Sari la conținut

reconditionare


soimudeargint
 Share

Postări Recomandate

dupa cum spune si topicul am facut rost de un ij planeta 3 de la lidi_moto si vreau sa il reconditionez cat mai aproape de original

am inceput sa desfac la el si sper ca intro-o luna doua sa fie gata

in cutie mia frica sa umblu ca nu stiu sa o mai pun la loc

o sa va tin la curent cu evolutia restaurari si astept sfaturi de la voi

post-59398-0-38841600-1327336154_thumb.jpg

post-59398-0-79622000-1327336163_thumb.jpg

post-59398-0-88651900-1327336169_thumb.jpg

post-59398-0-03787700-1327336178_thumb.jpg

post-59398-0-74548800-1327336187_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

piese cred ca gasesti la lolo id ..c'am tot ceea ce ai putea sa vrei.... (daca imi aduc aminte bine) daca iese cva frumos... dau o bere la 10 L....

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si sper ca intro-o luna doua sa fie gata...

La cum arata, daca o termini intr-o luna, inseamna ca vei munci non stop la e tot anul... mai bine desfa-o toata, ia totul la mana si si fa o treaba buna! Spor la treba, si pune poze cu tot ce nu sti si ve-i primi in mod sigur raspunsurile de care ai nevoie, si altii au trecut prin situatia ta. Nimeni nu s-a nascut invatat, nu te jena sa pui intrebari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum spune si topicul am facut rost de un ij planeta 3 de la lidi_moto si vreau sa il reconditionez cat mai aproape de original

am inceput sa desfac la el si sper ca intro-o luna doua sa fie gata

in cutie mia frica sa umblu ca nu stiu sa o mai pun la loc

o sa va tin la curent cu evolutia restaurari si astept sfaturi de la voi

 

felicitari pt noua achizitie si daca faci un lucru fa l cum trebuie,referitor la cutia de viteze eu zic sa o demontezi ca s ar putea sa ai probleme dupa de ai terminat moto si iar trebuie sa o iei de la inceput si numai faci cu capul.parerea mea.bafta in ceea ce ii faci la moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea ma pricep care piesa de la ce e ...... asa am luato si sper sa o termin in 2 luni ca bani sunt cu timpu e mai greuca lucrez numa noaptea la ea..... dar daca am nelamuriri o sa pun poze si poate ma ajutati...... :rolleyes:

app. cum curat voapseaua pt a o pregati de vopsit merge la peria de sarma pusa pe flex...... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala cu tigara'n gura e mustata alin??? - sat Tifesti???,aka @soimu de argint???

probabil ca daca mai dai tepe si altora asa cum obisnuiesti tu sa faci de obicei,o sa ti-o cam iei inainte sa 'finalizezi' tu planeta aia.............. mincinosule...... !!!!!!!!!!

ar trebui sa inapoiezi banii celora pe care i-ai intepat si pe urma sa-ti faci curaj sa mai dai p'aici................. pacaliciule !!!!

spor......... :finger:

nu am deschis topicul sa ma cert cu tine sau cu altcineva.........

vad ca tu te cam certi cu multi pe forum ....iti place sa jignesti lumea dar poate asa te sinti superior sau poate te simti bine jignind pe alti e problema ta ....... daca vrei sa vb ca doi oameni civilizati vb pe privat ...... nu e frumos sa umplem topicu jignindune uni pe alti sau mai stiu io ce alte brambureli.......dace vrei sa dai un sfat sau o parere ..... foarte bine daca vrei sa jignesti in continuare iar e bine ....nu ma supar.....asa ca toate cele bune :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da cateva exemple referitor la cei care crezi ca i-am jignit eu,iar despre aia doi oameni civilizati - de ce ma rog,nu te-ai comportat si tu civilizat cand ai avut prilejul,si ai ales sa profiti de bunul simt si sa le-o tragi celora mai naivi oleaca - asa ca mine

nu am ce discuta nimic cu tine pe privat,in felul asta ceilalti useri n-ar avea cum sa-si dea seama ca nu esti decat un tepar nedrebnic.

dupa ce inapoiezi datoriile ce li se cuvin celor amintiti,posibil sa putem sta de vorba,asa mai civilizat cum sugerezi tu.

si nu,nu ma simt superior fata de nimeni,pacaliciule. - iar de banii aia pe care-i datorezi,sper din tot sufletul sa-ti iei medicamente.

 

aviz amatorilor,ce-i care vreti sa-i trimiteti diferite piese lui mustata alin sat Tifesti,va sugerez sa-i luati banii inainte ca la tarfe,altfel veti ramane cu buza umflata,el completand in continuare linistit tabelul lui cu tepuiti.

 

vorba unui clasic in viata - CALE BATUTA!!

 

:cheers:

Mai stiu eu unul care nu mai intra pe forum care m-a tepuit cu 20 mil si piese de inca cateva milioane. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băieți, prieteni, aici vă puteți spune părerea unul despre altul -> Topic dedicat!

 

Toate bune! :cheers:

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fine...... vezi cum faci sa mai phooti cativa p'aici............. ca deh .... cainile latra si ursurile merge

'ti ai dreq de cocalari

Teparul sfarseste prin a fi tepuit.

 

Vorbim romaneasca calumea cai pacat la varsta noastra sa vorbim ca tiganii.

 

Incerc sa scriu aiurea dar nu prea imi iese ...

 

Era sa imi sparg capul prin Tifesti ... era un "tzaf" in mijlocul drumului.

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

cam in stadiu asta a ajuns moto ..... rezervorul dupa sablare am constatat ca e plin de gauri asa ca am luat altul asta are numai o gaura :rolleyes: ...... usor usor ma apropii de final...... sper sa fie gata pana la intrunirea de la focsani

post-59398-0-43561100-1336644756_thumb.jpg

post-59398-0-16057600-1336644769_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam in stadiu asta a ajuns moto ...

Slabut, foarte slabut, te misti incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam in stadiu asta a ajuns moto ..... rezervorul dupa sablare am constatat ca e plin de gauri asa ca am luat altul asta are numai o gaura :rolleyes: ...... usor usor ma apropii de final...... sper sa fie gata pana la intrunirea de la focsani

Haide Aline mai repede!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

o schimb urgent cu un minsk sau hoinar fara acte urgent urgent

 

crackup.gifte ai saturat de ea.ii prea mult de lucru si ce ai fi zis"da o drecu imi iau altceva"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...