Sari la conținut

silencer


OutOfCtrl
 Share

Postări Recomandate

Corectie...am retinut gresit diametrul interior al tobei. E de 50mm...si silencer-ul are 35mm(32mm interior) la un capat si 32mm(29mm interior) la celalalt capat.

GoodKat, multumesc pentru sugestii.

Cum afecteaza acest silencer sunetul? Cu cat e mai mic diametrul final, cu atat e mai mic zgomotul? E vreo proportie ce trebuie respectata? De la 50mm la 29mm <diam interior silencer> e destul de mult, proportional.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

silencerul trebuie sa intre "la fix",eu chiar bateam un pic cu ceva in el sa intre la locul lui.

la scos trageam cu un patent

spor la treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lungimea lui influenteaza sunetul? Am citit cate ceva, ce-am gasit pe google, dar nu prea sunt detalii. Am vazut unele mai scurte, altele mai lungi si gaurite. Stiti careva diferenta, dpdv al sunetului? Scria undeva ca se incalzeste mai tare motorul, dar banuiesc ca nesemnificativ. Adica poti merge non-stop cu silencer fara probleme,nu?

Nu ma pricep deloc la chestia asta...

*pozele sunt cu caracter informativ :P

cel lung, subtire, pozat pe podea e cel care urmeaza adaptat. Celelalte le-am gasit pe net, ca idee de prindere.

post-64081-0-21383900-1327945585_thumb.jpg

post-64081-0-35963400-1327945609_thumb.jpg

post-64081-0-67082900-1327945674_thumb.jpg

post-64081-0-55743000-1327945732_thumb.jpg

Editat de OutOfCtrl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lungimea si diametrul influenteaza sunetul, ma indoiesc sa afecteze cumva motorul...daca ai ocazia cauta sa vezi cum e facuta o toba stock in interior, multe site, vro 3 camere cu circuite separate, diametru mic la iesire. In mod normal nu ar trebui sa ai probleme. Daca esti din Bucuresti da-mi PM si iti zic unde sa iti faci un silencer potrivit pentru toba ta, acolo mi-am facut si eu, super multumit, facut din INOX, se potriveste la fix.

Sunt din Timisoara, deci trebuie sa ma descurc aici in zona:D. Avand in vedere faptul ca trebuie doar sa il modific, o rezolv pana la urma. Vroiam doar sa gasesc o solutie cat mai buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am o toba sport de carbon. Diametrul e de 41-42 mm, dar am primit un silencer cu diametru de 35 mm. Pot face ceva ca sa-l adaptez pentru toba care o am?

 

Salut!

Ai doua variante cu db-killer-ul pentru toba ta:

- Il poti modifica; Pentru asta mergi la Adi, un sudor foarte bun din Timisoara, cu care si noi colaboram. Ii gasesti datele in semnatura mea.

- Iti putem construi de la 0 un db-killer cum il vrei tu. Daca iei in calcul varianta asta, da-mi un PM sau un mail - evacuarimotoromania@yahoo.com.

Editat de zero_motoshop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...