Sari la conținut

Clasic


ohamoha
 Share

Postări Recomandate

pentru ala care tot da lectii de legislatie: timosoreanul are dreptate, faptul ca te deplasezi pe o banda mai rapid decat cel de pe alta banda nu inseamnca ca depasesti. tot pt. ala cu legislatia: sa zicem ca acceptam absurditatea ta cu depasirea, pe cin depaseste el mai nene, ca se afla in spatele autovehiculului galben care se presupune ca ar fi depasit, deci???

 

ce plm cautati voi in trafic defapt?

 

l.e.: pentru ala nelamurit cu flashurile (cred ca tot tu cu legislatia esti): unii dau flashuri penru ca sunt melteni; eu cand primesc flashuri, de-al dracu nu ma dau la o parte; exceptand faptul cand remarc ca sunt tigani cu bate (sau uarevari dar cu bate)

Ai fost vreodata iesit din tara ?? ai vazut tu pe cineva sa mearga cu 90km/h pe a 2 banda ?? In tarile civilizate cu 2 benzi daca ai pe cineva in fata il "depasesti" pe respectivu din fata pe banda a 2 si dupaia revii OBLIGATORIU pe banda 1 nu conteaza ca mergi cu 100 -150-200 iti continui drumu pe banda 1.

 

Ala cu motoru ce cauta pe marginea drumului?? sa stea pe mijlocul benzi ,daca ar fi sa o luam ca ala cu loganu il depaseste pe motociclist....

Editat de ghostrider18
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator EduardS

Unii oameni ori sunt orbi,ori nu isi dau seama ce este ala drum, In 1 rand se vede de la o posta ca drumu are DOAR O SINGURA BANDA DE MERS si ca motociclistu nu are ce cauta pe marginea drumului.Nu stiu de ce atata va certati daca totul este logic.Motociclistul a vrut sa fie mai "smecher" sa devanseze/depaseasca masinile si era sa sara de pe motor din cauza unuia/uneia care dadea cu spatele,vinovati fiind amandoi. Motociclistul pentru ca merge pe marginea drumului,si ala/aia care dadea cu spatele pentru faptu ca in 1 rand nu sa angajat corect in a iesi cu spatele,a iesit perpendicular ,asa cum zicea cineva mai sus si 2 pentru ca nu s-a asigurat cat a fost nevoie pentru a nu deranja alt participant la trafic,eventual provocand un accident. Numai bine tuturor beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma prietene, chiar trebuie sa-ti scriem pe litere? Se vede de la o posta (poate chiar vreo 2-3 poste) ca e o singura banda pe sens. Copy-Paste puteai sa dai si la un avion mic acolo, nu o face sa fie pista de aterizare.

 

Nu inteleg de unde nelamurirea din poza. Da, e o singura banda pe sens, da drumul este mai larg, da motociclistul face ce facem cu totii zi de zi, noapte de noapte, minut de minut in Bucuresti. Lane sharing. Avand in vedere ca ai pe unde sa te duci te bagi usurel pe langa ei cu ochii cat cepele pentru berbeci ca asta care scot poponeata masinii sa iasa din parcare. E ok, din cand in cand ne-o mai furam prostul scoate poponeata, scoate botul, deschide usa, iti arunca tigara in poala, isi curata flegmele din gat pe geam, etc. Shit happens.

 

Nu am tratat nimic cu superioritate ci am facut o glumita cu referire la un filmulet facut deja celebru. Imi pare rau daca a fost jignitor, trebuia sa fie doar amuzat.

 

Deci, ca sa recapitulam, da este o singura banda. Da, motociclistul face ceva neregulamentar, da, si soferul este la limita legii. Insa toata lumea din poza aia este in "legalitatea Bucuresteana", un fel de lasa-ma sa te las. O intelegere tacita intre toata lumea care chiar daca nu este reglementata se bazeaza pe bunul simt, simtul raspunderii si instinctul de aparare. Problema este ca atunci cand el lipseste de macar o parte, buba happens.

 

Noi sa fim sanatosi si sa nu ne mai lovim.

 

Zi faina in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...