Sari la conținut

vreau (si) enduro


anonymous
 Share

Postări Recomandate

Salutare, enduristilor si enduro-turistilor! :cheers:

 

Ma tenteaza sa imi iau ceva de offroad + mers prin oras, mai pe calapodul meu care este: 1.87 si 97 de kg.

 

Bineinteles ca sunt in ceata totala cam ce mi s-ar potrivi..

 

Experienta (onroad): 3 ani pe gs500 + cbr600f ( nu sunt incepator ).

 

Bugetul pt. moto e pe la 1500 +/- .

 

Nu ma pricep dar cred ca as prefera ceva tot in 4 timpi, clar spre enduro (pt touring si racing am cbr-ul), care sa ma duca cu bine prin etapele de "incepator" si "mediu" (daca ajung pana acolo), ceva fiabil si inmatriculabil ca sa pot ajunge pe ea la locatie (din Bucuresti).

 

Vreau sa experimentez si cate un derapaj controlat si eventual alte manevre mai de stunt (cam tot ce nu pot sa fac cu cealalta fara sa imi fac carenele praf).

 

Recomandari? Oare XT 600 ar fi potrivit?

Editat de Inspektor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica vrei o struto-camila care sa faca de toate cate un pic si nimic bine.....asta am vrut si eu si acum o am, dar privesc cu jind la aia cu 2T :grinbandit:

Iei un DR350 inmatriculat, mai pui si un set de roti de supermoto si aia e. Pe asfalt derapezi controlat cat vrei cu SM-ul, pe off-road te duci destul de departe (dar nu pe extrem) cu cauciucurile cramponate. Cat despre XT600, e si ala bun, dar cel 20kg in plus le simti zdravan cand e sa o scoti din noroaie sau cand e sa o controlezi pe derapaje.

Sau te poti gandi un pic mai mult sa vezi daca nu te atrage off-roadul extrem, si de banii respectivi iti iei tu un 2T si o remorca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''Ma tenteaza sa imi iau ceva de offroad + mers prin oras''

Ceva de offroad: WR400 sau WR450, CRX 450, KLX450, YZ250/400/450, husaberg te610, etc....

Mers prin oras: restu!

Ia-ti o remorca la masina (la mana a doua nu sunt scumpe), si un motor de endurocross. Eu asa am facut si iti spun ca Nu o sa-ti para rau.

Strutzo camilele, cum amintea colegul de mai sus, fac de toate dar nimic bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca m-am indragostit de modelul drz 400.. Oare e suficient de puternica pentru cele 97 de kile (atletice) ale mele si suficient de usoara pentru enduro? :rolleyes:

Editat de Inspektor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...