Sari la conținut

Bai termale Chiflik


_Tex_
 Share

Postări Recomandate

Da, m-am lamurit, asta e alt Chiflik, si as cam merge. Ce se intampla pana la urma, se fac rezervari la hotel individual sau se poate obtine o reducere pentru mersul in grup?

 

Nu pot fi sigur cine vine, asa ca ma bazez doar pe mine insumi. Cine se mai hotaraste e binevenit, asa cum am mai spus.

Neavand confirmarile altora, mi-am facut rezervare acum vreo 2 ore pe pagina de internet a hotelului, astept o confirmare pe mail. In principiu, vreau sa plec vineri cand se incalzeste putin, cred ca pe la 11.

Daca vrei sa mergi si crezi ca te intelegi cu bulgarii de la hotel, cred ca un telefon acolo e mai sigur.

Da de stire daca esti hotarat sau nu, pentru vineri sau pentru sambata.

 

Vreme superba, v-am salutat din mers. Poate e ultima iesire pe anul asta, n-ar fi trebuit ratata de indecisi.

 

Drum perfect, soare bland, urmeaza baia de aburi. Cred ca e intrunirea berarilor Kamenitza, e plin de masini de la ei. Sa- i vedem diseara cu mostre gratuite.

 

Timpul bine petrecut zboara repede, asa ca in curand voi incaleca pe-o sa...

Am avut noroc de vreme splendida, la piscine au uitat aragazul aprins, apa a fost prea fierbinte, cam 30 minute puteai rezista.

Pacat ca dintr-un topic cu 1200 accesari a ajuns la fata locului doar initiatorul. Motociclismul de tastatura a luat avant serios.

Practic, uitandu-ma si pe alte subiecte, deduc ca maxim 20 persoane calatoresc pe sosea, restul sunt turisti virtuali sau doar tocesc asfaltul prin centru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... restul sunt turisti virtuali sau doar tocesc asfaltul prin centru.

Unul dintre "virtuali" este chiar moderatorul care si-a tot "dat cu parerea" in acest topic. Cat despre cei care fac mii de Km in centrul orasului... aia sunt tare multi.

Dar nu pentru asta am intervenit. Te rog sa-mi spui daca mai sunt si alte piscine (bazine) cu apa termala in zona si/sau posibilitate de cazare. Multzam anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul dintre "virtuali" este chiar moderatorul care si-a tot "dat cu parerea" in acest topic. Cat despre cei care fac mii de Km in centrul orasului... aia sunt tare multi.

Dar nu pentru asta am intervenit. Te rog sa-mi spui daca mai sunt si alte piscine (bazine) cu apa termala in zona si/sau posibilitate de cazare. Multzam anticipat !

 

Daca-i vorba de bulgari, moderatorul respectiv le stie pe toate, asa cum s-a vazut. Dar asta e problema fiecaruia.

In zona respectiva e o concentratie de hoteluri si pensiuni, multe insa sunt in paragina. Vreo 5 hoteluri sunt in stare functionala buna, desi nu cred ca ceva din statiune are mai mult de 10 ani vechime. S-a construit "romaneste": 3 faiante, 2 rigipsuri si 3 cuie stramb batute si gata statiunea. Se vede ca a fost un maxim de inflorire a zonei, dar momentul respectiv a trecut.

Noi am stat la hotel Balkan, care pare a fi cel mai rasarit. Camera a costat 90 leva/noapte, piscinele sunt in aer liber si exista si centru spa. Pe o raza de 200 metri mai sunt minim 3 hoteluri unde se poate sta decent, acestea avand piscinele la interior. Dupa numarul de masini din parcare, cele mai cautate sunt acest Balkan si inca unul, Venice Palace parca ii spune. Cazare e cat cuprinde, sambata seara se mai strange lume, in rest e pustiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Venika Palace ii zice la ala, e f. misto intr-adevar, e singurul care ofera piscina termala si exterioara si interioara, dar pana ajunge apa la el (sursa e mai sus), se mai raceste piscina exterioara. Noi anul trecut am ales Balkan pt. piscina superba , dar hotelul in sine nu merita 100 leva camera, cat era atunci, vad ca a mai scazut putin. Oricum, destinatia perfecta pt. toamna-iarna-primavara. La noi doar zona Calimanesti-Caciulata-Cozia si Herculane mai ofera chestii de genul asta (combinatie munte-apa termala), dar in Chiflik totul e nou, conditiile mult mai bune si e mai linistit, chiar de refacere totala. Cred ca ati venit f.relaxati, merita cu adevarat, desi e mai scump ca alte statiuni de acest gen din Bulgaria. Poate mai organizam ceva la primavara , eventual in wkd. 12-13 mai cand la Troyan, in apropiere, e Campionatul Mondial de Motocros MX 3 -traseul e pe dreapta, pe dealul golas de langa sosea, chiar inainte de Troyan cum mergi incolo, poate l-ati remarcat burnout.gif.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...