Sari la conținut

Rudarita - Lacul Pecineagu


Postări Recomandate

Salut dragi motoretisti si motoretiste. A traversat careva din Valea Lerescu spre lacul Pecineagu? Din ce am vazut pe Google Earth se poate inainta pe forestier de la Rudarita pe Valea Lerescu pana aproape de coama Lerescului. De aici nu se mai vede nimic. In schimb, pe partea cu lacul Pecineagu imi apare un drum serpuit (probabil de exploatare forestiera) care coboara spre lac. Exista vreo trecere? Si inca ceva. De la Lacul Pecineagu pleaca spre S-V un drum forestier care se pierde undeva aproape de Curmatura Oticu din muntii Iezer. Se poate trece pe undeva muntele spre DJ 731, adica drumul care duce la Nucsoara?

 

ps mentionez ca vreau sa fac asta cu motocicleta din dotare, adica un F650GS Dakar. Multumesc wave.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Multumesc. Acum ramane un mister portiunea de push-bike din padure pana la intalnirea cu TAF. unsure.gif

 

 

 

 

Exista multe variante de trecere.

Daca esti talentat si ai si un cauciuc bun, ai posibilitate sa treci si cu F650.

Exclus sezonul acesta.

 

Variantele de trecere ar fi toate direct in sus din forestier? Vad un drum care ajunge fix la baza piciorului Lerescu dar iarasi dispare. Despre talent nu stiu, dar sper sa am un cauciuc bun smile.gif. De ce nu sezonul asta? A nins pe sus? Despre trecerea din Iezer prin Curmatura Oticu stii ceva? Multumesc.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Acum ramane un mister portiunea de push-bike din padure pana la intalnirea cu TAF. unsure.gif

 

 

 

 

 

 

Variantele de trecere ar fi toate direct in sus din forestier? Vad un drum care ajunge fix la baza piciorului Lerescu dar iarasi dispare. Despre talent nu stiu, dar sper sa am un cauciuc bun smile.gif. De ce nu sezonul asta? A nins pe sus? Despre trecerea din Iezer prin Curmatura Oticu stii ceva? Multumesc.

Da, stiu. /index.php?/topic/669358-fagaras-iezer-papusa/

Cred ca acum e jumate de metru de zapada acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...