Sari la conținut

Gilera Runner Fan Club


Radu46
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 444
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dar ce legatura are pedala???Si se misca si discu ala de la ambreiaj,eu m-am gandit ca poate fii grupu ala cu roata aia dintata

Probabil ai vrun dinte rupt la pinioane :lol: ...scoate ambreiajul afara,da capacul de la pinioane si uleiul afara si verifica-le...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut sunt si eu posesorul unui runner sp50,din pacate motorul meu este distrus(sa rupt bela de la ambelaj ,...a iesit prin carter..)in fine...vreau sami pun un motoras de 125cc pe al meu cadru, pentru k vreau sa fac plimbari in afara orasului.Se poate ???multumesc anticipat!... as da si calculatorul si xboxu360 si psp .numa un gilerik dak as putea lua :lol:

 

as fi pus mai multe poze dar..e cam uratel taurik al meu.Adevarul despre Runnere este k "Au fost gandite foarte bine pentru noi motoristi!"

post-40999-1217885973_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut sunt si eu posesorul unui runner sp50,din pacate motorul meu este distrus(sa rupt bela de la ambelaj ,...a iesit prin carter..)in fine...vreau sami pun un motoras de 125cc pe al meu cadru, pentru k vreau sa fac plimbari in afara orasului.Se poate ???multumesc anticipat!... as da si calculatorul si xboxu360 si psp .numa un gilerik dak as putea lua :lol:

 

as fi pus mai multe poze dar..e cam uratel taurik al meu.Adevarul despre Runnere este k "Au fost gandite foarte bine pentru noi motoristi!"

 

salut si bine ai venit pe forum :eek:

 

in legatura cu motorasu de 125 ... nu cred ca poti sa il pui :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce legatura are pedala???Si se misca si discu ala de la ambreiaj,eu m-am gandit ca poate fii grupu ala cu roata aia dintata

crede-ma am si eu runner identic cu al tau :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Foarte frumos,sa ai grija de el :lol:....Ai faq ceva modificari la el???

ms, deocamdata toba Giannelli Silencers, role Malossi de 3.5 si ambreiaj nou, TNT...urmeaza set de 70, sa vad cum se comporta biela :P al tau are ceva modificari?

Editat de ZICKU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva dak merge motor de 125 pe unu care a fost de 50cc?

 

Prostie mai mare ca asta nu am auzit :P :eek: Normal ca NU...set de 80 cmc merge..e alta treaba la 125;).Iati gandul. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prostie mai mare ca asta nu am auzit :P :eek: Normal ca NU...set de 80 cmc merge..e alta treaba la 125;).Iati gandul. :lol:

Nu prea te pricepi la mecanica ,fara suparare.Omu vrea sa puna carter de la runner 125 pe al lui...Eu am pus motor de 100cc 2t pe Aprilia SR 50,motor pe apa de aerox pe un suzuki de cross :D si altele...un carter e foarte usor de prins de cadru..asta e tot

Editat de dOctOr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok.atunci ramane sa-mi iau unul de 125 :lol: !baieti am si eu o intrebare,care dintre voi a facut o plimbare in afara orasului,sa zic ...minim 100Km?cu un 50cc.Daca da,cum a fost?consum,viteza,etc...chiar dak nu voi fi multumit de parerile voastre :eek: ,eu tot am sa fac un raid din asta :D drum uscat tuturor

 

