Sari la conținut

Iesire la munte cu cortul


Minu
 Share

Postări Recomandate

Ma bate gandul ca sambata si duminica(12-13 mai) sa plec la munte cu cortul(Valea Prahovei,Brasov.prin imprejurimi),poate mai este lume interesata iar la o adica e posibil sa mai am un loc in cort,astept si parerile voastre daca sunt doritori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve, suna foarte interesant, dar pentru iulie, august. Nu acum, este foarte frig. Eu sunt din Sinaia, desi acum stau in Bucuresti, dar crede-ma cu cortul acum este un soc... pentru cei neantrenati unsure.gif sau fara echimapentul necesar...

Daca vrei sa schimbi destinatia sau cazarea, ma bag... biggrinbounce2.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ani la rand de 1 mai la Gura Diham cu cortul,inainte cu o noapte sa ajungem acolo a dat lapotiva,si nu aveam saci si cort stralucite,si am trecut noptile,e frig ce-i drept,dar merge.Eu unul am un sac de dormit ok acum,are temperatura extrema -10 grade,inca nu am apucat sa-l testez,dar sunt curios. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca scrie -10, crede-ma ca dormi lejer la 0 sau -4,-5 ..

Eu cand am zis echipament adecvat, ma refeream la cei care vin iarna la munte sa doarma in cort cu sac care are minima de 15 grade crackup.gif

Nu stiu ce sa zic, suna tentant, daca vremea va fi misto si nu se anunta altceva mai calduros, o sa o scot pe Suzi la munte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut... recomand http://www.sighisoara-tourism.com/index.php?lang=ro&local=camp tel: 0265.771.046

Au casute la 100 / 80 / 70 RON (in functie de dotari), camping 5 RON /cort, 5 RON /om, 5 sau 10 RON parcare.

Terasa e deosebita, privelistea iti taie rasuflarea, mancare si bautura la preturi bune..

Am fost pe 1 mai acolo, cu masina. Astept vreme mai calda si voi reveni cu placere.

Drumul pana la Sighisoara (pentru cine nu stie deja) e un argument in plus pentru a merge intr-acolo. ;)

post-6567-0-01804700-1336461064_thumb.png

post-6567-0-12783900-1336461074_thumb.png

Editat de soran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate gandul ca sambata si duminica(12-13 mai) sa plec la munte cu cortul(Valea Prahovei,Brasov.prin imprejurimi),poate mai este lume interesata iar la o adica e posibil sa mai am un loc in cort,astept si parerile voastre daca sunt doritori.

 

As fi mers eu, dar sunt plecat din tara weeckendul asta.

Daca mai faci plecari in weeckend dai de stire ;).

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

@Soran,ms de pont,insa cred ca ramane pe alta data Sighisoara.

@Shiron,pacat,poate cu alta ocazie o sa iesim impreuna,cine stie.

 

Nu prea se arata lume interesata,cred ca o lasam pe alta data. :)

 

Nu am mai plecat nicaieri,iarasi.

 

 

Ma bate gandul weekend-ul asta sa plec la Teliu(undeva pe langa Siriu) si sa campez acolo pt ca sambata si duminica e etapa de viteza in coasta si as vrea sa prind macar etapa de duminica.Pt cine nu a mai fost la o Coasta o sa ramana impresionat,sunt incrise 89 de masini,cred ca e un record national,printre care si un monopost de Formula 2,grupa de masini istorice,etc

 

Lista de inscrieri: http://www.autorally.ro/index.cfm/page/vtm/subpage/inscrieri/calendar/681/inscrieri_etapa_1_teliu.html

 

Traseu(eu sunt din Ploiesti): http://distante-rutiere.viaromania.eu/?departure=ploiesti&destination=teliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...