Sari la conținut

Cagiva Raptor 1000


mike1981
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor,

 

Mi-am zis sa incerc o noua experienta- Cagiva Raptor 1000. Fiind pasionat de V-uri, nu prea am gasit ceva care sa ma atraga pana acum, asa ca am ajuns la Raptor, o corcitura italojaponeza.

 

Motor de Suzi 2v, am inteles ca e acelasi motor si cutie de pe Sv si Tl. Motoreta imi pare foarte manevrabila, foarte nervoasa(chiar mai nervoasa decat fostul Vtr, dar poate din cauza ca e mai usoara); fata pare fara apasare- am impresia ca tinde sa fuga pe curbe. Trage ca o disperata in orice moment, ceea ce m-a surprins. Cutia lucreaza f frumos, mult mai frumos decat vtr(imi cer scuze, dar comparatia este cu ce am avut in trecut).

 

Acum vreau sa o vada cineva specializat, sa fiu sigur ca totul e ok la ea.

 

Daca stie cineva(cunoscator al motorului Suzi 2v) ce probleme are in timp, sfaturi, etc... ascult parerile binevenite :)

 

M.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul in sine este destul de bun ,este foarte distractiv sa-l conduci ,are cuplu bun de jos si daca il intretii bine nu o as ai probleme cu el niciodata,este fiabil. Ca minus ar fi pozitia la drumuri mai lungi mai ales daca esti inalt si o sa te cam bata vintul pe el la peste 130 km/h dar asta e nimic in comparatie cu ce iti ofera . Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

:)...nu-s inalt, chiar imi pare perfecta pt `1.70. e f ok.; iar viteza nu ma pasioneaza ca nu am unde.

imi place ca e f manevrabila prin oras, pt ca mi-am dorit ceva puternic si manevrabil...e combinatia perfecta(cel putin pt mine)

 

sper ca o sa mai vad si altii care au asa ceva.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

:)...nu-s inalt, chiar imi pare perfecta pt `1.70. e f ok.; iar viteza nu ma pasioneaza ca nu am unde.

imi place ca e f manevrabila prin oras, pt ca mi-am dorit ceva puternic si manevrabil...e combinatia perfecta(cel putin pt mine)

 

sper ca o sa mai vad si altii care au asa ceva.

:)

salut! am si eu raptor si mai are si un prieten. noi le zicem rapitoarele:)) daca vrei sa ne gasim barul bluzz zona izvorul rece. is barman aici si aici se odihnesc si rapitoarele:D

post-49520-0-62023700-1336429828_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. ma bucur ca nu-s singur cu asa ceva. cel putin nu in Buc.

mersi de invitatie, incerc sa trec.... mai greu in timpul saptamanii, dar incerc, mai sigur as putea in weekend....vad eu.

tocmai i-am pus incaltari noi -Shinko 011- pe care nu le-au incercat prea multi, eu unul nu am auzit pe nimeni de la noi cu asa ceva; dar o sa-mi pistez parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut. ma bucur ca nu-s singur cu asa ceva. cel putin nu in Buc.

mersi de invitatie, incerc sa trec.... mai greu in timpul saptamanii, dar incerc, mai sigur as putea in weekend....vad eu.

tocmai i-am pus incaltari noi -Shinko 011- pe care nu le-au incercat prea multi, eu unul nu am auzit pe nimeni de la noi cu asa ceva; dar o sa-mi pistez parerea.

hai man ne gasim la o cola? hai sa ne strangem cat mai multe italojaponeze:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...