doctore :( !multumesc pentru sfat si restu gileristilor! :P

post-40999-1217966363_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ai frate cu drumul lung? Ce nu-ti convine la el? Unii oameni sunt chiar fixati pe o anumita chestie. Vrei drumuri lungi. Ok. Vrei confort? Ia-ti de 500 cmc. Vrei viteza? Ia-ti vitezana. Ce vrei tu? Vrei scuter? Tine scuterul...daca esti multumit de o viteza de croaziera de 70-80 de kre poti fi mai mult decat multumit si o viteza in panta de 50-60 nefortat motorul. Consum? Consumul standard al lui de 3.5 - 4 cat iti consuma tie runnerul. Altceva? Ce mai vrei sa aflii? Da imi zici si mie cati km ai pe scutere si cati ani ai? Pari cam mic si lipsit de experienta. Plus de-asta nu te inteleg: ti-ai luat scuterul de curand presupun - daca nu ai avut timp sa-l scoti din oras si deja vrei sa treci la 125? la ce l-ai mai luat? Aveti bani fratilor inseamna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai oleak rolly,ce teai suparat asa,ce te certi cu mine? :kiss: zici k tiam furat din casa.park forumu asta se discuta placerile si tot odata cunostintele in legatura cu runneru!mic si fara experienta?!?in legatura cu runneru raspunsul este "DA" fara experienta...,k eu merg pe 2 roti de cand tu nici nu stiai sa te incalti cu fesu.am facut un drum de 100km cu un de 125cc(motor chinezesc!)si nici 2,5L nu mia consumat,in schimb cu runneru8 meu bag benzina destula!ma Rolly fan club ce esti nu te mai supara asa cand intreaba lumea anumite chestii despre motoreta asta!...drum uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am suparat frate. Dar unii chiar o tineti in niste chestii fara mare importanta...o si repetati. In afara de reprosul asta, pentru ca am mai vazut un caz asemanator zilele astea: cel cu scuterele vento triton :kiss: care chiar m-a amuzat...citeste topicul si vezi... In primul rand stai pe 50 ala ca sincer nu inteleg de ce l-ai mai luat. Bucura-te un pic de el si apoi treci la 125 sau chiar la ceva mai mare si mult mai confortabil. Intrebarea ta nu evidentieaza nimic nou...adica drum lung? Raspunsul e simplu: iesi afara si condu...de-aia e scuter. Ok difera consumul...il scoti putin mai mic. In rest? Comfort? Daca esti inalt mai prost si decat pe sportiva si decat pe chopper. In rest eu ce sa-ti zic de drumurile lungi. Ti-am zis si viteza si tot. Si cu chinezul o fi 2.5, dar! Eu am sr50, aproximativ aceeasi constructie ca si runnerul tau, sunt asemanatoare la dimensiuni, comfort, fiabilitate, top speed, demaraj, etc. Consumul e si el la fel...si daca iti consuma sub 3.5 e foarte bine. Desi pe-aoclo o sa se invarta. Ce vrei sa-ti mai zic? Te lamuresc eu cu drumurile lungi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea te pricepi la mecanica ,fara suparare.Omu vrea sa puna carter de la runner 125 pe al lui...Eu am pus motor de 100cc 2t pe Aprilia SR 50,motor pe apa de aerox pe un suzuki de cross :D si altele...un carter e foarte usor de prins de cadru..asta e tot

 

Adevarul ca nustiu eu multa mecanica,nu ma supar de adevar :) dar din ce a zis el am inteles ca vrea sa schimbe motorul uite :stie cineva dak merge motor de 125 pe unu care a fost de 50cc? vrea alt motor cam asta am inteles daca am citit gresit imi cer scuze.Bafta :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna...cretzy aici...am mai postat doar la sectiunea fete scuteriste...nu prea stau pe motociclism.am un runner 2007,rosu-negru,50 cmc,de la 16 ani,pe vremea cand de abia ajungeam cu varfurile jos.un an jumatate la activ de mers prin trafic si va pot spune decat ca sunt extrem de multumita de runner-ul meu,respectiv de brand-ul gilera.l-am recomandat tuturor,pentru ca este intr-adevar o investitie buna dupa parerea mea.

@ alexandu:tie vroiam sa iti raspund in principiu.scuterul asta bate la fund orice alt model daca stii ce modificari sa faci pe el:spre exemplu,dupa ce am mers pe el 3 saptamani,l-am delimitat,dupa o alta perioada de cateva saptamani,i-am pus toba racing,gianelli carbon...care a ajutat extrem de mult la demaraj.incomparabil.apoi,fiind setea de viteza mai mare,am bagat pe el si un set de 80.al meu fuge pana in 120,130 in pasaj unirea,dar exista o marja de eroare.asadar,in km reali,cam 120 km/h intr-o portiune dreapta unde ii poti da ceva mai mult,sa atinga km respectivi.in concluzie,toba si set este tot ce ai nevoie,parerea mea,dar bineinteles ca vor costa ceva,insa reprezinta o investitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...