Sari la conținut

LINHAI MONARCH 125


marius84
 Share

Postări Recomandate

Salut la toata lumea, incepatori , experimentati si nu numai.

Am tot butonat netul in cautarea unor scutere de 125 si am dat de LINHAI Monarch 125, dar pareri

sau posesori cu opinii despre aces scuter nu am gasit, decat ca e chinezesc si ca aceasta firma ar avea nu stiu ce parteneriat cu Yamaha.

Voi ce parere aveti despre un astfel de scuter. Stie cineva mai multe. Daca il poseda cineva ne poate spune mai multe. Merita 1600 E nou sau cu banii astia ati lua altceva ?? :scratch:

Multumim anticipat :grinbandit:

Sanatate si ...asfalt uscat !

 

Ce am gasit eu : http://www.motociclisti.ro/date-tehnice/linhai-monarch-125/

post-30782-0-38013100-1319132992_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut "placerea" de a calari unul. chinezarie obosita descrie cel mai bine experienta.

in afara de caroserie n-au mai imitat nimic de la yamaha.

yamaha a pus in 99 pe caroseria aia un motor de 250 cc, de vreo 20 de cai, racit cu lichid.

linhai a pus vreo 5 ani mai tarziu un motor de 125 cc, de sub 10 cai, racit pe aer.

 

daca as avea 1600 de euro in mana, as lua ori un majesty 250, model de la 2004 in sus, ori burgman de 400. vezi ca pe topicul de burgmanisti sunt vreo 2 de vanzare care arata foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu as alege sh, mai bine nou, poate sa fie si chinezarie dar e noua, la sh nu sti peste ce dai... Depinde de noroc. Sh poti lua numai daca cunosti bine acel scuter si te cunosti cu propietarul si sti sigur ce a facut cu el :)

 

Am vrut sa imi cumpar un asa scuter, dar nu am resusit :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca e noua si se opreste in drum cu ce te incalzeste? impingi la el pana la magazin,se uita ala la el si zice ca trebuie sa-l trimita nu stiu unde sa-l repare. ti-l aduce peste 2 saptamani. iar mergi cu el,iar se desface nu stiu ce. si tot asa. un lucru italian-japonez intretinut cat de cat rezista mult mai mult. e otelul tare, nu cedeaza la hartoape.

un scuter sh 125 bunicel costa cam 5-700 euro.

Editat de motoreta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic am si eu printre altele un gely de 125 si nu sunt foarte multumit de el fiindca la 7000 de km am facut motorul. si ma cam rog de el acum ce sa zic cu sh-urile tre sa fii atent si norocos :)) asa ca bafta ( intradevar as prefera un burgman sh in nici un caz yamaha fiindca au scos motoare frumoase dar la maxi scutere au cam dat chix )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...