Sari la conținut

Iarna....februarie 2012


ioneld
 Share

Postări Recomandate

Salut

Hai sa postam fiecare aici poze spectaculoase si nunumai cu nameti din curtile si zonele in care ne aflam . Incep eu cu citeva foto cu atelierul meu cind inca se mai vedea dintr-o laterala iar dupa ce am dat jos zapada de pe acoperis care era intre 0,4 m si 1,2 m chiar in unele zone ..... a ajuns acum la nivelu acoperisului....am dat-o jos din frica de a nu se prabusi acoperisul pe motoarele care hibernau linistite fara a sti ce li se putea intimpla :crack: . Sper sa facem un album de foto cu aceasta iarna pentru a ne aminti in ani urmatori . :friends: Acu se pot da pitici cu sania de sus de pe garaj pina jos :crack: :banana: .

post-29942-0-73181400-1329122080_thumb.jpg

post-29942-0-29714700-1329122191_thumb.jpg

post-29942-0-75558700-1329122210_thumb.jpg

post-29942-0-18983400-1329122230_thumb.jpg

post-29942-0-53825700-1329122251_thumb.jpg

post-29942-0-44527600-1329122267_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fain!

Eu n-am așa probleme cu zăpada. Am găsit, în schimb,o poză de acum 4 ani... post-7334-0-19898800-1329124957_thumb.jpg

 

Toate bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Hai sa postam fiecare aici poze spectaculoase si nunumai cu nameti din curtile si zonele in care ne aflam . Incep eu cu citeva foto cu atelierul meu cind inca se mai vedea dintr-o laterala iar dupa ce am dat jos zapada de pe acoperis care era intre 0,4 m si 1,2 m chiar in unele zone ..... a ajuns acum la nivelu acoperisului....am dat-o jos din frica de a nu se prabusi acoperisul pe motoarele care hibernau linistite fara a sti ce li se putea intimpla :crack: . Sper sa facem un album de foto cu aceasta iarna pentru a ne aminti in ani urmatori . :friends: Acu se pot da pitici cu sania de sus de pe garaj pina jos :crack: :banana: .

La noi in Vrancea a fost dezastru.

post-46308-0-49014600-1329126820_thumb.jpg

post-46308-0-86311400-1329126836_thumb.jpg

post-46308-0-20039000-1329126855_thumb.jpg

post-46308-0-09746400-1329126874_thumb.jpg

post-46308-0-28310100-1329126902_thumb.jpg

post-46308-0-07872600-1329126922_thumb.jpg

Editat de etarulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma este nasol.

Sa vedem cand s-or topi muntii astia de zapada...dar se pare ca nimeni nu gandeste preventiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma este nasol.

Sa vedem cand s-or topi muntii astia de zapada...dar se pare ca nimeni nu gandeste preventiv.

Cu totii ne-am gandit la asta, dar se pare ca si lucrul acesta va lua prin surprindere autoritatile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba ne gandim noi, ca mai mult decat cu lopata nu prea avem ce face.

 

Besinosii aia din administratie ar trebui sa puna mintea la treaba, dar este foarte, foarte greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba ne gandim noi, ca mai mult decat cu lopata nu prea avem ce face.

 

Besinosii aia din administratie ar trebui sa puna mintea la treaba, dar este foarte, foarte greu.

Le merge mintea numai la prostii si la ganduri de imbogatire rapida. La noi au spus ca oamenii din anumite sate nu au ajutat la dezapezire si au asteptat armata si alte ajutoare. Cat de puturosi sunt oamenii au spus majoriatea. In realitate la noi in Vrancea sunt sate unde cel putin 90% din oameni au peste 75 ani. Cum p..a mea sa iasa oamenii aceia din case sa se lupte cu nametii de 2-3 m, cu gerul si cu viscolul? :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tampiti, cum mama dracului sa dai zapada cu lopata cand nici cu TAB-ul nu poti trece prin zona?

Amaratii aia crapa de frigsi de foame sub tone de zapada si cretinii aia spun ca sunt lenesi?

 

Numai pentru asta ar trebui sa plece de la guvern,slugoii si incompetentii mamii lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tampiti, cum mama dracului sa dai zapada cu lopata cand nici cu TAB-ul nu poti trece prin zona?

Amaratii aia crapa de frigsi de foame sub tone de zapada si cretinii aia spun ca sunt lenesi?

 

Numai pentru asta ar trebui sa plece de la guvern,slugoii si incompetentii mamii lor!

Si sa vezi mama ipocriziei(stiu de la un prieten care lucreaza in armata). Zilele trecute a fost in Vrancea noul prim ministru. Soldatii au fost scosi pe un drum situat in camp sa dea cu lopata zapada ca sa dea bine in fata camerelor de luat vederi, in timp ce satele erau sub zapada. In alta situatie au fost trimisi 50 de soldati ca sa dezapezeasca pe viscol 5km de drum cu lopetile ca sa ajunga la o gravida. In final au avut si ei nevoie de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Săracul Igor sub zăpadă... Âşi acuma , luni 13.02 la amiază, ninge cu îndîrjire.

2012-02-07-15-23-51.jpg

 

Tampiti, cum mama dracului sa dai zapada cu lopata cand nici cu TAB-ul nu poti trece prin zona?

AI să fii surprins, dar aÂşa este, acolo unde nu se poate intra cu nimic se pate ajunge doar cu lopata.

În schimb, cu viitoarele indunații, ai perfectă dreptate. Sunt gata să pariez pe orice că aÂşa o să ne f*%ă mama natură.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca se poate ajunge numai cu lopata, dar sa ai pretentii ca la lopata sa dea o baba de 68 de ani care nu a mancat de doua zile ca nu a putut ajunge la camara, este ridicol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pretentii sa avem de la noul ministru cind el face parte din oculta mondiala masonica .

3) MRU ARE INITIERI GRELE INTR-ALE MASONERIEI SI A ALTOR ACTIVITATI EZOTERICO-OCULTE SPECIFICE SOCIETATILOR DISCRETO-SECRETO-INITIATICE, FIIND MASON DE VREO 20 DE ANI, AZI CU UN GRAD DESTUL DE MARICEL.

 

Gasiti aici mai multe despre el :

http://www.ioncoja.ro/2012/02/ce-lipseste-din-biografia-mirobolantului-intelectual-mihai-razvan-ungureanu/

Editat de ioneld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Săracul Igor sub zăpadă... Âşi acuma , luni 13.02 la amiază, ninge cu îndîrjire.

2012-02-07-15-23-51.jpg

 

 

AI să fii surprins, dar aÂşa este, acolo unde nu se poate intra cu nimic se pate ajunge doar cu lopata.

În schimb, cu viitoarele indunații, ai perfectă dreptate. Sunt gata să pariez pe orice că aÂşa o să ne f*%ă mama natură.

Daca nu faci fata, cheama jandarmii sa ajungi la moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu faci fata, cheama jandarmii sa ajungi la moto.

 

Chiar, un pompier și o jandarmeriță! Oare ce-ar ieși din combinația asta? Popidarmeriță sau Jampier? :P

:friends::cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

:lol: eÂşti belea :cheers:

 

 

 

imagine02851.jpg?w=225&h=300 + 4_manuela-barzu.jpg = :rose:... :moto:..:makeout: ...

 

....e campioană pe MAI la Judo, sper să nu citească pe aici....

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...