Sari la conținut

tractoras cu motor de M72 ?


grex
 Share

Postări Recomandate

ce am gasit pe youtube:

den cate se vede are motor de m72, am vazut si cu motor de ural.

a vazut careva unul din asta live?(dani ai intalnit asa ceva?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce am gasit pe youtube:

den cate se vede are motor de m72, am vazut si cu motor de ural.

a vazut careva unul din asta live?(dani ai intalnit asa ceva?)

 

am vazut multe nebunii de genul.. la tara in ucraina,e cu motor de k750(dar tot aia e.. motor de m72 sau k750)multi folosesc motoare de k750 ca au racirea mai buna si compresia mai mare.

stiu citeva jucari de genul,am vazut si o masina facuta cu motor de k750 cutie si grup de LADA, nu vroiau sa le vinda ca eram interesat de o nebunie de genul asta..

avea sticle cu apa desupra la fiecare cilindrii :D si din masina avea un rahat ce baga aer sa iasa apa :lol:

 

orcum e super tare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc cum se face virarea, e articulat ca TAF, doar ca acolo virarea se face hidraulic, aici nu stiu cum e, ca nu se vede.

transmisia de ce e? are priza de putere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU
Mai bine taci Âşi laÂşi impresia că eÂşti prost decît să vorbeÂşti Âşi să spulberi orice îndoială

 

M-a ispitit Âşi pe mine ideea cu aÂşa ceva, mai ales că am motorul în curte, însă înafară de motor sunt o groază de lucruri de fabricat sau modificat. Mai ieftin ieÂşi dacă iei un ATV cu cardan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peste tot .. are 3 brazde ...

Cine stie poate trage calu la sala sa poata trage 3 brezde .

 

Si mai ieftin e cu motor de dacie

Editat de Aragon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati l in plata lui de tractoras voi nu vedeti ca nici nu a inceput sa are bine ca si a pierdut roata de la plug :crack: deupa o juma de zi de muna pe camp doar motorul de kmz va mai ramane de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca acest utilaj era facut cu un motor de parbriz, as fi zis ca intradevar "este ceva intersant"! Dar sa consumi jumate din combustibil pentru racire... este "no comment", restul sunt vorbe... ca-i sar rotile nu mai conteaza...

Admir munca "in zadar"... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu postezi asa ca sa te afli in treaba??? nici un plug tractat de animale( cai boi vaci.. tauri.. muste...) nu are mai mult de UN brazdar :unsure:

 

lasalca nu ie el de vina

ii de vina natura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca rusu era cam afumat(baga ceva somn la inceputul clipului, de aia si pierde roata si trage brazde aiurea.

idee e alta, s-au facut oficial astefel de utilaje? e home-made? sau doar modificat, un tractoras la care i s-a schimbat motorul cu unul de m72.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca rusu era cam afumat(baga ceva somn la inceputul clipului, de aia si pierde roata si trage brazde aiurea.

idee e alta, s-au facut oficial astefel de utilaje? e home-made? sau doar modificat, un tractoras la care i s-a schimbat motorul cu unul de m72.

 

asfel de tracorase nu cred ca au iesit pe linia de productie.din ce vad eu constructia tracorasului nu ii o constructie de serie mai degraba ii una artizanala facuta in curte cu ajutorul unui flex si a unui aparat de sudura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...