Sari la conținut

Gilera Runner Fan Club


Radu46
 Share

Postări Recomandate

buna...cretzy aici...am mai postat doar la sectiunea fete scuteriste...nu prea stau pe motociclism.am un runner 2007,rosu-negru,50 cmc,de la 16 ani,pe vremea cand de abia ajungeam cu varfurile jos.un an jumatate la activ de mers prin trafic si va pot spune decat ca sunt extrem de multumita de runner-ul meu,respectiv de brand-ul gilera.l-am recomandat tuturor,pentru ca este intr-adevar o investitie buna dupa parerea mea.

@ alexandu:tie vroiam sa iti raspund in principiu.scuterul asta bate la fund orice alt model daca stii ce modificari sa faci pe el:spre exemplu,dupa ce am mers pe el 3 saptamani,l-am delimitat,dupa o alta perioada de cateva saptamani,i-am pus toba racing,gianelli carbon...care a ajutat extrem de mult la demaraj.incomparabil.apoi,fiind setea de viteza mai mare,am bagat pe el si un set de 80.al meu fuge pana in 120,130 in pasaj unirea,dar exista o marja de eroare.asadar,in km reali,cam 120 km/h intr-o portiune dreapta unde ii poti da ceva mai mult,sa atinga km respectivi.in concluzie,toba si set este tot ce ai nevoie,parerea mea,dar bineinteles ca vor costa ceva,insa reprezinta o investitie.

 

poze cu runneru? :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 444
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

rolly mas bucura eu de el asa cum tare ma sfatuiesti tu,dar... dupa cum am postat prima data;sa rupt bela de la ambelaj si a iesit prin carter,deci in concluzie trebuie sami iau alt motor cu totu!si facand drumul ala de 100km cu 125cc miam cam schimbat parerile fatza de 50cc,pai k sa merg cu 80-90km cu doua persoana. 50cc cam trebuie turat fata de 125cc. 50cc da este f bun prin oras(atat am avut ocazia sa merg cu runneru meu)dar la drumuri lungi....presupun k poate consuma si mai mult de 4.cand lam cumparat nam avut experienta necesara,doar stiam ca sunt f bune ca motor si k sa mers cu un gilera runner de 50cc 3 baieti pe o roata :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ionut nu am observat ca s-a stricat atat de tare incat a iesit prin carter....desi e un lucru...foarte grav. Daca ai posibilitatea, carnetul, banii - nu e mare diferenta intre, ia-ti 125 clar. Nu se compara. Cu scuterul iti faci treaba si atat. La 125 deja e comfort referindu-ma la motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut un Gilera Runner de 125-200 cmc. Are cineva de vanzare?

 

Are un prieten un gilera runner din 2007, cu 1100 euro numai ca este de 49 cmc,daca vrei de 49 dami un pm.Bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit miam luat carter cu motor de 50cc(na...k nam gasit de 125)fuge 95kmh poate ia si mai bine.dar am probleme la demaraj,e ceva cu carburatorul,nu face sa se tureze bine pana in 30-40 kmh.nu stiu sigur dak carburatorul e de runner,dak poate sa ma ajute cineva cu o poza ceva de carburator,k vreau sa ma duc duminik in targ sa-mi iau unul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

...Haideti mai nu mai are nimeni Runner-e???????Ce s-a intamplat??

 

Ce pot sa ii fac la Runner-u meu ca mi se misca axu de la ambreiaj???si bate in rulmentii de pe capacu de la motor si caraie urat........Cine are de vanzare gemulet dinala la Runner de 50????si capacu de la eleron..........??????Am nevoie de acele piese.........id Witek_919

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am luat si eu unul... VXR180 4T. :)

 

excelent acest scoot... usor instabil insa per total este foarte tare! :laugh:

 

ma gandesc acum sa-i schimb toba cu una aftermarket, mai zgomotoasa un pic, deoarce asa este "the silent bullet" si mi-e sa nu gauresc vreo masina cu el (si odata cu mine desigur). aveti vreunul idee in afara de giannelli (scuter-centre) ce ar merge si cine aduce pe aici pe la noi? nu de alta, dar nu am timp sa rasfoiesc 39 de pagini. multam anticipat.

post-1314-1225710777_thumb.jpg

post-1314-1225710784_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am luat si eu unul... VXR180 4T. :)

 

excelent acest scoot... usor instabil insa per total este foarte tare! :laugh:

 

ma gandesc acum sa-i schimb toba cu una aftermarket, mai zgomotoasa un pic, deoarce asa este "the silent bullet" si mi-e sa nu gauresc vreo masina cu el (si odata cu mine desigur). aveti vreunul idee in afara de giannelli (scuter-centre) ce ar merge si cine aduce pe aici pe la noi? nu de alta, dar nu am timp sa rasfoiesc 39 de pagini. multam anticipat.

eu am motoru numa de la el. Motoru ii nou nout..l-am desfacut la transmisie si oleaca ii uzata cureaua si rolele.

Instalatia electrica nu o am,nu stii unde as putea sa gasesc?

Am cumparat de la un italian..o avut accident si am cumparat doar motoru..instalatia era praf.

Cat fuge motoru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am luat si eu unul... VXR180 4T. :)

 

excelent acest scoot... usor instabil insa per total este foarte tare! :laugh:

 

ma gandesc acum sa-i schimb toba cu una aftermarket, mai zgomotoasa un pic, deoarce asa este "the silent bullet" si mi-e sa nu gauresc vreo masina cu el (si odata cu mine desigur). aveti vreunul idee in afara de giannelli (scuter-centre) ce ar merge si cine aduce pe aici pe la noi? nu de alta, dar nu am timp sa rasfoiesc 39 de pagini. multam anticipat.

Arata ingrijit, cat te-a dus cu inmatriculare numere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata ingrijit, cat te-a dus cu inmatriculare numere?

avea 1500km facuti cand l-am luat, e aproape nou. l-am luat cu factura - asta a fost a doua chestie pe langa starea in care se afla, care m-a determinat sa-l iau.

 

am vrut modelul nou insa nu l-am mai gasit in oferta... poate la anul o sa-l iau si pe acela. oricum e bun asta, e foarte manevrabil si alearga bine. diferenta ar fi de carenaj, motor mai mic putin, insa 19 cp fata de 20 nu e o diferenta semnnificativa, doar ca e putin mai usor decat ultimul model :disappointed: deci performantele sunt identice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...