Sari la conținut

Deschidere de sezon la Veliko Tarnovo - 24 martie


Petru Moldovan
 Share

Postări Recomandate

Citat (de la seful Bad Company MCC):"Bad Company MCC are plăcerea de a vă invita la deschiderea..."... restul nu citez ca e facut cu Google translate si nu stiu daca e o prostie sau chiar au zis ca vine sfarsitul lumii dupa chestia asta.

 

Asta e traducerea mesajului din bulgara in engleza:

MCC BAD COMPANY invite you along with MK BOLIARI and MCC OLD BASTARDS an organized moto-season opening 2012 of the last opening BEFORE THE END OF THE WORLD

 

11:00 Starting point is the square before the monument Assen

 

12:00 Tour of Veliko Tarnovo

 

 

In principiu din cate tin eu minte monumentul lui Asen e ala de jos cum mergi spre cetate, acolo unde ajunge si celalt drum (ala prost) de intrat in VT.

 

Pentru cei cu cont de FB si poate e necesar sa fiti si prieteni cu Todor Rashkov aici e stirea originala..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este intrunire sau plimbare de o zi ?

 

Anul trecut a fost o adunare acolo la monument, dupa care am mers cu politie si bau-bau la mormantul lui Asen in cimitirul orasului, dupa care am dat un tur de oras, dupa care am mers la aerodromul dintr-un sat de langa Gabrovo (circa 40km) unde a fost concurs de liniute pe 400m (drag race) cu premii in ulei de motor si alte cele si pentru spectatori posibilitatea sa cumpere carnati prajiti si bere, dupa care eu am mers cu golanii de la Bad Company (numai cruisere si choppere) la bere la carciuma la motelul de langa manastirea Kilifarevo. Unii si-au luat cazare acolo, eu m-am tinut de o singura bere si am venit acasa in aceeasi zi.

 

Nu poti sa faci o adevarata intrunire moto in martie pentru ca nu prea merge la corturarit, asta e un fel de semi-intrunire moto. E festivitatea lor de deschis sezonul moto si doar atat. Si din pacata anul asta programul e mai subtire, ca n-am vazut in lista drag-race langa Gabrovo, dar nu se stie ce si cum in final...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut a fost o adunare acolo la monument, dupa care am mers cu politie si bau-bau la mormantul lui Asen in cimitirul orasului, dupa care am dat un tur de oras, dupa care am mers la aerodromul dintr-un sat de langa Gabrovo (circa 40km) unde a fost concurs de liniute pe 400m (drag race) cu premii in ulei de motor si alte cele si pentru spectatori posibilitatea sa cumpere carnati prajiti si bere, dupa care eu am mers cu golanii de la Bad Company (numai cruisere si choppere) la bere la carciuma la motelul de langa manastirea Kilifarevo. Unii si-au luat cazare acolo, eu m-am tinut de o singura bere si am venit acasa in aceeasi zi.

 

Nu poti sa faci o adevarata intrunire moto in martie pentru ca nu prea merge la corturarit, asta e un fel de semi-intrunire moto. E festivitatea lor de deschis sezonul moto si doar atat. Si din pacata anul asta programul e mai subtire, ca n-am vazut in lista drag-race langa Gabrovo, dar nu se stie ce si cum in final...

 

nice, kilifarevo zici ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nice, kilifarevo zici ?

Asta a fostanul trecut, anul asta e intre 12-15PM pe 24 martie "кафе-аперитив Пътеката, Деню Чоканов 8" - din cate inteleg eu cafe-aperitiv la Poteca pe strada Denyu Chokanov 8. Se pare ca e vorba de lansarea unui nou local pentru motociclisti.

 

Uite mai multe detalii din invitatia mea la eveniment:

 

Заедно с откриване на мотосезона даваме старт на отдавна чаканото ново място за срещи с приятели "Пътеката". Заповядайте да сложим началото на едно успешно начинание. Приготвили сме приятни изненади! ;-) / Along with the opening moto-season we start the long awaited new place to meet friends "The trail". Welcome to launch a successful venture. We have prepared surprises! ;-)

 

(Google Translate): Along with the opening moto-season we start the long awaited new place to meet friends "path". Welcome to launch a successful venture. We have prepared surprises! ;-) / Along with the opening moto-season we start the long awaited new place to meet friends "The trail". Welcome to launch a successful venture. We have prepared surprises! ;-)

 

 

Pentru locatie cautati pe GoogleMaps "Veliko Tarnovo, Bulgaria, Деню Чоканов 8".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...