.2-3.3 lei la halba de 500cc).

 

Eu cred ca merg la rockareala, dar e posibil sa ne vedem si la midii in vecini la Balboka pentru ca sigur o sa ma plictisesc in tzark sambata si nu e reuniune moto sa bage astia ceva distractiv (de genul la minimum turul orasului), pur si simplu stai printre masini si e mahmureala grea din ce am vazut eu anul trecut...

 

Am uitat sa spun ca pe perioada festivalului campatul e pe gratis pe campul de vis-a-vis de stadion unde se se intampla activitatea principala. Aici sunt tot bude OK dar susrse de apa sunt trei cismele: una fix in centru si doua in cimnitir :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate petru aia nu e o distractie pe gustul meu. m-am dus si la faak am see, am avut si cruiser vtx1800. nu se lipeste ce sa-i faci. mai vedem. oricum spre o mare ma duc, probabil chiar la dalboka, daca umplu aia carciuma trec la noi si mananc un peste pe tabla in vama veche sau o saramura la 2 mai. mancatul e un fel de pretext de popas, de fapt nu prea ma intereseaza. astea cu rocku' nu ma atrag, nu-i desconsider pe oameni dar nu fac parte dintre ei.

 

 

LATER EDIT:

adio dalboka plec vineri in thassos.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate petru aia nu e o distractie pe gustul meu. m-am dus si la faak am see, am avut si cruiser vtx1800. nu se lipeste ce sa-i faci. mai vedem. oricum spre o mare ma duc, probabil chiar la dalboka, daca umplu aia carciuma trec la noi si mananc un peste pe tabla in vama veche sau o saramura la 2 mai. mancatul e un fel de pretext de popas, de fapt nu prea ma intereseaza. astea cu rocku' nu ma atrag, nu-i desconsider pe oameni dar nu fac parte dintre ei.

 

 

LATER EDIT:

adio dalboka plec vineri in thassos.

Succes in Thassos ca e un loc frumos, eu merg spre rockareala de la Kavarna macar ca sa bag 2-3 zile la mare si sa-mi cumpar tricouri si sepci noi pe negru si cu prostii rockeristice pictate pe ele (sunt IT-ist esential pentru firma, asa ca pot sa merg la servici imbracat cum vreau eu sa-mi sochez colegii si directorul), plus ca sigur merg sa mananc moluste la Balboka. Nu e o suparare mare daca nu le ai cu rockul, dar rockul si motociclismul sunt destul de intim legate in ultimii 50-60 de ani (de pe la originile rockului si ale chopperitului) asa ca singura greseala fatala din partea ta ar fi sa bagi manele la o intrunire motociclistica, la asa ceva e posibil chiar si sa iei bataie de la romani in Bulgaria :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...